środa, 16 stycznia 2019 r., imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Aktualności

Dariusz Olkowski odwołany z funkcji prezesa zarządu OPWiK

Dariusz Olkowski został odwołany z funkcji prezesa zarządu Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Decyzję taką podjęła rada nadzorcza miejskiej spółki podczas poniedziałkowego posiedzenia 14 stycznia br. Olkowski kierował spółką od 2007 roku.Jakie oszczędności mają prezydent i wiceprezydent Ostrołęki?

Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz jego zastępcy Macieja Kleczkowskiego. Zajrzeliśmy również do kieszeni skarbnika miasta Anety Leończyk i sekretarza Anety Gutowskiej-Grucelskiej. Kto z nich posiada najwięcej oszczędności?


NOVDOM

Ranking techników. Która szkoła w Ostrołęce najwyżej?

Portal edukacyjny "Perspektywy", wzorem lat minionych, opublikował rankingi szkół średnich. Zestawienie wskazuje m.in. najlepsze technika w całym kraju. Pośród placówek znajdują się także te funkcjonujące na terenie Ostrołęki. Sprawdź, która szkoła jest najwyżej w zestawieniu.

Posłuchaj rapującego księdza z ostrołęckiej parafii (wideo)

Ksiądz Adam Ulatowski z parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce i raper Heres/WZN wspólnie nagrali utwór pt. "Wybieraju". Zrealizowali również teledysk, który nakręcony został w okolicach wspomnianego kościoła. Piosenka opowiada o odrzuceniu szatana i pójściu za Jezusem.Michał Sznyter odwołany z rady nadzorczej Energa Ciepło

Zarządzeniem wydanym 14 stycznia 2019 roku przez prezydenta miasta Łukasza Kulika, w sprawie odwołania przedstawiciela miasta Ostrołęki z rady nadzorczej Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o., ze składu rady odwołany zostaje Michał Sznyter.
Wojciech Dorobiński odwołany z rady nadzorczej MZK

Prezydent miasta Łukasz Kulik wydał 11 stycznia br. zarządzenie, w myśl którego ze stanowiska członka rady nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce zostaje odwołany Wojciech Dorobiński. Członek rady nadzorczej sam złożył rezygnację z piastowanej funkcji.Z nowym rokiem etatów w ratuszu znów mniej

W grudniu minionego roku, na mocy wydanego przez prezydenta zarządzenia, etaty w urzędzie miejskim nieznacznie spadły. Z nowym rokiem włodarz wydał kolejne zarządzenie, w myśl którego ilość etatów w ratuszu zmniejszyła się z 247,55 do 245,55.


JBB

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Ewa Edyta Parzych, lat 49, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w środę 16 stycznia w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce o godz. 13.30.Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył sześć milionów złotych. Kluby i stowarzyszenia mają czas, aby przedstawić swoje oferty do 4 lutego 2019 roku. Warto złożyć wniosek już dziś.

 •  
 • 10:50, 16.01.2019 r.


Przemysław Zyśk z sukcesami na zawodowym ringu

Przemysław Zyśk to bardzo utalentowany pięściarz, który przez lata osiągał świetnie wyniki w boksie amatorskim reprezentując Victorię Ostrołęka. Wychowanek trenera Mieczysława Mierzejewskiego w ostatnich dwóch lat z powodzeniem rywalizuje na zawodowych ringach.

 •  
 • 10:50, 16.01.2019 r.

PWSIP

Paweł Zdrojewski ambitnie walczył w II lidze

Siatkarze Energi Net Ostrołęka z powodzeniem rywalizowali o dobre wyniki na parkietach II ligi, a czołową postacią zespołu był Paweł Zdrojewski. Młody i bardzo perspektywiczny zawodnik był pierwszoplanową postacią w zespole ambitnie walczącym o awans.

 •  
 • 10:49, 16.01.2019 r.

Kwiatowe Łąki

Startuje nowy sezon tenisowy w Ostrołęce

Noworoczny Turniej Open rozpocznie halowy sezon tenisowy w Ostrołęce. Zawody zostaną rozegrane w najbliższy w weekend. W sobotę rywalizacja będzie toczyła się w hali w Wojciechowicach oraz w hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ul. Jaracza.

 •  
 • 10:49, 16.01.2019 r.

JBB

Msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza (zdjęcia)

Z zaproszenia prezydenta Łukasza Kulika do udziału w nabożeństwie w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza skorzystało bardzo wiele osób. Msza święta została odprawiona w kościele pw. Zbawiciela Świata. Koncelebrował ją proboszcz Jan Świerad.Oświetlenie na ulicy Celnej zostanie zmodernizowane

W związku ze skargami składanymi przez mieszkańców bloków mieszkalnych przy ulicy Celnej dotyczącymi jej słabego oświetlenia radny Ryszard Żukowski złożył interpelację do włodarza miasta. Znamy odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika.
EUROTUR

Wypadek i pożar

Podczas minionej doby odnotowano dwie interwencje strażackie.
1. W miejscowości Lipniki (gm. Łyse) o godz. 18.13 usuwano skutki wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.Zgłoś autobus do kontroli drogowej

Okres ferii zimowych to czas wzmożonych wyjazdów uczniów. Zatem mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku, policja informuje o możliwości zgłoszenia do kontroli autobusu przewożącego dzieci i młodzież.


Essentia

Więźniowie z pomocą zwierzętom (zdjęcia)

Skazani z Zakładu Karnego w Przytułach Starych zadbali o zwierzynę leśną. Więźniowie na terenie Koła Łowieckiego "Jeleń" obejmującego swoim obwodem obszar gminy Olszewo-Borki, uzupełniali karmniki soczystą karmą oraz uporządkowali teren w ich pobliżu.Złodzieje pilarki odpowiedzą przed sądem

Dwóch młodych mężczyzn dokonało kradzieży pilarki mechanicznej, którą następnie zastawili w jednym z ostrołęckich lombardów. Policjanci odzyskali mienie, ustalili i zatrzymali sprawców, a następnie przedstawili im zarzuty. Złodziejom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.


Essentia

Fatalny stan chodnika zagraża pieszym?

Radny miasta Stanisław Szatanek wnioskuje do prezydenta Ostrołęki o remont chodnika przy ulicy Hallera 15 i 17 o długości około 120 m, do którego przylegają pawilony handlowe. Obecnie stan techniczny tego odcinaka - zdaniem samorządowca - jest bardzo zły i zagraża pieszym.Ostrołęka uczciła pamięć zabitego prezydenta Gdańska (zdjęcia)

Spontaniczne, ciche marsze pamięci, znicze zapalane w różnych miejscach Polski czy wzruszające wpisy w mediach społecznościowych - to część działań podejmowanych przez Polaków, aby oddać cześć zabitemu Pawłowi Adamowiczowi. Także ostrołęczanie uczcili jego pamięć.


KamilaMeble


Angelika Wikieł z medalami mistrzostw Polski

Angelika Wikieł po powrocie do Ostrołęki ambitnie walczy o kolejne dobre wyniki w barwach Klubu Pływackiego Narew. W sezonie 2018 zawodniczka rywalizują pod wodzą swojej siostry trenerki Manueli Wikieł walczyła m.in. zawodach Pucharu Polski i mistrzostwach Polski.

 •  
 • 10:40, 15.01.2019 r.

CKZiU

Kamil Wojdak to bardzo ambitny piłkarz

Kamil Wojdak to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy wąsewskiej drużyny, który od kilku sezonów z powodzeniem reprezentuje klub w rozgrywkach A klasy. 24-letni zawodnik jest przykładem ciężkiej i ambitnej pracy na treningach i dużego zaangażowania w meczach.

 •  
 • 10:40, 15.01.2019 r.


Narew już trenuje i testuje nowych piłkarzy

Z planem wywalczenia awansu rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w A-klasie piłkarze Narwi. Zajęcia z grupą blisko trzydziestu zawodników prowadził Dariusz Narolewski, który wraca do Ostrołęki w roli trenera niebiesko-czerwonych.

 •  
 • 10:39, 15.01.2019 r.


Ruszył konkurs i konsultacje z klubami sportowymi

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku. W poniedziałek rozpoczęły się konsultacje z przedstawicielami poszczególnych dyscyplin. Na początek były to kluby piłkarskie.

 •  
 • 10:37, 15.01.2019 r.

Nowe drogi na terenie powiatu ostrołęckiego

Na terenie powiatu ostrołęckiego wykonano kolejną inwestycję. Zadanie polegało na rozbudowie odcinka drogi powiatowej Myszyniec-Wolkowe-Krysiaki-Dudy Puszczańskie-Zalas o długości 6550 m. Wartość wykonanych prac wyniosła 6 mln 298 tys. 983 złotych.


Powalone drzewo i alarmy fałszywe

Podczas minionej doby zgłoszono strażakom z naszego terenu trzy interwencje.
1. W miejscowości Kalisko (gm. Baranowo) o godz. 14.13 usuwano z jezdni powalone drzewo. Do działań zadysponowano jeden zastęp OSP Baranowo.


Ulica Kolejowa musi jeszcze poczekać

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację, złożoną przez radnego Jerzego Grabowskiego w sprawie dokończenia budowy ulicy Kolejowej. Okazało się, że budowa ulicy znajdującej się na osiedlu Stacja nie zostanie sfinalizowana w bieżącym roku.


Rzekuń: złóż wniosek o usunięcie azbestu

Urząd Gminy w Rzekuniu planuje usuwanie odpadów zawierających azbest. Wszyscy mieszkańcy zainteresowani usunięciem pokryć dachowych ze szkodliwego eternitu, mogą już składać wnioski. Wywozem materiałów zajmie się wyspecjalizowana firma.


Msza święta za śp. Pawła Adamowicza

Śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Gdańska, ale też całej Polski a nawet świata. Ostrołęczanie i mieszkańcy naszego regionu łączą się w bólu z bliskimi zmarłego. Dziś w kościele pw. Zbawiciela Świata odbędzie się nabożeństwo w jego intencji.


Jantar Cup z dużymi emocjami (zdjęcia, wideo)

Dużo emocji dostarczył turniej Jantar Cup 2019 po raz kolejny organizowany dla klubów z całego regionu. W rywalizacji najlepsze okazały się zawodniczki Stomilu I Olsztyn, które w decydującym meczu po rzutach karnych pokonały swoje klubowe koleżanki.

 •  
 • 21:02, 14.01.2019 r.

Noworoczne zmagania karateków (zdjęcia, wideo)

To było prawdziwe święto Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. W zawodach przeprowadzonych w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach rywalizowało ponad sto zawodniczek i zawodników z najmłodszych sekcji z miasta i powiatu ostrołęckiego.

 •  
 • 20:26, 14.01.2019 r.Wychowankowie z Laskowca kwestowali na rzecz WOŚP (zdjęcia)

Wychowawcy i podopieczni Zakładu Poprawczego w Laskowcu również włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za ofiarowane pieniądze darczyńcy otrzymywali drobne, ale piękne upominki, własnoręcznie przygotowane przez młodzież.


Bezpiecznie podczas WOŚP w Ostrołęce

Ostrołęccy funkcjonariusze przez cały dzień zapewniali bezpieczeństwo wolontariuszom oraz osobom uczestniczącym w wydarzeniach związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, m.in. zabezpieczali bieg "Policz się z cukrzycą" czy koncerty na scenie.Pokaz ratownictwa na ostrołęckim finale WOŚP (zdjęcia, wideo)

W ramach ostrołęckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na parkingu przy ul. Prądzyńskiego służby mundurowe i medyczne zademonstrowały pokaz ratownictwa. Strażacy oraz ratownicy medyczni pokazali jak skutecznie i szybko pomoc poszkodowanemu w wypadku.


Ostrołęczanka straciła ponad 5 tysięcy złotych

Starsza mieszkanka naszego miasta padła ofiarą oszustów, z których jeden podawał się za policjanta. Straciła ponad 5 tysięcy złotych. Ostrołęcka policja po raz kolejny ostrzega starsze osoby przed oszustami. Historia, jaką przestępcy opowiadają ofiarom zazwyczaj jest podobna.


Ranking liceów. Która szkoła w Ostrołęce najwyżej?

Jak co roku portal edukacyjny "Perspektywy" opublikował rankingi szkół średnich. Zestawienie wskazuje m.in. najlepsze licea w całym kraju. Pośród placówek znajdują się także te funkcjonujące na terenie Ostrołęki. Sprawdź, która szkoła jest najwyżej w zestawieniu.


[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.15 zł

2.37 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8