• Дитячі садочки – киянам. Про нові правила прийому до садочків і гроші, які ходять за дитиною
  Виктория Герасимчук

  Дитячі садочки – киянам. Про нові правила прийому до садочків і гроші, які ходять за дитиною

  У січні батьки виявили, що в електронній черзі до садочків відбулися певні зміни - з’явилася графа “місце реєстрації”, і всі діти, які мають київську “прописку”, посунулися у черзі вгору. В КМДА стверджують, що це нововведення насправді ще не остаточне і працює у тестовому режимі. Але разом з тим воно тісно пов’язане з новим принципом фінансування “гроші ходять за дитиною”.
 • Загоревшие и отдохнувшие: как депутаты вернулись к работе
  Анна Стешенко

  Загоревшие и отдохнувшие: как депутаты вернулись к работе

  Как стартовала первая пленарная неделя Верховной Рады Украины в 2019, кто и где из депутатов успел отдохнуть и какие настроения и планы у наших избранников перед президентскими выборами и в предчувствии последней сессии перед парламентскими, — читайте в репортаже LB.ua.
 • Мы и язык ненависти
  Виталий Портников

  Мы и язык ненависти

  Украинские патриоты ведут себя так, будто тут Израиль или Польша, будто внешнего врага и его внутреннего союзника – больше нет. А здесь никакой не Израиль и никакая не Польша. Здесь все еще Малороссия. И если нам не удастся воспользоваться нашим шансом и построить Украину – так Малороссия и останется.
 • Стартовая пятёрка: кто они?
  Анна Стешенко

  Стартовая пятёрка: кто они?

  Помимо очевидных фаворитов президентской гонки, документы для регистрации в выборах главы государства подают политики из разряда «статистической погрешности». Кому из кандидатов не первого эшелона уготовлена техническая роль, кто будет выбивать землю из-под ног у одного из потенциальных лидеров, а кто надеется улучшить показатели своей партии для участия в парламентских выборах, – читайте в материале LB.ua.
 • Мурали на «Осокорках»: виховне «мистецтво для мас» від Мінінформполітики
  Анастасия Платонова

  Мурали на «Осокорках»: виховне «мистецтво для мас» від Мінінформполітики

  Проект створення муралів на станції метро «Осокорки» обговорювали від самого початку. Фінансувався цей проект коштом Міністерства інформаційної політики, самі мурали були розкритиковані мистецькою спільнотою, а нещодавно виявилось, що художники не отримали за них гонорари. LB.ua розбирається, що не так з цим проектом.
 • Від шкіл до університетів. Що відбувається в українській освіті
  LB.ua

  Від шкіл до університетів. Що відбувається в українській освіті

  У 2019 році на розвиток освіти з Держбюджету виділено 110 мільярдів гривень, з них МОН планує профінансувати 54 проекти молодих вчених, а також продовжувати фінансування Нової української школи – найгучнішої реформи 2018. Директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний на прохання LB.ua окреслив основні освітні тенденції минулого і нового року.
 • Як УПЦ МП воює за церкву у селі Ворсівка на Житомирщині
  Диана Буцко

  Як УПЦ МП воює за церкву у селі Ворсівка на Житомирщині

  У селі Ворсівка на Житомирщині розгорілася боротьба за церкву. Селяни проголосували за те, щоб перейти до Православної церкви України. Настоятель храму таке рішення своїх парафіян не підтримав. В УПЦ МП заявили, що зроблять усе можливе, аби храм і далі належав їм.
 • Shutdown в США: поможет ли «стена Трампа» отбиться ему от атак оппонентов
  ​Олег Чабала

  Shutdown в США: поможет ли «стена Трампа» отбиться ему от атак оппонентов

  Тему строительства стены на границе с Мексикой Дональд Трамп превращает в реалити-шоу. Оно призвано затмить расследование по "рашагейту" и вопрос возможного импичмента президенту. 
 • Вбивство мера Гданська: тероризм на основі мови ненависті
  Катерина Прищепа
  Смерть мера Гданська Павела Адамовича, який помер від завданих ножових ран, стала шоком для польського суспільства і символом хворобливості політичних дискусій в країні в останні роки. Причиною нападу на Адамовича стала мова ненависті, якої стало так багато в польському публічному житті.
 • "Сильвио и другие": Овцы сыты и волки целы
  Надежда Заварова

  "Сильвио и другие": Овцы сыты и волки целы

  В украинском прокате - фильм Паоло Соррентино о Сильвио Берлускони, одиозном бывшем премьер-министре Италии. Не ждите жестких высказываний о политике, тут скорее - желание понравиться всем и высказаться на универсальную тему.
 • Все публикации