Qarku Korçë. Vijojnë kontrollet e Policisë për rritjen e parametrave të sigurisë.

Qarku Korçëkorce 03.04.2019

Vijojnë kontrollet e Policisë për rritjen e parametrave të sigurisë.

Sekuestrohet lëndë narkotike e dyshuar Kokainë dhe Cannabis Sativa, e ndarë në doza.

Arrestohet në flagrancë një shtetas në Pogradec, si edhe shpallet në kërkim një tjetër në Korçë, si posedues.

Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, filluan procedimin penal si edhe bënë shpalljen në kërkim të shtetasit:

• M.M, 33 vjeç, banues në Korçë.

Mbrëmjen e djeshme, gjatë kontrolleve që shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, ushtruan në lokalin (për të cilin nuk zotërohej dokumentacioni përkatës) në pronësi të këtij shtetasi, iu gjetën dhe sekuestruan 7 shiringa me mbetje lënde të dyshuar narkotike.

Gjithashtu gjatë kontrollit të mjetit të tij tip “Renault” i cili ndodhej i parkuar përpara lokalit, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 74 doza me lëndë narkotike të dyshuar Kokainë.

--------------

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

L.B, 34 vjeç, banues në Pogradec.

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë kontrollit të ushtruar ndaj këtij shtetasi i cili lëvizte me një mjet tip motorr në aksin rrugor Pogradec-Tushemisht, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2.93 gram  lëndë narkotike e dyshuar Kokainë dhe një sasi e vogël lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë dhe Pogradec për veprime të mëtejshme hetimore.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

X videos Cheap Nike Shoes wholesale Cheap jerseys cheap tumi backpack wholesale the north face backpack cheap RayBan Sunglasses Dynamo, Kiev cheap Mobile phone cheap swiss gear backpack wholesale Nhl jerseys cheap fjallraven backpack cheap anello backpack cheap hydro flask Cheap power tools cheap yeti cups wholesale Soccer jerseys cheap gymshark clothes cheap off white wholesale Mlb jersey wholesale Nfl jerseys
Wholesale jerseys |