wtorek, 25 czerwca 2019 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Dalubo

Aktualności

Zaginął Ryszard Nakielski

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują 43-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna wyszedł z miejsca zamieszkania w Olszewie-Borkach 22 czerwca br. o godzinie 11.00 i do chwili obecnej do niego nie powrócił, ani też nie nawiązał kontaktu z rodziną.Bomba lotnicza w Olszewie-Borkach

Bombę lotniczą o wadze kilkudziesięciu kilogramów znaleziono podczas prac ziemnych w Olszewie-Borkach. Teren zabezpieczają dzielnicowi z terenu gminy Lelis, aby żadna z osób postronnych nie zbliżała się do niebezpiecznego znaleziska.


KamilaMeble
Bezpłatna pomoc prawna z Funduszu Sprawiedliwości

Korzystasz z funduszu alimentacyjnego? Ktoś złamał prawo wobec Ciebie lub Twoich dzieci i cierpisz z tego powodu? Fundusz Sprawiedliwości może Ci pomóc - na wiele sposobów... . Istnieje bardzo szeroki wachlarz pomocy z Funduszu Sprawiedliwości.Ogłoszenie o drugiej licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrołęce Iwona Zacharek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26 września 2019 r. o godz. 14.30 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrołęce przy ul. Mazowieckiej 3, odbędzie się druga licytacja nieruchomości.


Świat Okien

Zapytanie ofertowe na wykonanie operatów szacunkowych

Miasto Ostrołęka opublikowało zapytanie cenowe na wykonywanie w 2019 i w 2020 roku operatów szacunkowych wyceny nieruchomości stanowiących własność Miasta Ostrołęki oraz Skarbu Państwa. Oferty można składać do 28 czerwca do godz. 12.00 w Punkcie Obsługi Interesantów.Casting dla modelek, hostess i uczestniczek konkursów "Ostroleka Beauty"

W najbliższą niedzielę 30 czerwca w Parku Wodnym "Aquarium" odbędzie się pierwszy, tegoroczny casting Ostroleka Beauty. Wystarczy przyjść na jeden casting, a będzie można się dostać do jednego z kilku organizowanych przez Ostroleka Beauty konkursów. Weź udział w tej niezapomnianej przygodzie!


Essentia

Śmierć w parku miejskim

Zwłoki 63-letniego mężczyzny znaleziono w sobotni poranek w parku miejskim. Na ciało natknął się podczas spaceru przypadkowy pieszy, który o zdarzeniu natychmiast poinformował funkcjonariuszy ostrołęckiej komendy policji. Na miejsce wezwano też pogotowie ratunkowe.Pijany kierowca bmw spowodował kolizję. Miał narkotyki

Właściwa reakcja świadków oraz szybkie działanie ostrołęckich policjantów pozwoliły na zatrzymanie młodego mężczyzny, który będąc pijanym spowodował kolizję, a następnie uciekał ulicami Ostrołęki. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli przy nim kilka porcji marihuany.


Marianowo

Ostatnia batalia Korony o IV ligę

Najważniejszy mecz sezonu Korony Ostrołęka zbliża się wielkimi krokami. Już w środę o godz. 18.00 podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego zagrają o IV ligę mazowiecką na stadionie przy ulicy Witosa. Czy żółto-niebiescy zagrają na miarę swoich możliwości?

 •  
 • 10:41, 25.06.2019 r.


Finał Konkretnej Ligi Bowlingowej (zdjęcia, wideo)

Konkretna Liga Bowlingowa przeszła do historii. Wczoraj, późnym wieczorem, doszło do ostatecznych rozstrzygnięć. Indywidualnym mistrzem został Kamil Sienkiewicz, który ustanowił również nowy rekord w ostrołęckiej kręgielni Łubudu. Poznaj wszystkich zwycięzców.

 •  
 • 10:40, 25.06.2019 r.

Granity Kowalczyk

Łukasz Olejnik królem strzelców A klasy

Łukasz Olejnik z GKS Pokrzywnica został królem strzelców piłkarskiej A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Napastnik mistrza ligi w całym sezonie trafiał do bramek przeciwników 26 razy i wyprzedził kolejnych zawodników w zestawieniu o siedem goli.

 •  
 • 10:40, 25.06.2019 r.

pegas oil

Sesja rady powiatu

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrołęce odbędą się kolejne obrady samorządu. Radni, poza stałymi punktami obrad, podejmą uchwały w sprawach: zatwierdzenia sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu oraz absolutorium. Rozpatrzą też skargę na dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Policjanci szukają właściciela telefonu

Policjanci z Ostrołęki informują, że są w posiadaniu telefonu typu smartfon marki Samsung w kolorze czarnym. Został on znaleziony w piątek 14 czerwca bieżącego roku w rejonie ulicy Nasturcjowej (okolice tzw. lasku) i przekazany dyżurnemu jednostki.


Fundacja Razem

MEBPOL

Spotkanie absolwentów byłego Liceum Pedagogicznego

"Życie jest pięknie, życie jest śliczne…" - tak śpiewali na spotkaniu absolwenci byłego Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce (klasy piąte a,b,c). Maturę zdawali w 1967 roku. Jak stwierdzili, zmienia się wygląd, ale dusza nie starzeje się, mimo że dolegliwości z wiekiem przybywa.

Piłkarski turniej dla Szymona (zdjęcia, wideo)

Wiara Rzekuń wygrała piłkarski turniej charytatywny na rzekuńskim orliku. W zawodach wzięło udział jedenaście drużyn. Cel był szczytny, bo zbierano pieniądze dla 5-letniego ostrołęczanina Szymona Wołynka. Organizatorzy przekazali rodzicom 2670 złotych.

 •  
 • 10:58, 24.06.2019 r.


Brąz Beaty Opęchowskiej na All American Open

Beata Opęchowska z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zdobyła brązowy medal w prestiżowych otwartych mistrzostwach Ameryk. Pierwsze miejsce zajęła Anastasia Khasanova z Rosji, a drugie Polka - Maria Jasko. Zawody odbyły się 22 czerwca w Nowym Jorku.

 •  
 • 10:57, 24.06.2019 r.

NOVDOM

Jantar Ostrołęka na czwartym miejscu

Piłkarki ostrołęckiego Jantaru zajęły czwarte miejsce w rozgrywkach III ligi kobiet w grupie mazowieckiej. Zawodniczki zakończyły sezon zwycięstwem 3:1 z WAP Warszawa. Bramki w ostatnim starciu zdobyły Dominika Ostrowska (dwie) i Julita Pietruczuk.

 •  
 • 10:56, 24.06.2019 r.


Festyn "Niedziela na sportowo" (zdjęcia)

Mieszkańcy gminy Lelis czas wolny od pracy spędzają aktywnie, czyli na sportowo. Ostatnio uczestniczyli w festynie pod nazwą "Niedziela na sportowo". Były gry, konkursy i dużo znakomitej zabawy. Nie zabrakło również sprawdzianu wiedzy z główną nagrodą w postaci roweru.Kadzidło: inwestycje wodno-kanalizacyjne w toku

Na terenie gminy Kadzidło trwają dalsze prace związane z realizacją inwestycji wodno-kanalizacyjnych. Zadania będą wykonywane w roku bieżącym oraz w latach kolejnych. Samorząd gminy przedstawił katalog najważniejszych inwestycji oraz ich zakres.
CKZiU

Trzy powody dla których warto mieć orbitrek w domu

Wydaje się, że jesteśmy dziś bardziej świadomi, jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczymy więc regularnie, zarówno w domu, na świeżym powietrzu, jak i na siłowni. Urządzeniem, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność, jest orbitrekZgubiono telefon

Nasz czytelnik zgubił telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło w sobotę 22 czerwca w okolicach torów przy ul. Słowackiego w Ostrołęce. Model komórki to iPhone 5s. Uczciwy znalazca proszony jest o kontakt z właścicielem urządzenia za pomocą numeru tel. 604-262-820.


JBB

Drugi dzień Moto Show II w Wykrocie (zdjęcia)

Wyjątkowo ciekawy dla miłośników motoryzacji był drugi dzień imprezy zatytułowanej "Moto Show II". Do Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie przybyło kilkadziesiąt wyjątkowych aut i motocykli: sportowych, zabytkowych, tuningowanych czy po prostu jedynych w swoim rodzaju.Cenna bramka Korony w Kozienicach

Podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego w pierwszym meczu barażowym o pozostanie w IV lidze mazowieckiej zremisowali w Kozienicach z miejscową Energią 1:1. Niezwykle ważną bramkę na wyjeździe, w kontekście dwumeczu, strzelił z rzutu karnego Piotr Strzeżysz.

 •  
 • 18:12, 23.06.2019 r.

Osiedle Wojciechowice bawiło się na festynie (zdjęcia, wideo)

Mieszkańcy osiedla Wojciechowice bawili się na dorocznym festynie zorganizowanym przez radę osiedla oraz lokalną społeczność. Jak zwykle nie zabrakło świetnej muzyki, dobrego jedzenia, licznych atrakcji dla najmłodszych i zabawy do późnych godzin wieczornych.


Koncert "Ad fontes - inspiracje" w muzeum (zdjęcia, wideo)

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprosiło na koncert "Ad fontes - inspiracje" w ramach festiwalu Etnosakralia Kurpiowskie. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali muzyki kameralnej trzech polskich kompozytorów - Szymona Laksy, Stanisława Moniuszki i Andrzeja Panufnika.


Przez skrzyżowanie na czerwonym (wideo)

Na ostrołęckich ulicach i skrzyżowaniach wymuszanie przejazdu jest nagminne. Bardzo często kierowcy, nie chcąc oczekiwać na zmianę sygnalizacji, wjeżdżają na skrzyżowania na żółtym lub nawet czerwonym. Jedna z takich sytuacji została zarejestrowana samochodową kamerą.


Rowerzystom na drodze można więcej? (wideo)

Rowerzystów, tak jak innych uczestników ruchu drogowego, obowiązują zasady Kodeksu drogowego. Niestety, nie wszyscy użytkownicy jednośladów stosują się do przepisów panujących na drogach i jeżdżą tak, jak im wygodnie, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.


Skrzynka skarg: tragiczny stan cmentarza w Rzekuniu

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Przedstawiam stan parafialnego cmentarza w Rzekuniu. Nekropolia zarosła trawą i chwastami, a góry śmieci wciąż rosną. Nie pomaga zwracanie uwagi księżom, nie skutkuje nawet wysyłanie zdjęć do kurii w Łomży.


Radna wnioskuje o pielęgnację drzew wzdłuż obwodnicy

Wzdłuż ulic Pęksy, Bohaterów Westerplatte, Solidarności i Bohaterów Warszawy dokonano nasadzenia liściastych drzewek. Do prezydenta miasta wpłynęła interpelacja z prośbą, aby dokonać stosownej pielęgnacji tych drzewek, bo część z nich mogło ulec uszkodzeniu.

Lemanek najlepszym strzelcem IV ligi

Dominik Lemanek w sezonie 2018/2019 był zdecydowanie najskuteczniejszym strzelcem w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Napastnik MKS Przasnysz zapisał na swoim koncie 28 bramek. Osiem mniej zdobył Michał Bondara z Mazovii Mińsk Mazowiecki.

 •  
 • 13:23, 23.06.2019 r.

Leończuk najlepszy w Rzekuniu (zdjęcia, wideo)

W sobotnie popołudnie ulicami Rzekunia przebiegła I Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zwyciężył Andrzej Leończuk z Białegostoku. Wśród kobiet triumfowała Diana Dawidziuk-Gosk z Warszawy. Bieg stał na wysokim poziomie, co pokazuje wynik zwycięzcy.

 •  
 • 13:22, 23.06.2019 r.

Kolejne starty zawodniczek UKS Siódemka Ostrołęka

Kolejne wartościowe wyniki zapisały na swoim koncie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Tym razem podopieczne Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego rywalizowały na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 •  
 • 13:22, 23.06.2019 r.

Kolarze KK24h rywalizowali w Opocznie

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h rywalizowali w kolejnym wyścigu z cyklu ŻTC. Tym razem szosowe zmagania przeniosły się do Opoczna, gdzie w 35-stopniowym upale walczyła trzyosobowa delegacja klubu: Rafał Urban, Tomasz Jarkowski i Dariusz Aleksandrowicz.

 •  
 • 13:21, 23.06.2019 r.

Sportowe wakacje. Poznaj harmonogram MZOS-TiIT

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce przygotował dla dzieci, młodzieży i dorosłych szereg atrakcji. Nie zabraknie turniejów i bezpłatnej szkoły tenisa. Poznaj szczegółowy plan wakacyjnych wydarzeń.

 •  
 • 13:20, 23.06.2019 r.

Kolejny horror. Polska lepsza od Serbii

Siatkarze reprezentacji Polski po raz kolejny w Lidze Narodów odnieśli zwycięstwo po tie-breaku. Tym razem ostrołęczanin Grzegorz Łomacz w wspólnie z kolegami pokonali Serbię 3:2 i dopisali ważne punkty do tabeli, zbliżając się do gry w Final Six.

 •  
 • 13:18, 23.06.2019 r.

Goworowo: Takiej wystawy jeszcze nie było

W Goworowie odbędzie się wystawa zdjęć trójwymiarowych przedstawiających siedzibę gminy. Wystarczy przyjść do Urzędu Gminy w Goworowie w najbliższy poniedziałek o godz. 12.00, aby otrzymać specjalne okulary, dzięki którym można zobaczyć Goworowo w trójwymiarze.


Gdzie i kiedy złożyć wniosek o świadczenie 300+?

Świadczenie dla uczniów z tytułu programu "Dobry start" wynosi 300 zł. Na podstawie wytycznych, pieniądze raz w roku otrzyma rodzina na każde uczące się dziecko w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Wnioski można składać od 1 lipca br.

[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.14 zł

5.42 zł

5.10 zł

2.14 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8