reklama
reklama

Kupředu levá! Pokud je vám kolem padesátky a cinkali jste kdysi svazky klíčů, může vám to pořád znít jako nadávka. Jsou tu ale mladší a ti už se za svoje “levičáctví” nestydí.

A teď naopak něco zprava. A ještě k tomu na dost citlivé téma. Když nemocniční lékař napíše: “Je dosti frustrující podílet se na praxi připomínající samoobsluhu, kde se za průměrné zboží neplatí a to dražší si koupit nemůžete”, stojí to za pozornost.

12:10

V liberecké zoo se po několika měsících opět narodila dvě mláďata ohroženého lva berberského, předchozí dva odchovy se nezdařily. Tentokrát se mláďata jeví jako zdravá, silná a životaschopná.

11:56

Rozhodnutí Spojených států posílit armádní jednotky na Blízkém východě je vojenská provokace. Ruským novinářům to dnes řekl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Moskvu podle něj znepokojuje rozhodnutí Íránu překročit limit obohaceného uranu, i když tento krok chápe.

11:41

Přebytek obecních rozpočtů loni klesl o 12,4 miliardy korun na 1,6 miliardy korun, tedy na nejnižší hodnotu od roku 2011. Nicméně obce vykázaly přebytek po osmé v řadě. Zároveň obce loni vykázaly rekordní příjmy, výdaje, úspory i investice. Celkový dluh obcí zůstal bez změny na 47 miliardách korun. Údaje neobsahují data za Prahu.

11:27

Opozice vyvolá ve sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. Při dnešním jednání se na tom domluvily opoziční strany ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Dostatečný počet podpisů mají, předsedovi Poslanecké sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO) je předloží v pátek. 

11:13

Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se dostala do křížku se šéfem nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie a expremiérem Robertem Ficem kvůli postupu při jmenování soudců ústavního soudu, který stále nepracuje v kompletním složení. Čaputové se ale ve sporu nepřímo zastal předseda parlamentu a šéf koaliční Slovenské národní strany Andrej Danko.

11:02

Novozélanďana Philipa Arpse poslal dnes tamní soud na 21 měsíců do vězení za sdílení videa z březnové střelby v mešitách ve městě Christchurch na Jižním ostrově. K šíření nevhodného obsahu se Arps přiznal. O rozsudku s odvoláním na místní média informovala AFP.

10:47

Prohlédněte si, jak vypadal kostel svatého Cyrila a Metoděje, ve kterém před 77 lety parašutisté sedm hodin čelili přesile nacistů, tehdy a teď.

10:34

Rakouský provozovatel mýtných systémů Kapsch TrafficCom v uplynulém finančním roce zvýšil zisk o téměř dvě třetiny na 46,6 milionu eur (zhruba 1,2 miliardy korun). Příjmy společnosti Kapsch TrafficCom se ve finančním roce, jenž skončil 31. března, zvýšily o 6,4 procenta na rekordních 737,8 milionu eur.

10:17

O post nového šéfa britských konzervativců, který bude zároveň premiérem země, se uchází šest kandidátů. Jasným favoritem je Boris Johnson. Ústředním tématem uchazečů o post předsedy je brexit. Johnson slibuje, že Spojené království z Evropské unie odejde v dohodnutém termínu, tedy nejpozději 31. října. I bez dohody.

10:00

Soudní dvůr Evropské unie dnes uznal stížnost Rakouska na chystané německé mýtné pro osobní automobily. Opatření podle soudu diskriminuje majitele motorových vozidel ze zahraničí, a je tak v rozporu s unijním právem.

09:46

Velká Británie zavádí dopravní značku se symbolem ježka upozorňující na zvýšený výskyt těchto savců a dalších drobných živočichů, jako jsou veverky, vydry a jezevci. Značka je podobná těm, které varují například před vysokou zvěří. Úřady tak chtějí zamezit nehodám i dalšímu úbytku populace ježků.

09:25

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v květnu meziročně vzrostl o 0,1 procenta na více než 1,4 milionu vozů po předchozích osmi měsících poklesu za sebou. V prvních pěti měsících letošního roku se prodej aut v EU meziročně snížil o 2,1 procenta na 6,7 milionu vozů, oznámilo Evropské sdružení výrobců automobilů.

09:13

Odvolací Krajský soud v Hradci Králové potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání panství na Turnovsku. Rod se majetku domáhá od roku 1992. Ve sporu jde i o zámek Hrubý Rohozec.

08:37

Soukromý železniční dopravce RegioJet prodal dluhopisy v celkové hodnotě 921 milionů korun. Za většinu získaných prostředků chce nakoupit nové vagony, kterými chce především posílit stávající spoje.

08:24

Mnozí sázkaři už neznají hodnotu peněz, v online prostoru jsou to pro ně jenom čísla, za jednu noc prohrají i desetitisíce korun, líčí vedoucí Gambling Ambulance Sananim Marcel Ambrož. Lidé podle něj nemají ponětí o tom, že kurzové sázení může být nebezpečné.

 

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,010%
1051,461051,57
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

98,7 miliard korun

vybral český stát od dopravců za 12 let fungování mýtného systému.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Proč se lidé bojí jednorázových investic

Sponzorovaný obsah Mnoho lidí se bojí investovat větší sumu peněz jednorázově, protože se obává špatného načasování, které přinese ztrátu namísto zisku. Studie...

Proč nebudeme bohatými rentiéry

Sponzorovaný obsah Slyšíme to stále dokola - populace stárne, demografický vývoj vede jasně k situaci, kdy jeden pracující bude „živit“ dva penzisty....
30. 5.

Seat Tarraco: Neprávem ve stínu KodiaqaHN+

Ekonom HN+ VSeatu z toho asi moc nadšení nebudou. Když přijde řeč na jejich nové velké SUV, většina lidí se chytne až ve chvíli, kdy ho přirovnáte k jeho...
Art
reklama