Актуелно

Состојбата со загадениот воздух е алармантна, се губат животи,...

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Талат Џафери и владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и Заев...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Заев и СДСМ директно удрија врз пензионерите, се крати растот на...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Мора да се одговара за загрозување на уставниот поредок

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Факти од нашата работа

22,9% невработеност

Невработеноста падна на историско најниски 22,9 отсто

90% повисоки пензии

За 10 години најниската пензија се зголеми за 90,32%

10 топ земји

Македонија во првите 10 држави во светот според Дуинг Бизнис

170K работни места

Отворени над 170.000 нови работни места од 2006 година

Колумни + интервјуа

Заев да не се крие во Германија - нека дојде и нека распише избори

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Пресс 24

Народот е незадоволен, оваа гарнитура треба да си замине што поскоро

Интервју на Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за порталот Прес 24

Тешкиот живот е заеднички за сите граѓани, Заев ги манипулира и Албанците

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Коха 

Фото + Видео