Shkodër - Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “BARDHAJ”

ShkodërSHKODERBARDHAJ

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “BARDHAJ”.

Goditet një tjetër tentativë për trafik të lëndëve narkotike.

Sekuestrohen 151 kg marijuanë dhe dy automjete.

Arrestohen ne flagrancë 3 shtetas.

Nga Strukturat e DVP Shkodër, mbi bazën e një pune të mirëfilltë operative policore, pasi janë grumbulluar informacione në lidhje me një grup kriminal që ka lidhje me organizimin, financimin dhe transportin me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike drejt Malit të Zi, u finalizua me sukses operacioni policor “Bardhaj", ku u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit:

K. P., 25 vjeç, banues në Shkodër
R. B., 42 vjeç, banues në Danilograd, Mali i Zi.
M. R., 36 vjeç, banues në Nikshiq, Mali i Zi

Kapja dhe arrestimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi nga kontrolli në brendësi të mjetit tip furgon “Volkswagen” me targa malazeze, i cili ishte futur në Shqipëri nëpërmjet PKK të Hanit të Hotit nga shtetasi R.B, u konstatuan 25 paketime polisteroli, 13 nga të cilat kishin brenda tyre lëndë narkotike të dyshuar "marijuanë" me peshë totale 151 kg, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. 

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan 2 automjete, 5 telefona celularë, 1 palë dylbi dhe një sasi eurosh.

Vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprat penale “Trafikimi i narkotikëve kryer në bashkëpunim i mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve

kryer në bashkëpunim”, vepra këto të parashikuara nga nenet 283/a/2, 22 dhe 283/2 të Kodit Penal.

shkoderbardhaj1

shkoderbardhaj2

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

wholesale Nfl jerseys cheap gymshark clothes wholesale Nhl jerseys wholesale Cheap jerseys cheap off white wholesale Soccer jerseys cheap Mobile phone cheap tumi backpack wholesale Mlb jersey cheap RayBan Sunglasses Cheap Nike Shoes X videos cheap hydro flask cheap Oakleys Sunglasses Dynamo, Kiev Cheap power tools cheap yeti cups wholesale the north face backpack cheap swiss gear backpack Wholesale NBA Jerseys
Wholesale jerseys |