Raporti ditor i ngjarjeve, Policia e shtetit, 1 Qershor 2019

Strukturat e Policisë së shtetit janë të angazhuara për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.01drejtoria new

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë proceduar penalisht 85 shtetas, konkretisht: 12 janë arrestuar në flagrancë, 8 janë ndalur dhe 65 po procedohen në gjendje të lirë.

Janë ndaluar 5 pasi ishin shpallur në kërkim: 2 në qarkun Tiranë, 1 në qarkun Vlorë, 1 në PKK Rinas, dhe 1 në SPK Morinë.

Në fushën e narkotikëve janë evidentuar 5 raste, 2 në qarkun Tiranë, 2 në Lezhë dhe 1 në Shkodër, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Në fushën e krimeve ndaj personit janë evidentuar 7 raste, konkretisht: 3 raste të “Kanosja”, 1 në qarkun Tiranë, 1 në Elbasan dhe 1 në Kukës; 3 raste të “Plagosja e lehtë me dashje” 1 në qarkun Tiranë, 1 në Elbasan dhe 1 në Korçë; 1 rast i “Dëmtime të tjera me dashje”, në qarkun Tiranë, autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 10 raste të veprës penale “Dhuna në familje”, 2 në qarkun Tiranë dhe 1 në Korçë, ku autorët janë arrestuar në flagrancë, si edhe janë plotësuar 8 kërkesë – padi për lëshim të menjëhershëm të urdhrit të mbrojtjes.

Në fushën e vjedhjes së pronës janë evidentuar 10 raste, konkretisht: 1 në qarkun Durrës, 1 në Elbasan, 1 në Korçë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë; 1 në qarkun Vlorë, me 2 autorë të ndaluar, si edhe, si edhe 6 raste të tjera, për të cilat po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Janë evidentuar 9 raste të veprës penale “Ndërtimi pa leje”, konkretisht: 2 në qarkun Tiranë, 1 në Elbasan, 2 në Korçë, 1 në Vlorë, 2 në Lezhë dhe 1 në Kukës, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 8 raste të “Vjedhja e energjisë elektrike”, 3 në qarkun Lezhë dhe 5 në Shkodër, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Në fushën e shkatërrimit të pronës është evidentuar 1 rast, në qarkun Tiranë, me 1 autor që po procedohet në gjendje të lirë.

Është evidentuar 1 rast i “Pushtim toke”, në qarkun Shkodër, ku autori po procedohet në gjendje të lirë.

Në territorin e Shqipërisë janë evidentuar 7 rast aksidentesh, me 10 të lënduar jashtë rrezikut për jetën.

Është evidentuar 1 shtetas që drejtonte mjetin në gjendje të dehur, në qarkun Fier, i cili është arrestuar në flagrancë.

Janë evidentuar 2 shtetas që drejtonin mjetin pa leje drejtimi, 1 në qarkun Fier dhe 1 në Vlorë, të cilët janë arrestuar në flagrancë.

Policia Rrugore këshillon drejtuesit e automjeteve që gjatë lëvizjes të moderojnë shpejtësinë, të mos përdorin celularin, të vendosin rripin e sigurimit, si dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Në gjithë territorin vijon operacioni për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që merren me organizimin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

wholesale the north face backpack cheap fjallraven backpack cheap swiss gear backpack cheap anello backpack wholesale Ncaa jerseys cheap hydro flask wholesale Mlb jersey cheap gymshark clothes wholesale Cheap jerseys wholesale Nhl jerseys X videos cheap Mobile phone cheap Oakleys Sunglasses wholesale Soccer jerseys Wholesale NBA Jerseys cheap RayBan Sunglasses cheap off white cheap tumi backpack Dynamo, Kiev Cheap Nike Shoes
Wholesale jerseys |