Kurbin-Mega operacioni i koduar "Godull 2019", për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Kurbin-Mega operacioni i koduar "Godull 2019", për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.999ef3ba-e849-44a7-89ab-4cfd1fc22952

Operacioni nga Komisariati i Policisë Kurbin, Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë, Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit dhe FNSH-ja.

Sekuestrohen armë zjarri e municione luftarake, kubikë të porsa mbjellë me kanabis dhe lëndë narkotike kokainë. 5 persona në pranga dhe 2 në kërkim.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Planin e Veprimit, për marrjen e masave për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, duke ushtruar kontroll periodik të territorit, si dhe bazuar në informacionet e marra në rrugë operative për disa shtetas që përgatiteshin për të kultivuar bimë narkotike në zonën e quajtur Godull, është organizuar dhe zhvilluar operacioni i koduar "Godull 2019".

Si rezultat i operacionit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

- B. Sh., 39 vjeç, banues në Mamurras
- K. K., 59 vjeç, banues në Fushë Krujë
- K. Sh., 34 vjeç, banues në Mamurras
- Gj. N., 34 vjeç, banues në Lezhë
- V. Z., 41 vjeçe, banuese në Kurbin
Gjithashtu u shpallën në kërkim dy persona që po punohet intensivisht për kapjen e tyre.

Gjatë operacionit në territor në Godull Adriatik, në Njësinë Administrative Fushë Kuqe në Kurbin, u evidentuan kubikë të porsa mbjellë me fara kanabisi, si dhe sende të tjera që do të shërbenin për kultivim të bimëve narkotike.

Më cilësinë e provës materiale u sekuestruan:
-8000 kubikë ku ishin mbjellë fara kanabis sativa
- 5 doza të dyshuara lëndë e fortë narkotike kokainë
- 2 armë zjarri "pistoleta"
- 1 armë zjarri automatik
- 1 armë gjahu "shotgun"
- 680 fishekë , dylbi e thikë

Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të proceduar u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin për veprat penale "Kultivim i bimëve narkotike, kryer në bashkëpunim", "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike", "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit"

53f15c4f-bf3a-48af-a08f-bca32d93f5ef

7da440f7-f9de-468c-baf9-2229886f13c3

fa455677-ac0c-40d2-b162-c868fd6727c5

be2eb3a4-c9fe-4f78-ad9e-62d763b3c6a1

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Dynamo, Kiev wholesale the north face backpack wholesale Ncaa jerseys wholesale Nhl jerseys cheap hydro flask cheap anello backpack Cheap power tools cheap swiss gear backpack cheap off white Wholesale NBA Jerseys Cheap Nike Shoes X videos cheap fjallraven backpack cheap tumi backpack cheap RayBan Sunglasses wholesale Soccer jerseys wholesale Mlb jersey wholesale Cheap jerseys wholesale Nfl jerseys cheap Mobile phone
Wholesale jerseys |