• |
ide | kryesore

Mirë protesta, por cili është fundi?

Opozita ka gjetur një sebep qesharak, si mosdhënia e fjalës në parlament gjatë votimit të ministrave të rinj, për të …

Përgatituni të dëgjoni këngën e bashkimit

veton-surroi.jpg
Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala “korrigjim” (eufemizëm për …Grida Duma i jep dy mesazhe Bashës përpara zgjedhjeve për Kryesinë e PD

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka komentuar zhvillimet në selinë blu një ditë përpara mbledhjes së Këshillit Kombëtar ku …

Kush është “i forti” i arrestuar në Shijak i lidhur me laboratorin e heroinës në Has

Hekuran Hoxha, një nga porositësit e heroinës që prodhohej në laboratorin e Hasit, është arrestuar nga policia mbrëmjen e së …

VIDEO/ Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç këndoi “Kalinkën” para Vladimir Putinit

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka përsëritur një tjetër performancë para miqve të rëndësishëm në Beograd. Në darkën …Vijon operacioni “Vol-Vo 4”/ Arrestohet një tjetër anëtar i bandës së Shijakut

Drejtoria Hetimore Qendrore, në bashkëpunim me Prokurorinë për Krime të Rënda Tiranë, Drejtorinë e Forcës së Posaçme Operacionale dhe Drejtorinë …

Ish-kryeministri grek pro marrëveshjes së Greqisë me Maqedoninë

Ish-kryeministri grek, Jorgos Papandreu shprehet pro marrëveshjes së Prespës dhe kundër kryesisë së Lëvizjes për Ndryshim (KINAL). Papandreu thyen heshtjen …

Kalvari i familjes shqiptare që rrezikon të dëbohet nga Franca

I vendosur për një vit e gjysmë në Concarneau (Finistère), prindërit Mlloja dhe dy fëmijët e tyre por përgatiten të …

Berisha: PD humbi Delvinën në 2015 sepse Balili bleu votat me para dhe 3000 patenta

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish rreth çështjes “Balili”. Në një postim në fb, Berisha iu është përgjigjur pretendimeve të …

Lubonja: Pas këtyre skandaleve, Rama duhej rrëzuar

Analisti Fatos Lubonja në lidhje “Skype” me rubrikën “Opinion” në “News 24” u shpreh se qeveria e drejtuar nga kryeministri …

Berisha: E premte e zezë, Presidenti dekretoi albanofobin Ministër të Jashtëm

Ish-kryeministri Sali Berisha duket se nuk e ka pritur aspak mirë dekretimin e kryeministrit Rama si Ministër të Jashtëm nga …

I gjendet drogë me vlerë 200 mijë paund, arrestohet shqiptari

Vihet në pranga një i ri shqiptar dhe dënohet në Mbretërinë e Bashkuar pasi iu kap drogë me vlerë 200 …

Emra që propozon Basha për Kryesinë e PD dhe Sekretariatet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, theu traditën duke mos lënë asnjë surprizë për Këshillin Kombëtar të PD që do …

Pedagogët e FHF kërkojnë rënien e Ligjit për Arsimin e Lartë, të hënën futen në grevë

Pedagogët e fakultetit Histori-Filologji do të nisin grevën në datën 21 Janar. Në vendimin unanim të marrë këtë të premte …

Vuçiç paralajmëron Kosovën: Nëse taksa nuk hiqet, do të kemi probleme

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar prej institucioneve të Kosovës që të heqin taksën ndaj produkteve serbe nëse dëshirojnë …

Ina Nuka shkon në Turqi për të operuar sërish gishtat e dorës

Në muajin shkurt, efektivja e policisë  Ina Nuka do të shkojë sërish drejt Turqisë  për të kryer një  tjetër operacion …
farmaci-ilace.jpg

Skema e mashtrimit me TVSH-në, ndalohen dy farmacistë në Tiranë

Dy farmacistët e dyshuar si të përfshirë në skemën e mashtrimit me rimbursimine TVSH-së janë arrestuar nga policia. Ata janë Petrit …

Kreu i Kuvendit: Rusia drejt njohjes së shtetit të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Republikës së Kosovës. …

Pedagogët e Fakultetit Histori-Filologji mbështesin studentët, paralajmërojnë protestë të hënën

Pedagogët e fakultetit Histori-Filologji mbështesin studentët për kërkesat e tyre dhe kanë paralajmëruar një protestë për ditën e hënë. Vendimin …
Prezantuesja italiane i jep fund martesës me futbollistin e Milanit

Po i vjen fundi martesës mes “showgirl” Melissa Satta dhe futbollistit aktual të Sassuolos, Kevin-Pr…

Jessie J shfaqet pas vdekjes së bodyguardit

Duket se vdekja e ‘bodyguard-it’ të saj la gjurmë te këngëtarja dhe kjo bëri që ajo në fillim të mua…

Ozcan Deniz, drejt divorcit

Ozcan Deniz dhe bashkëshortja e tij Feyza Aktan, janë martuar dhe janë bërë prindër për herë të parë…

Gwyneth Paltrow: Nuk dua fëmijë në martesën e dytë

Pesë vite më parë, Gwyneth Paltrow, i dha fund lidhjes së saj me partnerin Chris Martin.

Pavarësi…

Krijohet çifti më i ri në showbizz-in turk

Riza Kocaoglu dhe Merve Cagiran duket se janë çifti më i ri në Turqi. Me një diferencë moshe prej 12…
TË FUNDIT
MË TË LEXUARAT

Favorizohet Barcelona: katalanasit kanë vepruar gabim, por ankesa është bërë me vonesë

Nëse do të ishte Barcelona apo Levante kundërshtar i Sevilla në çerekfinale të Kupës së Mbretit, ishte cështja më e nxehtë në Spanjë e tashmë …

Video/ Goretzka e Lewandowski nisin si duhet 2019 për Bayern

Në startin e Bundesligës, pas pauzës dimërore, Bayern Mynih ishte thërritur në çështje në transfertën e Hoffenheim, nër kërkim të afrimit me Borussia Dortmund në …

Video/ Super gol i Schulz fut në lojë Hoffenheim

U duk një ndeshje e mbyllur ajo mes Hoffenheim dhe Bayern Mynih, pas dy golave të bavarezëve, por vendasit futen në lojë me një gol …

Video/ Goretzka ndëshkuesi i Hoffenheim: dyfishohet rezultati

Bayern Mynih vendos në siguri rezultatin kundër Hoffeinheim, me golin e dytë të Leon Goretzka. Pasi realizoi në të 34, mesfushori ka shënuar dogolëshin personal, …

Video/ Goretzka godet Hoffenheim për avantazhin e Bayern

Në startin e Bundesligës, pas pauzës dimërore, Bayern Mynih është thërritur në cështje në transfertën e Hoffenheim, nër kërkim të afrimit me kreun e renditjes. …


Vipat që nuk u bënë pjesë e sfidës të Instagram

Instagram është padiskutim një ndër rrjetet sociale më të përdorura dhe të preferuara për njerëzit e jo rrallë herë është bërë “sebepi” për krijimin e …

Prezantuesja italiane i jep fund martesës me futbollistin e Milanit

Po i vjen fundi martesës mes “showgirl” Melissa Satta dhe futbollistit aktual të Sassuolos, Kevin-Prince Boateng. E përjavshmja italiane “Oggi” ka zbuluar se çifti ka …

Jessie J shfaqet pas vdekjes së bodyguardit

Duket se vdekja e ‘bodyguard-it’ të saj la gjurmë te këngëtarja dhe kjo bëri që ajo në fillim të muajit të lajmëronte fansat se do …

Ç’ndodh me trupin tuaj pas një orgazme të fortë

Orgazma. Ejakulimi. Kemi shumë terma për të, por kuptimi i të gjithave është vetëm një. Kënaqësia! Po çfarë mund të ndodhë me ju dhe trupin …

FOTO/ Aktorja e filmave porno: Më ka “përdhunuar” Matteo Salvini

“Jam përdhunuar nga Salvini”. Është kjo fraza shokuese e postuar qartë nga pornostarja italiane Valentina Nappi në Instagram. Asnjë rast i ri i ngacmimeve seksuale …

Si të përmirësoni regjimin e gjumit

Shpesh herë fajsojmë ushqimin e rëndë që mund të konsumojmë në darkë. Në fakt, janë shumë faktorë që ndikojnë në një gjum jo të mirë. …
Kthehu