Кајгана форум

  1. Општи муабети

   Општи муабети и пикантерии. Е, неее...!
   Теми:
   3.281
   Мислења:
   355.275
   Последно: Драга Кајгана (виртуелен дневник) Ilumious, 17 јануари 2019 во 18:49
   RSS
  2. Љубов и секс

   Прашања, факти, табу теми и слободни размислувања.
   Теми:
   1.682
   Мислења:
   245.542
   RSS
  3. Здравје

   Совети за здрав живот, факти и нови сознанија.
   Теми:
   1.276
   Мислења:
   81.300
   Последно: Прескокнување на срце (екстрасистоли) Govinda, 17 јануари 2019 во 19:26
   RSS
  4. Дом и семејство

   Семејно катче. Партнери, детски плач и адолесценција.
   Теми:
   563
   Мислења:
   48.998
   Последно: Стан под кирија или цел живот кредити. StefusRefus, 17 јануари 2019 во 09:42
   RSS
  5. Гурманско катче

   Ваши лични рецепти, македонска традиционална кујна, рецепти од сите страни на светот, пијалoци...
   Теми:
   764
   Мислења:
   68.463
   Последно: Koja e најдобрата компанија за еурокрем? Skorp, 17 јануари 2019 во 17:09
   RSS
  6. Религија

   Христијанство, ислам, будизам, скиентологија.
   Теми:
   1.215
   Мислења:
   228.633
   Последно: Поука на денот alf, 12 јануари 2019 во 22:03
   RSS
  7. Мистерии

   Паранормални појави, парапсихологија, астрологија, астрономија, неразјаснети појави и научни објаснувања.
   Теми:
   502
   Мислења:
   70.565
   RSS
  8. Философија и психологија

   Теми:
   930
   Мислења:
   71.482
   Последно: Национализам...позитивен или негативен? shutrak, 17 јануари 2019 во 18:36
   RSS
  9. Вести и случувања

   Дискусии, новости и случувања од целиот свет.
   Теми:
   4.074
   Мислења:
   461.684
   RSS
  1. Економија, бизнис, вработување

   Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа?
   Теми:
   2.575
   Мислења:
   176.026
   Последно: Најекономично греење (затоплување) murto, 17 јануари 2019 во 19:15
   RSS
  2. Право и закони

   Дискусии околу правни проблеми, правна помош, јавни расправи околу предлог закони. Да живее правната држава!
   Теми:
   617
   Мислења:
   45.039
   Последно: Македонска правда Ireal, 16 јануари 2019 во 18:29
   RSS
  3. Образование

   Образовните и научните институции во Македонија, закони, проблеми, новости, стипендии и можности.
   Теми:
   1.447
   Мислења:
   129.492
   Последно: ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје Moni7, 17 јануари 2019 во 13:10
   RSS
  4. Хуманитарни акции и помош

   Катче наменето за организирање и реализирање на хуманитарни акции. Покажете ја вашата хуманост и помогнете.
   Теми:
   338
   Мислења:
   6.870
   Последно: Упатство за идни крводарители apmkd, 19 декември 2018
   RSS
  5. Градови и села

   Кајгана во нашите градови и села.
   Теми:
   423
   Мислења:
   73.706
   Последно: Охрид Џои, 11 јануари 2019 во 00:18
   RSS
  6. Македонска дијаспора

   Случувања и вести поврзани со Македонија и Македонците ширум светот.
   Теми:
   733
   Мислења:
   34.842
   Последно: Емиграција во Канада Callisto, 17 јануари 2019 во 12:15
   RSS
  7. Историја

   Дискусии околу македонската и светската историја.
   Теми:
   998
   Мислења:
   65.939
   Последно: Илинденски демонстрации stiv_milanezot, 17 јануари 2019 во 02:02
   RSS
  1. Хоби

   Фотографија, риболов, покер, филателија, ролерки... Кое е вашето хоби?
   Теми:
   349
   Мислења:
   22.750
   Последно: Се' за воздушни пушки vojo mojo, 14 јануари 2019 во 19:42
   RSS
  2. Музика

   Сé околу музиката - новости, настани, промоции...
   Теми:
   2.208
   Мислења:
   347.228
   Последно: Денов звучи како... wot, 17 јануари 2019 во 18:59
   RSS
  3. Филм и ТВ

   Рецензии на филмови, новитети, ваши предлози.
   RSS
  4. Мода и убавина

   Модни трендови и совети за подобар изглед.
   Теми:
   824
   Мислења:
   74.560
   Последно: Цицки за златен медал Kornet, 13 јануари 2019 во 15:09
   RSS
  5. Ноќен живот

   Случувања, дискотеки, препораки, критики за ноќниот живот во вашиот град.
   Теми:
   1.350
   Мислења:
   55.341
   RSS
  6. Животни и миленици

   Домашни миленици, диви и питоми животни.
   Теми:
   162
   Мислења:
   35.354
   Последно: Мачки (општи дискусии) manta1403, 17 јануари 2019 во 18:41
   RSS
  7. Туризам и патувања

   Конструктивни идеи и предлози за развој на туризмот во Македонија, тур-оператори, туристички понуди, каталози, цени, резервации...
   RSS
  8. Уметност, литература, јазик

   Сé за и околу литературата, уметноста, јазиците и културата.
   Теми:
   488
   Мислења:
   40.699
   Последно: Англиски и Германски јазик Петра П., 17 јануари 2019 во 10:18
   RSS
  9. Фотографија и видео

   Aматери и професионалци, покажете што знаете. Совети и трикови, опрема, фотографирање и на тема, видео и фотографски конкурси и натпревари...
   Последно: Фото натпревар 126 - СВЕТЛИНА коцка, 17 јануари 2019 во 17:11
   RSS
  10. Архитектура, дизајн и уредување

   Теми:
   474
   Мислења:
   27.013
   Последно: Подно греење - предности и недостатоци gurman2, 17 јануари 2019 во 17:53
   RSS
  1. Наука и технологија

   Најновите научни достигнувања, нови технологии и интересни испитувања...
   Теми:
   351
   Мислења:
   10.750
   Последно: Перпетуум Мобиле во Македонија stopan2, 17 јануари 2019 во 17:04
   RSS
  2. Мобилни телефони и телекомуникации

   Рецензии и дискусии за мобилни телефони, рингтонови, логоа, позадини...
   Теми:
   1.727
   Мислења:
   100.813
   RSS
  3. Веб дизајн, графички дизајн и развој

   Новости, интересни алатки, рецензии на нови страници и секакви информации во врска со web developing.
   Теми:
   498
   Мислења:
   17.768
   Последно: Барам / Имам потреба од... Dani, 17 јануари 2019 во 16:35
   RSS
  4. Оперативни системи и софтверски апликации

   Информации поврзани со сите оперативни системи, нови корисни програми, антивируси и сл.
   Теми:
   1.077
   Мислења:
   70.296
   Последно: Помош, софтверски проблеми и совети Lurtz, 12 јануари 2019 во 11:21
   RSS
  5. Програмирање и програмски јазици

   C/C++, .NET, Java, Pascal, Delphi, VB, VC++... Дискусии, информации и помош.
   Теми:
   305
   Мислења:
   10.574
   Последно: Сакам да испратам е-пошта со PHP zmej gorjanin, 13 јануари 2019 во 22:31
   RSS
  6. Интернет и мрежи

   Интернет провајдери, нови понуди, помош околу изведување на WAN и LAN решенија.
   Теми:
   1.023
   Мислења:
   94.431
   Последно: PAYTM Im2Fast4You, 17 јануари 2019 во 18:53
   RSS
  7. Социјални мрежи

   Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn и тн...
   Теми:
   78
   Мислења:
   8.066
   RSS
  8. Хардвер

   Дискусии и информации околу секаков вид хардвер и новитети.
   Теми:
   955
   Мислења:
   66.372
   RSS
  9. Гејминг

   Најновите игрици, рецензии, мислења, совети...
   Теми:
   1.209
   Мислења:
   172.782
   Последно: GTA San Andreas multiplayer FilipDreamWorld, 16 јануари 2019 во 20:50
   RSS
  1. Фудбал

   Фудбалски муабети.
   Последно: Кладилница (Генерална дискусија) Löwe, 17 јануари 2019 во 19:26
   RSS
  2. Кошарка

   Македонска кошарка, европски лиги, репрезентација, NBA.
   Теми:
   360
   Мислења:
   190.563
   Последно: Фан клуб: Куманово Koce05, 17 јануари 2019 во 18:53
   RSS
  3. Ракомет

   Дискусии поврзани со ракометот во Македонија, нашата репрезентација, европските купови и натпреварувања.
   Теми:
   185
   Мислења:
   110.225
   Последно: Група Б(MKD,CRO,ESP,JPN,BAH) - Минхен fidanmk, 17 јануари 2019 во 19:28
   RSS
  4. Тенис

   Теми:
   149
   Мислења:
   53.482
   Последно: Australian Open 2019 ManUtdChampions, 17 јануари 2019 во 03:56
   RSS
  5. Велосипедизам

   Теми:
   37
   Мислења:
   8.900
   Последно: Општи вело муабети, прашања, совети stayy wolf, 16 јануари 2019 во 01:29
   RSS
  6. Останати спортови

   Тенис, одбојка, пливање, скијање и сите останати спортови кои не се опфатени во категориите погоре...
   Теми:
   361
   Мислења:
   30.656
   RSS
  7. Фитнес, бодибилдинг и рекреација

   Билдерски муабети, совети за исхрана, ефективни фитнес вежби, зумба, пилатес, аеробик и рекреација.
   Теми:
   171
   Мислења:
   42.656
   RSS
  8. Автомобилизам и мотоциклизам

   За љубителите на автомобилите, мотоциклизмот и авто-мото спортот.
   Теми:
   1.318
   Мислења:
   117.573
   Последно: V O L K S W A G E N Наќо Скопски, 17 јануари 2019 во 17:20
   RSS
  9. Авијација

   За оние за кои само небото е граница.
   Теми:
   391
   Мислења:
   12.157
   Последно: Руска ископирана технологија Zoran MKD, 13 јануари 2019 во 15:25
   RSS
  10. Навивачки групи

   Теми:
   80
   Мислења:
   27.164
   RSS
  1. Чек дис аут!

   Сеир, фрикови, смешни работи, трачеви! :)
   Теми:
   5.212
   Мислења:
   296.869
   Последно: Пост на кој сте се изнасмеале Hurin, 14 јануари 2019 во 11:02
   RSS
  2. Хумор

   Кој виц ве насмеа денес? :) Секакви вицеви, стрипчиња и смешни фотографии се дозволени.
   Теми:
   508
   Мислења:
   69.079
   Последно: Фото хумор и интересни фотки! Ireal, 17 јануари 2019 во 15:29
   RSS
  3. Играчница

   Форумџиски игри, игри на зборови, асоцијации, продолжи ја мислата...
   Теми:
   405
   Мислења:
   388.892
   Последно: Ајде да изброиме до 100 000 :) shutrak, 17 јануари 2019 во 18:49
   RSS