Последни вести

Најважни вести

Јанева се појави на прес конференција во СЈО, не одговори на новинарски прашања

Катица Јанева го прекинала боледувањето. Неофицијално, имала кратка средба со колегите, но на пре...

Новиот закон за ЈО влегува во собраниска процедура

Нацрт текстот се очекува да помине на владина седница и веднаш потоа да биде испратен до парламен...

Владата денеска треба да даде зелено светло за новиот закон за ЈО

Тој вели дека секое тактизирање негативно ќе се одрази за имиџот на јавното обвинителство и за пр...

Каракачанов: Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Вели дека Македонија има поддршка од Бугарија на патот кон Европската Унија и дека актуелните влади на Заев и Борисов направиле многу повеќе од претходните. -Ние се разбираме и без преведувач, но тоа прашање сепак бара решение...

Заев: Добрососедството продолжува, нема враќање назад

Историските факти според него во врска со заедничката историја се јасни, и од нив како што вели нема бегање. Во интервјуто, Заев кажува и дека во двете држави постојат структури од минатото кои како што вели, не се радуваат на по...

Полицијата во Сиднеј случајно заплени метамфетамин вреден над 140 милиони долари

Момчето на возраст од 28 години удрило во возило пред полициска станица во Сиднеј, предизвикувајќи значителна штета, соопшти полицијата. При претресот на комбето полицијата пронајде скриени прегради во кои се наоѓале 273 килог...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми