Tiranë - Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar

TiranëInterpol-logo

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Arrestohet një tjetër shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i kërkuar për disa vepra penale.

Në vijim të punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, pas një pune të mirë organizuar mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, bënë kapjen dhe arrestimin e shtetasit:

• A.L,,50 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Napolit/ Itali e ka lëshuar urdhër arrest për këtë shtetas për kryerjen e veprës penale “Organizatë kriminale", “Agresion dhe keqtrajtim” si dhe "Shfrytëzim prostitucioni”, parashikuar nga nenet 81,110, 416 dhe 600 të Kodit Penal Italian.

Veprimet e mëtejshme do të kryhen nga ZKQ Interpol Tirana me qëllim ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

cheap anello backpack wholesale Nhl jerseys wholesale the north face backpack Cheap Nike Shoes cheap RayBan Sunglasses wholesale Cheap jerseys Wholesale NBA Jerseys cheap hydro flask cheap off white wholesale Nfl jerseys cheap swiss gear backpack X videos wholesale Mlb jersey Dynamo, Kiev cheap yeti cups cheap gymshark clothes cheap Mobile phone wholesale Ncaa jerseys cheap fjallraven backpack cheap Oakleys Sunglasses
Wholesale jerseys |