Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius (sausio - balandžio mėn.) nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės pasiskiepijo dvigubai daugiau asmenų nei pernai per tą patį laikotarpį atitinkamai 28 061 ir 13 553 asmenys.

Išleistas naujas „Lietuvos gydytojo žurnalo“ numeris!

Spaustuvėje - naujas Jūsų, gerbiami skaitytojai, pamėgto „Lietuvos gydytojo žurnalo“ numeris. Artimiausiu metu jį gaus visi prenumeratoriai. Šio numerio tema - Širdies nepakankamumas. Rasite daug publikacijų šiam laikmečiui itin aktualiomis temomis, sužinosite, kokiais atvejais kokia medicininė pagalba yra pati efektyviausia, susipažinsite su sergančiųjų širdies nepakankamumu priežiūra ir slaugos ypatumais, ir t. t. Taip pat rasite straipsnių gastroenterologijos tematika - apie hepatito C diagnostikos ir gydymo naujoves, apie naujausias Helycobacter pylori infekcijos diagnostikos ir gydymo rekomendacijas, opinio kolito, suriebėjusių kepenų gydymą ir pan. Su visais žurnale publikuojamais straipsniai galite susipažinti žemiau. Žurnalą galite įsigyti (arba užsiprenumeruoti) redakcijoje Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 7, tel. 837 22 10 49.

Piktybinis išorinis otitas. Klinikinis atvejis

Piktybinis išorinės ausies uždegimas, arba piktybinis išorinis otitas (PIO), yra išorinės ausies infekcija, sparčiai plintanti į aplinkinius audinius, lemianti gyvybei pavojingas komplikacijas. Šia liga dažniausiai serga vyresni, imunosupresinės būklės, pavyzdžiui, sergantys cukriniu diabetu, pacientai. Liga pasireiškia stipriu išorinės ausies skausmu, nesėkmingu gydymu įprastais išoriniam otitui gydyti skirtais vaistais, galvinių nervų paralyžiumi. Vienas iš savičiausių požymių yra granuliacijos ausies landoje. Laboratorinių ir vaizdo tyrimų rezultatus reikia derinti tarpusavyje, nes PIO klinikinis vaizdas labai įvairus. Dažniausiai sukėlėjas yra P. aeruginosa. Literatūroje aprašomi atvejai, kai jauni, neturintys gretutinių ligų pacientai, suserga PIO.

Kava, kofeinas ir prieširdžių virpėjimas

Kalbėdami apie kavos ir, konkrečiai, kofeino poveikį širdžiai, turime pripažinti, kad šie produktai poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai požiūriu yra pelnę prastoką reputaciją, nes gali sukelti širdies plakimą ir aritmijas, tokias kaip prieširdžių virpėjimas. Kaip ir prie kitų gerų dalykų, daugelis mūsų esame įpratę prie kavos, nors vis pagalvojame, kad šis gėrimas galbūt yra mums kenksmingas. Turėdami omenyje, kad prieširdžių virpėjimas yra labai paplitęs širdies veiklos sutrikimas, be to, potencialiai pavojingas gyvybei, privalome daugiau ir išsamiau žinoti apie kavos poveikį šios aritmijos atsiradimui.

Studentų farmacininkų draugija išrinko naują prezidentą

Naujuoju Studentų farmacininkų draugijos (SFD) prezidentu išrinktas LSMU farmacijos studijų programos trečiojo kurso studentas Domas Urniežius. Išrinkta ir naujoji taryba, kuri bus atsakinga už sklandžią organizacijos veiklą ir naujų idėjų įgyvendinimą. Šiuo metu SFD turi 142 narius, priklauso Europos Studentų Farmacininkų Asociacijai (EPSA) bei Pasaulio Farmacijos Studentų Asociacijai (IPSF).

emedicina.tv
Farmacinė rūpyba |   Kardiologija |   Gastroenterologija |   Farmacijos politika |  Lietuvos ir užsienio naujienos

Teisės aktai

© 2006 Visos teisės saugomos.