• Дитячі садочки – киянам. Про нові правила прийому до садочків і гроші, які ходять за дитиною
  Виктория Герасимчук

  Дитячі садочки – киянам. Про нові правила прийому до садочків і гроші, які ходять за дитиною

  У січні батьки виявили, що в електронній черзі до садочків відбулися певні зміни - з’явилася графа “місце реєстрації”, і всі діти, які мають київську “прописку”, посунулися в черзі вгору. В КМДА стверджують, що це нововведення насправді ще не остаточне і працює у тестовому режимі. Але разом з тим воно тісно пов’язане з новим принципом фінансування “гроші ходять за дитиною”.
 • Засмаглі і відпочилі: як депутати повернулися до роботи
  Анна Стешенко

  Засмаглі і відпочилі: як депутати повернулися до роботи

  Як стартував перший пленарний тиждень Верховної Ради України в 2019, хто і де з депутатів встиг відпочити і які настрої і плани в наших обранців перед президентськими виборами і в передчутті останньої сесії перед парламентськими - читайте в репортажі LB.ua.
 • Ми і мова ненависті
  Віталій Портников

  Ми і мова ненависті

  Українські патріоти поводяться так, ніби тут Ізраїль або Польща, ніби зовнішнього ворога і – найголовніше – його внутрішнього союзника – тут більше немає. А тут ніякий не Ізраїль і ніяка не Польща. Тут все ще Малоросія. І якщо нам не вдасться скористатися нашим шансом і побудувати Україну – так Малоросія і залишиться.
 • Стартова п'ятірка: хто вони?
  Анна Стешенко

  Стартова п'ятірка: хто вони?

  Окрім очевидних фаворитів президентської гонки, документи для реєстрації у виборах голови держави подають політики з розряду «статистичної похибки». Кого з кандидатів не першого ешелону спіткає технічна роль, хто буде вибивати землю з-під ніг в одного з потенційних лідерів, а хто сподівається поліпшити показники своєї партії для участі в парламентських виборах, - читайте в матеріалі LB.ua.
 • Мурали на «Осокорках»: виховне мистецтво для мас від Мінінформполітики
  Анастасия Платонова

  Мурали на «Осокорках»: виховне мистецтво для мас від Мінінформполітики

  Проект створення муралів на станції метро «Осокорки» обговорювали від самого початку. Фінансувався цей проект коштом Міністерства інформаційної політики, самі мурали були розкритиковані мистецькою спільнотою, а нещодавно виявилось, що художники не отримали за них гонорарів. LB.ua розбирається, що не так із цим проектом.
 • Від шкіл до університетів. Що відбувається в українській освіті
  LB.ua

  Від шкіл до університетів. Що відбувається в українській освіті

  У 2019 році на розвиток освіти з Держбюджету виділено 110 мільярдів гривень, з них МОН планує профінансувати 54 проекти молодих вчених, а також продовжувати фінансування Нової української школи – найгучнішої реформи 2018. Директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний на прохання LB.ua окреслив основні освітні тенденції минулого і нового року.
 • Як УПЦ МП воює за церкву у селі Ворсівка на Житомирщині
  Диана Буцко

  Як УПЦ МП воює за церкву у селі Ворсівка на Житомирщині

  У селі Ворсівка на Житомирщині розгорілася боротьба за церкву. Селяни проголосували за те, щоб перейти до Православної церкви України. Настоятель храму таке рішення своїх парафіян не підтримав. В УПЦ МП заявили, що зроблять усе можливе, аби храм і далі належав їм.
 • Shutdown у США: чи допоможе "стіна Трампа" відбитися йому від атак опонентів
  ​Олег Чабала

  Shutdown у США: чи допоможе "стіна Трампа" відбитися йому від атак опонентів

  Тему будівництва стіни на кордоні з Мексикою Дональд Трамп перетворює на реаліті-шоу. Воно покликане затьмарити розслідування щодо "рашагейту" і питання ймовірного імпічменту президента.
 • Вбивство мера Ґданська: тероризм на основі мови ненависті
  Смерть мера Ґданська Павела Адамовича, який помер від завданих ножових ран, стала шоком для польського суспільства і символом хворобливості політичних дискусій в країні в останні роки. Причиною нападу на Адамовича стала мова ненависті, якої стало так багато в польському публічному житті.
 • "Сильвіо та інші": Вівці ситі і вовки цілі
  Надежда Заварова

  "Сильвіо та інші": Вівці ситі і вовки цілі

  В українському прокаті - фільм Паоло Соррентіно про Сильвіо Берлусконі, одіозного колишнього прем'єр-міністра Італії. Не чекайте на жорсткі висловлювання про політику, тут скоріше бажання сподобатися всім і висловитися на універсальну тему.
 • Сирійський Курдистан з російським привітом
  Вадим Довнар

  Сирійський Курдистан з російським привітом

  США системно працюють над пошуком складного компромісу з Туреччиною в гарантуванні безпеки сирійських курдів. Аби перестрахуватися, останні вирішили кинутися в обійми росіян, допомагаючи їм увійти в регіон під прикриттям боротьби з ІДІЛ. Але схоже, цього разу курди швидко прозріли.
 • Квітка на могилі Патріарха
  Семен Глузман

  Квітка на могилі Патріарха

  І от я біля Софії. Де вчора демонстрували народу ще не підписаний Томос. Як і раніше, перший український Патріарх, світла людина, лежить за півтора метра від паркану, як великий грішник і самогубець. Сотні людей ідуть у Софію, чи на службу, чи в музей. Сотні виходять. А я мовчки стою біля могили табірника Василя Романюка, поклавши на плиту квітку.
 • Короткий зміст попередніх серій: п'ять книжок, що стали серіалами
  Ганна Улюра

  Короткий зміст попередніх серій: п'ять книжок, що стали серіалами

  Здається, вибору між «почитати книжку» або «подивитися кіно» нам уже і не залишають. Серед найкращих фільмів останніх років впевнено фінішують саме адаптації відомих же книжок. І серед серіалів зокрема. Огляд п'яти перекладених українською книжок, які стали популярними серіалами.
 • «Передвиборна» Рада: очікування та ризики
  Анна Стешенко

  «Передвиборна» Рада: очікування та ризики

  З 15 січня, після тривалих новорічних канікул, стартує новий політичний сезон у Верховній Раді України. Народні обранці працюватимуть в умовах перевиборного цейтноту: напередодні березневих виборів президента і парламентської виборчої кампанії в жовтні 2019 року. Чи «потоне» Рада у виборчому популізмі перед фінішем своєї каденції, - читайте в матеріалі LB.ua.
 • Всі публікації