Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kreipiasi į vaikų psichiatrus bei psichologus ir kviečia juos prisijungti prie Teismo medicinos ekspertų komandos, kurie padeda teismams sprendžiant klausimus tose bylose, kurios yra tiesiogiai susijusios su jautriausia visuomenės grupe - vaikais.

Išleistas naujas „Lietuvos gydytojo žurnalo“ numeris

Informuojame, kad prenumeratorius jau pasiekė naujas „Lietuvos gydytojo žurnalo“ numeris. Jame, kaip įprastai - daug įdomių ir naudingų publikacijų visų specialybių gydytojams, slaugytojams, visiems sveikatos priežiūros specialistams. Šį kartą numerio tema - „Cukrinis diabetas“. Skaitykite interviu su Lietuvos endokrinologų draugijos prezidente, LSMU MA Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologe profesore Birute Žilaitiene, sužinokite medikamentinio 2 tipo cukrinio diabeto gydymo aktualijas... Kitas įdomus ir informatyvus prof. dr. Danieliaus Serapino parašytas straipsnis apie gyvensenos medicinos įtaką genų molekuliniame vaidmenyje, o žurnalistė Ramutė Pečeliūnienė pasakoja apie naują gydymo erą atvėrusią robotinę chirurgiją Klaipėdos universitetinėje ligoninėje... Su visu žurnalo turiniu susipažinkite žemiau. Žurnalą galima įsigyti redakcijoje Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 7. Tel. 837 22 10 49.

Mikroelementų svarba kasdienei paciento savijautai ir atokiosioms baigtims

Lietuvoje kasmet širdies ir kraujagyslių ligos lemia 56 proc. mirčių. Dėl nerūpestingo ir atsainaus sergančiųjų požiūrio į širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius, jų netinkamo valdymo neretai žmogaus kraujagyslių amžius gerokai viršija biologinį amžių. Tuo galima paaiškinti jaunų žmonių susirgimą ūminiais širdies ir galvos smegenų infarktais, padidėjusio arterinio kraujospūdžio liga, diagnozuotomis įvairiomis širdies ir kraujagyslių pažaidomis. Žinoma, geriausia būtų atpažinti pirmuosius širdinės sveikatos sutrikimo požymius, tinkamai vertinti visus pacientų nusiskundimus, kurių koregavimas gali turėti įtakos širdinės ligos pasireiškimui. Apie tai, koks šiame procese galėtų būti sveikatos priežiūros specialistų vaidmuo, kalbamės su Lietuvos širdies asociacijos prezidentu profesoriumi Raimondu Kubiliumi.

Antros kartos antihistamininių vaistų pasirinkimas vyresnio amžiaus pacientams

Alerginis rinitas yra viena dažniausių alerginių ligų, kuria serga 10–20 proc. visos populiacijos [1]. Alerginio rinito išsivystyme dalyvauja imunoglobulinas (Ig) E, kuris geba prisijungti prie putliosios ląstelės. Šioje ląstelėje sukauptas didelis histamino kiekis. Patekus į organizmą alergenui, IgE sukelia putliosios ląstelės degranuliaciją, todėl išsiskiria histaminas. Tai pagrindinė biologiškai aktyvi medžiaga, kuri ir lemia alerginio rinito simptomų atsiradimą: rinorėją, nosies užsikimšimą, niežulį, čiaudulį, nosies gleivinės paburkimą [1, 2, 3]. Dažnai sergant šia liga pasireiškia ir alerginis konjunktyvitas. Kita dažna liga yra dilgėlinė. Šiai ligai būdingas bėrimas pūkšlėmis su/be angioedema. Jei simptomai kartojasi 6-ias ar ilgiau savaičių, dilgėlinė laikoma lėtine [3-5]. Šios ligos simptomų išsivystymą taip pat lemia histaminas, išsiskyręs degranuliavus putliosioms ląstelėms. Putliųjų ląstelių degranuliaciją gali sąlygoti imuniniai, autoimuniniai ir neimuniniai mechanizmai [3-5].

Apie arterinę hipertenziją...

Tiriant AH sergantį pacientą būtina įsitinkinti – yra organų pažaida ar ne. Jei ne – skiriamas nemedikamentinis gydymas, bet patvirtinta organų pažaida iškart ir labai griežtai atveria kelią ir medikamentiniam gydymui. Medikamentinis gydymas taip pat nuo pat pradžių skiriamas didelės ir labai didelės rizikos pacientams. Mažos ir vidutinės rizikos pacientams, jeigu nenustatyta organų taikinių pažaida, iš pradžių rekomenduojamas 3–6 mėn. gyvensenos keitimas, o po to skiriamas gydymas vaistais Jeigu pacientas serga II ar III laipsnio hipertenzija, hipertenzijos kontrolė turėtų būti pasiekta per 3 mėnesius. Tokie reikalavimai nustatyti naujosiose Europos kardiologų draugijos AH diagnostikos ir gydymo gairėse.

emedicina.tv
Lietuvos metų vaistininko rinkimai. 2018 m. |   Pediatrija |   Neurologija |   Ginekologija |   Sveikatos politika |  Lietuvos ir užsienio naujienos

Teisės aktai

© 2006 Visos teisės saugomos.