Vairāk

 

Svarīgākais 24 stundās
22:05
Gudrs, vēl gudrāks *
22:05
Ielūdz Radioteātris
18:00
Vakara mūzika
22:05
Территория Т
10:00
Pieci mūzika
22:00
Mūzika
Latvijā

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Ziemeļīrijā nekārtību laikā nošauta žurnāliste
Ziemeļīrijā Lielās piektdienas priekšvakarā izcēlušās vardarbīgas sadursmes, kurās dzīvību zaudējusi kāda vietējā žurnāliste. Policija notikušajā vaino jaunās Īru Republikāņu armijas aktīvistus, šo uzbrukumu dēvējot par terora aktu. Vardarbību jau nosodījuši Ziemeļīrijas lielāko politisko partiju līderi.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Gunda Vaivode
Šis laikam ir viens no biežāk atskaņotajiem Ciešanu nedēļas tekstiem. 19.aprīlī, Lielajā Piektdienā Dzintaru koncertzālē Māris Sirmais diriģēs kori „Latvija” un ne tikai, izpildot čehu klasiķa Antonīna Dvoržāka „Stabat Mater”. Tā radīšana saistās ne tikai ar biblisko stāstu par Jaunavas Marijas ciešanām, redzot pie krusta pienaglotu dēlu, bet ar ļoti personisku komponista zaudējumu – trīs viņa bērnu došanos mūžībā.
„Stabat Mater” Lielajā Piektdienā skanēs arī Rīgas Domā. Diriģents Sigvards Kļava izvēlējies mūslaiku mūziku: pirms pāris gadiem komponēto skotu komponista Džeimsa Makmilana opusu „Stabat Mater” un Jura Karlsona skaņdarbu „Adoratio”. Lūgšanas, kurās jāpiedalās, lai atdzimtu Lieldienu gavilēs kopā ar Latvijas Radio kori un „Sinfonietta Riga”.
„Abstraktā glezniecība ir tas pats, kas simfoniskā mūzika” – tā saka gleznotāja Īra Rozentāle, kuras darbi no trešdienas būs skatāmi jubilejas izstādē Bauskas muzejā, bet reprodukcijas - arī „Neputna” jaunizdevumā. Būs intriģējoši skatīt Olivjē Mesiāna grandiozās simfonijas „Turangalila” krāsojumu un, protams, Pētera Vaska mūzikas vizualizāciju.
Zaļajā ceturtdienā VEF kamermūzikas zālē Liene Jakovļeva vadīs sarunu ar jubilāru Jāni Lūsēnu. Improvizācija, instrumentālā mūzika, jaunu saskaņu un tembru meklējumi – par to ne tikai runās, to Lūsēns rādīs kopā ar domubiedriem, starp kuriem būs arī mūsu krāsainais Artišoks.
Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Pirms Lieldienu kaujas zaudējumi abu tenisa komandu sastāvos
Nedēļas beigās “Arēnā Rīga” vēl nebijis teniss sievietēm – Federācijas kausa play-off mačs par iekļūšanu pasaules labāko astoņniekā Latvija pret Vāciju. Tiesa, ne absolūti labākajos sastāvos – jau pirmdien tika paziņots par Anastasijas Sevastovas savainojumu un dienu vēlāk arī par Vācijas līderes Angelikas Kerberes slimību. Kopējā mača kontekstā gan lielāks zaudējums ir Latvijai, jo pašlaik mums ir tikai divas patiesi elites klases tenisistes, kamēr vācietēm labāko simtniekā ir vairākas spēlētājas. Labā ziņa ir tā, ka jau nākamsezon elites grupā, visticamāk, būs 16 komandas.
Ar māsu izmisuma zonā. Evijas Unāmas stāsts un uzsaukums
Es apsolīju neklusēt. Kad sēdēju viņai līdzās mazajā palātā, turot viņas trauslo,  karsto rociņu, klausoties viņas saraustītajā elpā, cieši apsolījos neklusēt par to ceļu, pa kuru bija jāiziet viņai - manai māsai. Nosolījos nepieņemt kā normu milzīgās sāpes, izmisumu un ciešanas. Klusi raudot, solīju darīt visu, lai pārcirstu to mezglu, kas žņaudz ikvienu, kurš tiek ierauts šīs necilvēcīgās sistēmas valgos. Sistēmas, kur bezspēcīgs katrs tajā esošais – pacients, tuvinieks, sanitārs, medmāsa, ārsts... Sistēmas, kuru radījuši esam mēs paši, cilvēki. Nedomājot par cilvēkiem tajā. 
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils
Radošās darbības nedēļa «radi! 2019» aktualizēs mazpilsētu tūrisma attīstību
Šogad Radošās darbības nedēļa “radi!2019” tiks veltīta radošo industriju un tūrisma nozaru mijiedarbībai. Tās laikā jūnijā radošo industriju profesionāļu komanda dosies īpašās Radošās tūrisma misijās uz piecām mazpilsētām, lai kopā ar pašvaldību un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai.  

Vairāk

Cilvēkstāsti

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Piektdiena
19. Aprīlis
+8 °C
+8 °C Skaidrs
Z/ZR vējs, 1,50m/s
Saullēkts: 06:09
Saulriets: 20:36
Mitrums: 65,00%
Spiediens: 775,19 mmHg
+7 °C
3,00m/s
+6 °C
3,20 m/s
+5 °C
3,00 m/s
+9 °C
4,10 m/s
+10 °C
4,20 m/s
+7 °C
2,30 m/s
+5 °C
2,00 m/s
+11 °C
2,30 m/s
+13 °C
3,50 m/s
+4 °C
2,60 m/s
+5 °C
3,10 m/s
+9 °C
3,50 m/s
+16 °C
4,00 m/s
+11 °C
3,30 m/s
+7 °C
3,70 m/s
+9 °C
3,30 m/s
+16 °C
4,00 m/s

Laika prognozes no yr.no