Телевизија 24

Македонија

Најнови вести


Официјалните податоци што ги објави Државната изборна комисија во врска со одржаните предвремени избори за градоначалник покажуваат дека охриѓани идниот градоначалник ќе го добијат во вториот круг од изборите закажан ...

Економија

Најнови вести


Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во февруари 2019 година, изнесува 24.192 денари и бележи раст од 4,5 отсто во однос на февруари лани, објави Државниот завод за статистика.

Зголемувањето&nb...

Свет

Најнови вести


Најмалку 290 луѓе загинаа, а 500 се повредени во вчерашната серија напади врз цркви и хотели на Шри Ланка, соопптија утртово властите.

Тие исто така наведоа дека се приведени 24 лица осомничени за поврзаност с...

Спорт

Најнови вести


Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе постигна три гола синоќа во победата над Монако со 3:1 и испиша историја во францускиот фудбал. Тој стана најмладиот играч во Лига 1 со постигнато 30 гола во една сезона. Продолжи со читање

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


Околу 30 илјади евра се одобрени со Годишната програма на Министерството за култура за реализација на непостоечки Основен проект за конзерваторско-реставраторски работи на Аквадуктот во Скопје.

Ова го тврди ди...


Пилотот на тимот Ферари, Шарл Леклер одговори на прашањето дали размислува да стане ѕвезда на Формула 1.

– Никогаш не сум помислил на тоа. Да видиме како оди, но не мислам дека можеме да се подготвуваме ...


Германија во почетокот на 19 век. "Die Vermessung der Welt" ги следи двата брилијантни и ексцентрични научници Александар фон Хумболт и Карл Фридрих Гаус на нивните животински патеки.


Продуцентите на руската „Кујна“ сега отвораат хотел – „ГРАНД ХОТЕЛ“. Уште една приказна со добро познатите ликови кои успеваа да ве насмеат во кујната, сега надополнети со нова екипа, во ...