• Як починалася революція в Сирії. Свідчення очевидця
  Євген Савватєєв

  Як починалася революція в Сирії. Свідчення очевидця

  Революція в Сирії почалася 15 березня 2011 року в місті Дераа - після того як поліція заарештувала 15 підлітків, які написали на стінах антиурядові гасла. Доктор Монтасер Альбольболь був тоді в місті і добре пам'ятає атмосферу тих днів. Зараз він живе в Києві, є одним з лідерів сирійської громади. Для LB.ua Монтасер пояснює обставини тих днів.
 • "Якби в кожній країні детально підійшли до оцінки судової системи, то знайшли б багато скелетів у шафах"
  Вікторія Матола

  "Якби в кожній країні детально підійшли до оцінки судової системи, то знайшли б багато скелетів у шафах"

  "Мене іноді переконують, що в розвинених країнах немає протекціонізму, хабарництва. Почитайте аналітичні звіти щодо США, наприклад. Та є там корумпованість, і не дрібна. Різниця полягає в тому, що суспільство впевнене, що корупціонерів буде виявлено і покарано... В Україні, на жаль, такої впевненості не було. Суспільство вважало, що негідних суддів достатньо для того, щоб зруйнувати всю систему". Інтерв'ю із заступником голови ВККС Станіславом Щоткою.
 • Обираючи зло
  Семен Глузман

  Обираючи зло

  Українська держава намагається приручити своїх громадян, побоюючись притаманного українцям непослуху. У той самий час через зосередженість української держави не на діалозі з громадянами, а на крадіжці, ми ставимося до своєї влади або підозріло, або відверто погано.
 • Юрій Різоль: Батько одного разу сказав: «Мені не хочеться бути в компанії пройдисвітів і кар'єристів»
  Роман Юсипей
  В 2019 виповнюється 100 років від дня народження Миколи Різоля - патріарха українського баяна, свідка епохи, виконавця, педагога, аранжувальника, значною мірою завдяки якому баян прийшов майже в кожну сім'ю і на філармонічну сцену. LB.ua публікує інтерв'ю з сином знаменитого музиканта Юрієм Різолем.
 • Андрій Білецький: «Як ви думаєте, якщо вибори закінчаться на користь Порошенка, Свинарчук сяде у тюрму?»
  Діана Буцко

  Андрій Білецький: «Як ви думаєте, якщо вибори закінчаться на користь Порошенка, Свинарчук сяде у тюрму?»

  «Крадеться, за моїми підрахунками, кожна третя гривня, яку держава віддає на оборонку. Усю цю систему побудував виключно Петро Порошенко».
 • "Останній бастіон": чому науковці вибрали члена ВРП з міліцейського вишу
  Вікторія Матола

  "Останній бастіон": чому науковці вибрали члена ВРП з міліцейського вишу

  «Мене не так цікавить, кого саме вибрали. Мене насторожує, які органи тепер заповнюють ВРП – з’їзд адвокатів, МВС… Видно, «старі» хвороби держави дають про себе знати», - каже співрозмовник LB.ua. І додає, що з’їзд науковців був так би мовити «останнім бастіоном», де донедавна не було політичних впливів.
 • Декомпресія: мистецтво повернення з війни
  Олена Максименко

  Декомпресія: мистецтво повернення з війни

  Українські бійці опанували навички поводження зі зброєю, надання першої допомоги та безліч інших корисних умінь. А от майстерність повертатися до мирного життя як компетенцію професійного воїна ще належить освоїти. Програм, що мають полегшувати «больовий поріг» між фронтом і тилом, існує безліч, проте це все здебільшого поодинокі ініціативи.
 • Наші Судети
  Виталий Портников

  Наші Судети

  Українці не кинулися захищати Крим так, як потім кинулися захищати материк. Ми просто спостерігали, як ґвалтують нашу країну – і тому, що не було сил, і тому, що було невисловлене переконання, що росіяни подавляться «сакральним» Кримом і відстануть від нас
 • Всі публікації