wtorek, 19 marca 2019 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Aktualności(Niedo)rzecznik zwolniony dyscyplinarnie

Z Urzędem Miasta Ostrołęki pożegnał się Wojciech Dorobiński. Jego praca do czerwoności rozpalała lokalne redakcje, które przez polityków PiS były uważane za "złe media". Był rzecznikiem wybranego sortu dziennikarzy bez względu na obowiązujące w Polsce prawo.


CKZiU
Remont przeprawy tymczasowej w godzinach nocnych

Remont przeprawy tymczasowej, który miał się dziś rano odbyć zostanie przeprowadzony jednak w godzinach nocnych. Powodem zmiany pory z dziennej na nocną jest duże natężenie ruchu w ciągu dnia. Naprawiane będą obie nitki przeprawy.
MEBPOL

Akcja charytatywna dla Bogusi. Dołącz, pomagaj, ratuj życie!

Znów możemy okazać serce i solidarność z osobą, która musi mierzyć się z okrutną chorobą - ostrą białaczką limfoblastyczną. To Bogusia Wilkowska, która poszukuje genetycznego bliźniaka. Wspólnie możemy w tym pomóc i uratować jej życie. Do dzieła!Niewybuch z II wojny światowej w Korczakach

Ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnienia niewybuchu z okresu II wojny światowej w miejscowości Korczaki (gm. Rzekuń). Okazało się, że był to granat moździerzowy (kaliber 86 mm), który znajdował się na terenie kompleksu leśnego. Powiadomiono saperów.Piłka dla Szymona Wołynka warta już 1000 zł!

W futbolu, podobnie jak w życiu, warto grać do jednej bramki. Dzisiaj wspólnie z Szymonem walczymy o powrót do pełnej sprawności! Wciąż można dołączyć do akcji i wylicytować piłkę z autografami gwiazd polskiej piłki. Nie zwlekajcie i dołączcie do akcji.

 •  
 • 15:52, 17.03.2019 r.

NOVDOM

KredytOK

Wizyta studyjna w Węgorzewie (zdjęcia)

Stowarzyszenie "Projekt Radomir" udało się z wizytą studyjną do gminy Węgorzewo. Miała ona na celu bliższe poznanie społeczności oraz działaczy na tym terenie. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń oraz ogromna motywacja do dalszego działania.LO: Jak oni to przegrali? (zdjęcia, wideo)

Nie udała się inauguracja ligowej wiosny piłkarzom KS CK Troszyn. Chociaż przez większą część meczu nic na to nie wskazywało, komplet punktów na sztucznym boisku w Ostrołęce wywalczyła Korona Szydłowo. Zadecydowała jedna bramka strzelona w końcówce.

 •  
 • 13:36, 18.03.2019 r.


II liga: Kuchczyński zrobił różnicę (zdjęcia, wideo)

Do ostatnich minut ważyły się losy meczu Trójki Ostrołęka z Orlętami Zwoleń. Goście mieli jednak w składzie Patryka Kuchczyńskiego, byłego reprezentanta Polski. Spotkanie rozegrano w hali im. Arkadiusza Gołasia w ramach memoriału Piotra Dobrzyńskiego.

 •  
 • 13:27, 18.03.2019 r.


Pożar sadzy i alarm fałszywy

Podczas minionej doby strażaków wzywano dwukrotnie.
1. W miejscowości Zabiele Wielkie (gm. Olszewo-Borki) o godz. 11.10 gaszono pożar sadzy w przewodzie kominowym drewnianego budynku mieszkalnego. Zadysponowano po jednym zastępie z OSP Nowa Wieś i OSP Zabiele Wielkie.Konferencja i turniej sołecki w bowlingu (zdjęcia)

Sołtysi i działacze z gmin Rzekuń i Lelis wzięli udział w konferencji sołtysów i liderów wiejskich powiatu ostrołęckiego. Wydarzenie połączone było z turniejem sportowym - uczestnicy zmierzyli się na kręgielni. Spotkanie i rywalizacja upłynęły w przyjaznej atmosferze.
Kwiatowe ÂŁÂąki

Zderzenie ze zwierzęciem w Grodzisku

Kierujący samochodem osobowym marki Kia uderzył w przebiegające przez jezdnię zwierzę. Na szczęście mieszkańcowi Ostrołęki, a także pasażerom nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w piątek 15 marca około godz. 18.30 w Grodzisku (gm. Czerwin).


KamilaMeble

Międzyszkolny Konkurs Językowy "Duo Master" (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce zorganizowano I Międzyszkolny Konkurs Językowy "Duo Master", który sprawdzał znajomość języka angielskiego i niemieckiego w zakresie słownictwa, gramatyki i kulturoznawstwa.


Świat Okien

Festiwal Nauki w III LO już po raz dziewiąty (zdjęcia)

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej w Ostrołęce już po raz dziewiąty odbył się Festiwal Nauki. Podczas wydarzenia uczniowie ostrołęckich szkół podstawowych oraz gimnazjów mieli okazję bezpośrednio spotkać się z nauczycielami oraz uczniami.


JBB

Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w miniony piątek na skrzyżowaniu ulicy Reymonta i Stacha Konwy w Myszyńcu. Jak ustalili funkcjonariusze policji, do stłuczki doszło w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu.Major Tadeusz Zakrzewski z wizytą w ratuszu

Major Tadeusz Zakrzewski spotkał się z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem. Celem wizyty była rozmowa o miejscach upamiętniających walki i męczeństwo w latach wojny 1939-1945. Major poprosił włodarza miasta o zwrócenie uwagi na odpowiednią opiekę nad tak wyjątkowymi miejscami.Dachowanie w Gaczyskach

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną dachowania samochodem marki Renault Clio w miejscowości Gaczyska (gmina Baranowo). Jak ustalili funkcjonariusze policji, mężczyzna kierujący pojazdem był trzeźwy.


JBB

Szukamy właściciela błąkającej się suczki (aktualizacja)

Czytelniczka Karolina prosi o pomoc w odnalezieniu właściciela błąkającego się psa, który w niedzielę 17 marca br. został znaleziony w pobliżu ul. Wrzosowej w Dzbeninie (gm. Rzekuń). Suczka ma czerwoną obrożę, ale brakuje na niej danych właściciela.Koziołek Matołek w OCK (zdjęcia)

Na przygody Koziołka Matołka zaprosili w niedzielę młodych mieszkańców Ostrołęki i regionu aktorzy Agencji Artystycznej PrymArt. Przez ponad godzinę na scenie widowiskowej OCK główny bohater zwiedzał świat podróżując do znanego wszystkim Pacanowa.


Essentia

Narew bez goli w meczu z Wissą

Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek w A-klasie, Narew Ostrołęka przegrała z IV-ligową Wissą Szczuczyn. W ostatnich dniach klubowi działacze potwierdzili transfery trzech kolejnych zawodników, którzy wzmocnią kadrę niebiesko-czerwonych przed rundą wiosenną.

 •  
 • 14:38, 17.03.2019 r.


III liga: Straty można odrobić w Ostrołęce

Nie udało się siatkarkom Nike przedłużyć fantastycznej serii zwycięstw w III lidze. Podopieczne Tomasza Pakieły, w pierwszym meczu finałowym przegrały na wyjeździe z AZS LSW Warszawa. Rewanż w sobotę, 23 marca w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

 •  
 • 13:37, 17.03.2019 r.

Poczuj wiosnę w brzuchu

Najpiękniejsza pora roku przyciąga nie tylko budzącą się do życia naturą. Wiosną jakoś łatwiej jest się zakochać i przeżywać ten wyjątkowy czas z kimś bliskim. Każdego dnia kilkaset osób poszukuje swojej drugiej połowy w serwisie randkowym "Mojej Ostrołęki".


Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)

Ostrołęcka giełda samochodowa to wciąż popularne miejsce nabywania używanych aut. Dzięki naszemu zestawieniu porównasz ceny różnorodnych marek pojazdów. Każde zdjęcia opisane jest podstawowymi danymi technicznymi, m.in. rodzajem silnika i rokiem produkcji.


Remis w ostatnim sparingu Korony

W generalnym sprawdzianie przed ligą, piłkarze Korony Ostrołęka zremisowali z Mławianką Mława. Na boisku w Mławie padło sześć goli, w tym dwa w niecodziennych okolicznościach. W następny weekend IV-ligowcy z Ostrołęki zagrają o punkty z Ożarowianką Ożarów Maz.

 •  
 • 09:46, 17.03.2019 r.


Jutro remont tymczasowej przeprawy

W poniedziałek od godz. 9.00 kierowcy, którzy będą chcieli przedostać się na druga stronę Narwi, muszą liczyć się w utrudnieniami. Firma "Ostrada" zapowiedziała bowiem remont tymczasowej przeprawy. Planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego, a to oznacza duże korki.


Skrzynka pochwał: dziękujemy za usunięcie starych słupów

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Same skargi, więc dla równowagi pochwała dla Zakładu Energetycznego. Właściciele działek przy ul. Ostrołęckich Harcerzy w Ostrołęce serdecznie dziękują za demontaż i usunięcie starych betonowych słupów energetycznych.


"Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku" (zdjęcia)

Konkurs Gadki Kurpiowskiej "Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku" w Łysych zorganizowano już po raz ósmy. Zgłoszono ponad 30 osób. Przedstawione prezentacje oceniła specjalnie powołana komisja. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.


Dziesięciolecie Muzeum Kurpiowskiego w Wachu (zdjęcia)

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle z okazji 10 rocznicy powstania Muzeum Kurpiowskiego w Wachu odbyło się spotkanie z jego pomysłodawcami i twórcami. W ramach uroczystości zorganizowano również wystawę fotograficzną.


Czy miasto zrealizuje "Program Edukacji Przedszkolnej"?

Janusz Kotowski zainteresował się realizacją projektu uchwalonego przez radę miasta w sierpniu 2018 roku. Dotyczy on m.in. utworzenia 90 nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie miasta. W związku z tym radny złożył interpelację do prezydenta Łukasza Kulika.


Problem wyjazdu z ul. Magazynowej wciąż istnieje

Mieszkańcy osiedla Stacja wciąż borykają się z dużym problemem komunikacyjnym. Mowa o wyjeździe z ulicy Magazynowej na ulicę Słowackiego. O zlikwidowanie problemu w formie interpelacji prosi radny Paweł Niewiadomski.


Czy remont ostrołęckich ulic będzie przyspieszony?

Radny Mariusz Popielarz bardzo interesuje się realizowanymi przez miasto inwestycjami drogowymi. Remonty ostrołęckich ulic, to dominujący temat jego interpelacji, kierowanych do prezydenta Ostrołęki. Samorządowca ponownie nurtuje brak widocznych postępów, m.in. na ul. Blachnickiego.Pomoc administracyjna w SP nr 5 poszukiwana

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce ogłosiła nabór na wolne stanowisko pracy w charakterze pomocy administracyjnej. Oferowany wymiar zatrudnienia to pełen etat na czas określony. Termin składania dokumentów określono na 20 marca br."Porozmawiajmy przy herbacie" w Kultowni

Kultownia Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy przy herbacie". Tym razem Beata Zaorska zapozna ostrołęczan m.in. ze sztuką decoupage'u. Spotkanie połączone będzie z warsztatami wykonywania ozdób wielkanocnych.


Otwarcie Multimedialnego Centrum Natura (zdjęcia, wideo)

Symboliczne otwarcie Multimedialnego Centrum Natura odbyło się w piątek w Ostrołęce. Potężny projekt stworzenia miejsca łączącego naturę, sztukę i kulturę został zakończony, a mieszkańcy miasta i regionu będą mogli z niego korzystać i uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach.


[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.17 zł

2.22 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8