• Ця історія поламалася, несіть іншу
  Олег Покальчук

  Ця історія поламалася, несіть іншу

  Ми торгували п'ять років з ворогом, при цьому наполягали на санкціях від інших. Ми брали великі гроші на реформи і розкладали їх по конвертах і кишенях. Ми проголошували себе фортецею, що захищає європейську цивілізацію від північних варварів. Але при цьому просили озброєння, амуніцію, і бажано в комплекті з солдатами НАТО. Українське окозамилювання з приводу реформ працює тільки для українців.
 • Святослав Вакарчук: "Я не маю жодного стосунку до Пінчука"
  Соня Кошкина, Діана Буцко

  Святослав Вакарчук: "Я не маю жодного стосунку до Пінчука"

  Фракція «Голос» у парламенті має всі шанси стати важливим гравцем, що приковує суспільний інтерес до планів політика-співака. LB.ua зустрівся зі Святославом Вакарчуком, аби поставити запитання, від яких може залежати остаточне рішення виборців, - який вплив має олігарх Віктор Пінчук на кампанію «Голосу», як партія працюватиме зі «Слугою народу» у парламенті, як політичне сила розв‘язуватиме найгарячіше українське питання - окупацію територій Росією.
 • «Новий курс» Зеленського: на роздоріжжі між абсолютною владою та свободою
  Геннадій Друзенко

  «Новий курс» Зеленського: на роздоріжжі між абсолютною владою та свободою

  Будуючи «державу в смартфоні», є велика спокуса перетворити смартфон на онлайновий налигач, який значно обмежить людську свободу. Брекзит і останні президентські вибори в США продемонстрували, наскільки легко – навіть у демократіях із віковими традиціями – маніпулювати виборцями через big data та інші ІТ-технології. Китай, в якому навіть жебраки почали збирати милостиню з використанням QR-кодів, вже фактично збудував економіку в смартфоні, але від цього не став більш вільним.
 • Повернення Rammstein: серйозна розмова про минуле
  Фил Пухарев
  У травні німецький індастріал-метал гурт Rammstein випустив довгоочікуваний новий альбом. Ми послухали всі 11 пісень і прийшли до висновку, що реліз може видатися українським слухачам ближчим, ніж вони думають.
 • Володимир Погойда: «Буде легкий хаос. Але ринок електроенергії потрібно запускати і спільно виправляти помилки»

  АктуальноВолодимир Погойда: «Буде легкий хаос. Але ринок електроенергії потрібно запускати і спільно виправляти помилки»

  "Що означає «перенесення запуску»? Тільки зміщення акцентів. Три місяці (найпопулярніший термін перенесення) - це недовго. Зсув на три місяці означає, що цей період збігається із запуском опалювального сезону. А це означає, що запуск 100% перенесуть ще раз. Не можна ж запускати ринок, коли почався опалювальний сезон!" Інтерв'ю з головою українського офісу Unicorn Systems.
 • Марко Вітціг: "Чужий Ґіґера втілив страх післявоєнного покоління"
  Дарія Бадьйор

  Марко Вітціг: "Чужий Ґіґера втілив страх післявоєнного покоління"

  До 30 червня в Центрі Довженка триває виставка "Алієнація", де зібрано роботи швейцарського художника Ганса Руді Ґіґера, відомого тим, що створив образ Чужого з однойменного фільму. LB.ua поговорив зі співкуратором виставки про те, що символізує постать Чужого, і про непрості стосунки Ґіґера та офіційної Швейцарії.
 • Руслан Рябошапка: "Богдан – один з небагатьох, хто може сказати Коломойському "ні"
  Вікторія Матола, Соня Кошкина

  Руслан Рябошапка: "Богдан – один з небагатьох, хто може сказати Коломойському "ні"

  "Ми не робитимемо нічого незаконного, за що нас можна було б "доганяти". "Більшість депутатів можуть ненавидіти Луценка, але вони роблять усе на зло Зеленському". "Холодницький, мабуть, розуміє, що в нього немає політичного майбутнього в цій країні... Єдиний вихід для нього – успішна спільна робота із Ситником". Інтерв'ю із заступником голови АП Русланом Рябошапкою.
 • Зовсім свіжа історія
  Семен Глузман

  Зовсім свіжа історія

  Під час президентських виборів Сирена Іванівна голосувала за Зеленського. І в першому, і в другому турі. Щиро раділа його перемозі. Вирішила допомогти його партії, безкоштовно, зрозуміло. Але в офісі «Слуги народу» відомий в місті хам і хабарник з дрібних начальничків відразу пішов в атаку: «Чого прийшла, бабусю? Хочеш підзаробити? Не тут. Не зі мною".
 • Недопризначені і недозвільнені
  Валентина Мерещук

  Недопризначені і недозвільнені

  На початку червня президент України Володимир Зеленський розпочав процес заміни керівників обласних держадміністрацій. Станом на 24 червня нових очільників отримали 14 регіонів. То хто керуватиме областями напередодні парламентських виборів?
 • (Перед)виборчі часи для Меркель. Слідами візиту Зеленського в Берлін
  Антон Павлушко

  (Перед)виборчі часи для Меркель. Слідами візиту Зеленського в Берлін

  Перший візит Зеленського до Німеччини пройшов на тлі напруженої ситуації в німецькому політикумі. 
 • Винятки із стагнації: три найцікавіші українські альбоми останнього місяця
  Маврикій Середа
  Щоб розглянути українську музичну сцену зараз, потрібно аналізувати скоріше винятки із загальної стагнації, а не «розвиток української музики» – міфотворне поняття, яке значно перевищує свої реальні обсяги. Тому ця підбірка найкращих релізів широка за своїм значенням. 
 • Бунт на кораблі: чому голова Ради суддів заявив про тиск
  Вікторія Матола

  Бунт на кораблі: чому голова Ради суддів заявив про тиск

  До суддівських органів, робота яких супроводжується конфліктами, судовими позовами та неоднозначними рішеннями, додався ще один — Рада суддів. Її голова Олег Ткачук заявив про тиск на суддів з боку Адміністрації Володимира Зеленського, побачивши спробу впливу під час зустрічі його заступника Вадима Бутенка із заступником голови АП Русланом Рябошапкою. Натомість Рябошапка бачить у такій заяві «почерк» своїх попередників. Детальніше - в матеріалі LB.ua.
 • Всі публікації