Knihovna Akademie věd ČR

Knihovna AV ČR, v. v. i., (dále KNAV) je veřejnou výzkumnou institucí, účelem jejíhož zřízení je uskutečňování vědeckého výzkumu v oblasti vědeckých informací a knihovědy, zajišťování informační infrastruktury pro výzkum a poskytování knihovnických, informačních, výpůjčních, reprografických a digitalizačních služeb pracovištím Akademie věd České republiky, ostatním uživatelům ve sféře vědy a výzkumu a uživatelům z řad široké veřejnosti. Více informací o knihovně najdete zde.

Aktuálně

11.3.2019


Otevírací doba

Upozornění: Mimořádné uzavření knihovny v pátek 5. dubna (9–13.30 hod.)

Knihovna bude v pátek 5. dubna 2019 od 9.00 do 13.30 hod. z provozních důvodů uzavřena.
Během zavření můžete vracet výpůjčky do knižního boxu ve vestibulu budovy.
Od 13.30 hod. budeme mít otevřeno jako obvykle až do 19.00 hod.
Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
Číst dále »

4.3.2019


Knihovní fond

Nové knihy – únor 2019

Co nového přibylo do naší nabídky knih v únoru? Stejně jako každý měsíc tu pro vás máme kompletní seznam novinek a z nich vybraných deset, na které bychom vás chtěli obzvlášť upozornit.
Vybrané novinky najdete vystavené ve studovně, kde si je můžete ihned vypůjčit nebo zarezervovat. Zároveň jsou všechny dostupné prostřednictvím Digitální knihovny AV ČR v počítačové studovně.
Číst dále »

21.2.2019


Knihovní fond

Knižní tipy pro Týden mozku 2019

Od 11. do 17. března 2019 se bude konat už 21. ročník festivalu Týden mozku – cyklus přednášek, interaktivních expozic a workshopů, na kterých se dozvíte zajímavosti z oblasti výzkumu mozku a procvičíte tělo i mysl. My jsme pro Vás k této příležitosti připravili tematický výběr z našeho fondu. Dozvíte se, co se děje ve Vašem mozku, když dostanete brilantní nápad, jaký vliv má na myšlení a mozek současný medializovaný svět, nebo proč je tak těžké zbavit se zlozvyků.
Číst dále »

1.2.2019


Knihovní fond

Nové knihy – leden 2019

Prohlédněte si přehled knižních novinek za leden – jejich seznam je k dispozici buď kompletní nebo roztříděný podle oborů.
Výběr deseti zajímavých novinek na webu je doplněn možností prohlédnout si tyto knihy ve studovně, kde budou po celý následující měsíc vystaveny. Zároveň jsou publikace ve své digitalizované podobě k dispozici na vyhrazeném počítači, na kterém je možné si je elektronicky prolistovat a jejich části si v případě zájmu vytisknout.
Číst dále »

Archiv aktualit