Raporti ditor i ngjarjeve, Policia e Shtetit, 15 Prill 2019

Strukturat e Policisë së Shtetit janë të angazhuara për evidentimin dhe goditjen e rasteve të paligjshmërisë.01drejtoria new

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë proceduar penalisht 54 shtetas, nga këta: 16 janë të arrestuar, 34 ndiqen në gjendje të lirë  dhe 4 janë ndaluar.

Janë ndalur 4 persona në kërkim, konkretisht: 1 në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”; 1 në Durrës, i dënuar për veprën penale “Mashtrimi”; 1 në Shkodër, i dënuar për veprën penale “Dhuna në familje”, 1 në PKK Kapshticë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja”.

Është arrestuar 1 shtetas në kërkim, në qarkun Elbasan, i dënuar për veprën penale “Vrasja, mbetur në tentativë".

Në fushën e narkotikëve janë evidentuar 3 raste, konkretisht 2 raste në qarkun Tiranë dhe 1 rast në Vlorë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Në fushën e krimeve ndaj personit janë evidentuar 6 raste, konkretisht: 2 raste të “Kanosja’’, në Vlorë dhe në Sarandë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë; 2 raste të “Plagosja e lehtë me dashje”, 1 në Krujë, me 4 autorë që procedohen në gjendje të lirë dhe 1 në Korçë, me dy autorë të arrestuar; 2 raste të “Dëmtime të tjera me dashje”, në Gjirokastër dhe Lezhë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 4 raste të “Dhuna në familje”, konkretisht 2 raste në Berat, me dy autorë të arrestuar në flagrancë dhe janë plotësuar 2 kërkesë-padi në qarkun Fier dhe Korçë për lëshim të urdhërit të mbrojtjes të menjëhershëm.

Në fushën e vjedhjes së pronës janë evidentuar 16 raste, konkretisht: 5 raste në qarkun Gjirokastër, me 1 autor të arrestuar dhe 4 autorë që procedohen në gjendje të lirë; 1 rast në Krujë, me 1 autor të arrestuar; 1 rast në Lezhë me 2 autorë që po procedohen në gjendje të lirë dhe 9 raste të tjera në gjithë territorin për të cilat po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Janë evidentuar 2 raste të veprës penale “Ndërtimi pa leje”, në Krujë, me 2 autorë që procedohen në gjendje të lirë.

Në territorin e Shqipërisë janë evidentuar 3 raste aksidentesh, me 4 të lënduar jashtë rrezikut për jetën.

Janë evidentuar 4 drejtues mjeti nën efektin e alkoolit, konkretisht: 2 në Tiranë, ku autorët janë arrestuar në flagrancë dhe 2 në Korçë, me 1 autor të arrestuar në flagrancë dhe 1 autor të ndaluar.

Janë evidentuar 2 drejtues mjeti të papajisur me leje drejtimi, 1 në Vlorë, ku autori është arrestuar në flagrancë dhe 1 në Gjirokastër, ku autori po procedohet në gjendje të lirë.

Është evidentuar 1 rast i “Vjedhja e energjisë elektrike”, në qarkun Lezhë, ku autori po procedohet në gjendje të lirë.

Në fushën e shkatërrimit të pronës janë evidentuar 7 raste, 1 rast në Lezhë, 1 në Korçë dhe 1 në Shkodër, me 3 autorë që procedohen në gjendje të lirë dhe 4 raste të tjera, për të cilat po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Janë evidentuar 2 raste të kalimit të paligjshëm të kufirit në PKK Rinas, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Policia Rrugore këshillon drejtuesit e automjeteve që gjatë lëvizjes të moderojnë shpejtësinë, të mos përdorin celularin, të vendosin rripin e sigurimit, si dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Në gjithë territorin vijon operacioni për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që merren me organizimin e paligjshëm të lojërave të fatit

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

wholesale Cheap jerseys cheap hydro flask cheap tumi backpack cheap fjallraven backpack Wholesale NBA Jerseys cheap yeti cups wholesale Nfl jerseys Dynamo, Kiev cheap swiss gear backpack Cheap power tools Cheap Nike Shoes cheap off white X videos cheap Oakleys Sunglasses cheap gymshark clothes wholesale the north face backpack wholesale Mlb jersey wholesale Soccer jerseys cheap Mobile phone wholesale Nhl jerseys
Wholesale jerseys |