Raporti ditor i ngjarjeve, Policia e Shtetit, 8 Prill 2019

Strukturat e Policisë së shtetit janë të angazhuara për evidentimin dhe goditjen e rasteve të paligjshmërisë.01drejtoria new

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë proceduar penalisht 56 shtetas, nga këta: 14 janë të arrestuar , 37 ndiqen në gjendje të lire, 2 janë të ndaluar dhe 3 janë shpallur në kërkim.

Janë kapur 4 persona në kërkim, konkretisht: 1 person në Tiranë, i dënuar për veprën penale ‘’Vjedhja’’, 2 persona në Shkodër të dënuar për veprën penale ‘’ Vjedhje e energjisë elektrike apo impulseve telefonike’’ dhe 1 në Kukës i dënuar për veprën penale ‘’ Plagosje e lehtë me dashje’’.

Ne fushën e narkotikëve janë evidentuar 2 raste në Tiranë, me dy autorë që ndiqen në gjendje të lirë.

Në fushën e krimeve kundër personit janë evidentuar 7 raste, konkretisht: 2 raste të ‘’Kanosjes’’ janë evidentuar në qarkun Tiranë; 4 raste të ‘’Plagosje e lehtë me dashje’’ në qarkun Tiranë, Durrës, Korçë dhe Vlore; 1 rast i ‘’Dëmtime të tjera me dashje’’ në qarkun Korçë.

Janë evidentuar 12 raste të ‘’Dhunës në familje’’, ku për këto raste janë plotësuar 9 kërkesë padi për urdhër mbrojtjeje të menjëhershëm.

Në fushën e vjedhjes së pronës janë evidentuar 12 raste, konkretisht: 2 raste në Tiranë, me një autor të ndaluar dhe një autor që procedohet në gjendje të lirë, 1 rast në Korçë, me dy autorë të arrestuar në flagrancë dhe 8 raste të tjera, për të cilat po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Janë evidentuar 5 raste të ‘’Ndërtimit pa leje’’, konkretisht: 3 raste në Tiranë dhe 2 raste në Elbasan, ku autorët  janë proceduar në gjendje të lirë.

Në territorin e Shqipërisë janë evidentuar 3 raste aksidentesh me katër të lënduar.

Janë arrestuar 3 drejtues mjetesh për drejtim mjeti në gjendje të dehur, konkretisht: 2 raste në Tiranë dhe 1 rast në Korçë. Janë arrestuar dy drejtues mjetesh një në Korçë dhe një në Shkodër për "Shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor", pasi duke drejtuar mjetet nën efektin e alkoolit kanë shkaktuar aksident me pasoja, si dhe është arrestuar një drejtues mjeti pa Leje Drejtimi.

Janë evidentuar 3 raste të kalimit të paligjshëm të kufirit, 1 rast në Korçë, ku autori procedohet në gjendje të lirë dhe 2 raste në Sarandë.

Është evidentuar një rast i ‘’Pushtim toke’’, në qarkun Elbasan, ku autori procedohet në gjendje të lirë.

Policia Rrugore këshillon drejtuesit e automjeteve që gjatë lëvizjes të moderojnë shpejtësinë, të mos përdorin celularin, të vendosin rripin e sigurimit, si dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Në gjithë territorin vijon operacioni për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që merren me organizimin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

wholesale the north face backpack wholesale Ncaa jerseys cheap Oakleys Sunglasses cheap gymshark clothes wholesale Soccer jerseys cheap anello backpack wholesale Nhl jerseys wholesale Mlb jersey Cheap power tools Cheap Nike Shoes cheap Mobile phone X videos cheap yeti cups Wholesale NBA Jerseys cheap hydro flask wholesale Cheap jerseys cheap swiss gear backpack cheap RayBan Sunglasses cheap tumi backpack cheap fjallraven backpack
Wholesale jerseys |