Raporti ditor i ngjarjeve, Policia e Shtetit, 11 Prill 2019

Strukturat e Policisë së Shtetit janë të angazhuara për evidentimin dhe goditjen e rasteve të paligjshmërisë.

01drejtoria newGjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë proceduar penalisht 78 shtetas, nga këta: 9 janë arrestuar në flagrancë , 55 ndiqen në gjendje të lirë, 2 janë kapur dhe 12 janë ndaluar.

Janë ndalur 8 persona në kërkim, konkretisht: 2 në Tiranë, 1 i dënuar për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor’’ dhe 1 i dënuar për 4 vepra të ndryshme penale ; 1 në Durrës dhe 1 në Lezhë, të dënuar për veprën penale "Plagosja e lehtë me dashje"; 1 në Korçë, 1 në Fier dhe 1 në Vlorë, të dënuar për veprën penale “Vjedhja’’; 1 në Korçë i dënuar për veprën penale ‘’Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt’’. 

Në fushën e narkotikëve janë evidentuar 4 raste, 1 në qarkun Tiranë, 2 në Fier, 1 në Lezhë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë.

Në fushën e krimeve ndaj personit janë evidentuar 3 raste, konkretisht: 2 raste të “Plagosja e lehtë me dashje’’, në qarkun Fier, me 1 autor të arrestuar dhe 1 autor që po procedohet në gjendje të lirë; 1 rast i “Dëmtime të tjera me dashje’’ në qarkun Vlorë, ku autori po procedohet në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 5 raste të “Dhuna në familje”, me 1 autor të ndaluar dhe 2 autorë që po procedohen në gjendje të lirë, në qarkun Fier. Janë plotësuar 2 kërkesë - padi për urdhër mbrojtjeje të menjëhershëm.

Në fushën e vjedhjes së pronës janë evidentuar 13 raste, konkretisht: 1 rast në Tiranë, 1 në Elbasan, 1 në Korçë dhe 1 në Gjirokastër, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë ; 1 rast në Sarandë, me dy autorë të arrestuar dhe 5 raste të tjera, ku po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Janë evidentuar 6 raste të veprës penale “Ndërtimi pa leje”, 1 rast në qarkun Tiranë, 1 në Krujë, 2 në Dibër dhe 2 në Sarandë, ku autorët po procedohen në gjendje të lirë; 1 rast në Fier, ku autori është ndaluar.

Në territorin e Shqipërisë janë evidentuar 4 raste aksidentesh, me 2 viktima dhe 4 të lënduar.

Janë evidentuar 3 drejtues mjeti nën efektin e alkoolit, ku 2 janë arrestuar në flagrancë dhe 1 është ndaluar.

Janë evidentuar 5 drejtues mjeti të papajisur me leje drejtimi, ku 1 është arrestuar në flagrancë dhe 4 procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 3 raste të “Vjedhja e energjisë elektrike”, në qarkun Lezhë, ku autorët procedohen në gjendje të lirë.

Janë evidentuar 2 raste të "Organizimi i lotarive të palejuara", në Krujë dhe Gjirokastër, ku autorët procedohen në gjendje të lirë.

Për veprën penale "Shkatërrimi i pronës", janë evidentuar 3 raste, 1 rast në qarkun Elbasan, ku autori po procedohet në gjendje të lirë dhe 2 raste në qarkun Durrës, ku po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Janë evidentuar 5 raste të kalimit të paligjshëm të kufirit.

Policia Rrugore këshillon drejtuesit e automjeteve që gjatë lëvizjes të moderojnë shpejtësinë, të mos përdorin celularin, të vendosin rripin e sigurimit, si dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

Në gjithë territorin vijon operacioni për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që merren me organizimin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

cheap gymshark clothes Cheap power tools Wholesale NBA Jerseys wholesale Ncaa jerseys wholesale Mlb jersey cheap off white cheap Mobile phone Cheap Nike Shoes Dynamo, Kiev cheap fjallraven backpack cheap yeti cups cheap RayBan Sunglasses cheap swiss gear backpack cheap tumi backpack wholesale Cheap jerseys cheap anello backpack X videos cheap Oakleys Sunglasses wholesale the north face backpack wholesale Nfl jerseys
Wholesale jerseys |