Raporti ditor i ngjarjeve, Policia e Shtetit, 12 Prill 2019

Strukturat e Policisë së Shtetit janë të angazhuara për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të paligjshmërisë.01drejtoria new

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë proceduar penalisht 97 shtetas, nga këta: 12 janë të arrestuar në flagrancë , 72 ndiqen në gjendje të lirë, 1 është kapur dhe 12 janë ndaluar.

Janë  kapur dhe ndaluar 6 persona në kërkim, konkretisht: 2 në qarkun Tiranë, për “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”dhe për “Dhuna në familje”; 1 në Durrës, i dënuar për veprën penale “Vjedhja”; 1 në Elbasan, i dënuar për “Mosdhënia e mjeteve për jetesë”; 1 në Fier i dënuar për veprën penale “Kanosja”; 1 në Korçë, i dënuar për “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Në fushën e narkotikëve janë evidentuar 2 raste,konkretisht 1 në qarkun Korçë dhe 1 në Sarandë, ku të dy autorët janë arrestuar.

Në fushën e krimeve ndaj personit janë evidentuar 5 raste, konkretisht: 3 raste të “Kanosja’’, me një autor të ndaluar dhe 4 autorë që procedohen në gjendje të lirë; 2 raste të “Dëmtime të tjera me dashje”, me dy autorë që procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 8 raste të “Dhuna në familje”, me një autor të arrestuar në flagrancë dhe janë plotësuar 7 kërkesë-padi për urdhër mbrojtje të menjëhershëm.

Në fushën e vjedhjes së pronës janë evidentuar 10 raste,konkretisht 1 rast në qarkun Tiranë, 1 në Elbasan dhe 1 në Lezhë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë dhe 7 raste të tjera për të cilat po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Janë evidentuar 6 raste të veprës penale “Ndërtimi pa leje”, ku të gjithë autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Në territorin e Shqipërisë janë evidentuar 4 raste aksidentesh,konkretisht 3 në Tiranë, me 1 autor të arrestuar në flagrancë dhe 2 që po procedohen në gjendje të lirë; 1 në Sarandë, ku autori po procedohet në gjendje të lirë. Si pasojë e këtyre aksidenteve janë lënduar 6 persona, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Janë evidentuar 7 drejtues mjeti nën efektin e alkoolit, ku 5 janë arrestuar në flagrancë dhe 2 po procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 4 drejtues mjeti të pa pajisur me leje drejtimi, ku 2 janë arrestuar në flagrancë dhe 2 procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 5 raste të “Vjedhja e energjisë elektrike”, në qarkun Lezhë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Në fushën e “Shkatërrimit të pronës” janë evidentuar 5 raste, 1 rast në qarkun Tiranë, 2 në Elbasan, 1 në Lezhë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë dhe një rast në Durrës 2 ku autorët janë identifikuar dhe shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tyre.

Janë evidentuar 3 raste të veprës penale “Prishja e qetësisë publike”, në qarkun Tiranë, Durrës dhe Vlorë, me 8 autorë që po procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 10 raste të kalimit të paligjshëm të kufirit, me 5 autorë të ndaluar dhe 8 autorë që procedohen në gjendje të lirë.

Policia Rrugore këshillon drejtuesit e automjeteve që gjatë lëvizjes të moderojnë shpejtësinë, të mos përdorin celularin, të vendosin rripin e sigurimit, si dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Në gjithë territorin vijon operacioni për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që merren me organizimin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Wholesale NBA Jerseys cheap swiss gear backpack cheap Mobile phone cheap anello backpack cheap fjallraven backpack wholesale Ncaa jerseys cheap hydro flask cheap tumi backpack cheap yeti cups cheap off white cheap Oakleys Sunglasses wholesale Cheap jerseys wholesale Mlb jersey X videos wholesale Soccer jerseys Dynamo, Kiev Cheap Nike Shoes cheap RayBan Sunglasses wholesale Nhl jerseys cheap gymshark clothes
Wholesale jerseys |