Последни вести

Најважни вести

Ципрас: Nationality се однесува исклучиво на државјанството, а не на македонска националност

Се уште официјално не се открива кога спогодбата ќе биде ставена на гласање, иако се очекува тоа ...

Путин пристигна во Белград, илјадници на улиците , имало ли закана од ИСИС

Со 4 идентични авиони, неколку двојници и многу агенти, Рускиот претседател Владимир Путин, точно...

Министерството за економија прво постави двојазична табла

Членот 7 од законот за јазиците предвидува такви табли да бидат поставени на сите државни институ...

„Само Вистина“ вечерва со Димитар Апасиев и Алберт Муслиу

Почитувани гледачи, оние со добра цирклуација и оние на кои политиката им го крева крвниот притисок, ќе се создаваат ли допрва правни конфузии за македонските закони, ќе се обединиме ли пред портите на НАТО и дали Европското знам...

Разврска на секс скандалот, Душко и Јелена се разведуваат!?

 Тошиќ веќе контактирал адвокат, не сака милионите заработени од фудбалот да ги дели со Карлеуша. Фудбалерот на кинескиот Гвангжу нема намера да и ја прости на сопругата Јелена Карлеуша порно аферата со Врањеш . Попула...

Грчката Влада ќе испечати копии од Договорот од Преспа за да ги информира Грците

Канцеларијата на грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска соопшти дека тој документ ќе биде објавен во неделното издание на весниците во Грција. Грчката Влада истакна дека „има намера да го информира и последниот грчки гра...

Пресврт со Брегзит- ЕУ вели дека е подготвена за нов договор

Тешкиот парламентарен пораз на Тереза Меј во парламентот ја принудува да побара алтернативни предлози. Се зголеми и ризикот Британија на 28 февруари да ја напушти ЕУ без постигнат договор. Парламентарната опозиција побара Брит...

Османи:Двоглавиот орел значи јас сум Албанец, нема претензии

Несериозни се повиците на опозициската ВМРО ДПМНЕ за бојкот на Законот за употреба на јазиците смета вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи. Целта на Законот како што вели Османи е да ги интегрира албанците и да им ја олесн...

Морбилите нема да го одложат второто полугодие

Од прогласувањето на епидемијата на морбили, во градинките се примаат само децата кои ја примиле МРП вакцината. Ова им создаде многу проблеми на родителите кои немаат каде да ги згрижат своите деца додека ги извршуваат работните ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми