Shkodër. Finalizohet operacioni policor "Gjurmimi"

ShkodërDrejtoria Shkoder

Finalizohet operacioni policor "Gjurmimi"

Kapet dhe ndalohet një person i shpallur në kërkim, i dënuar me 25 vite burg për vrasje.

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me strukturat e DVP Shkodër dhe Interpol Tirana, pas marrjes së informacionit në rrugë operative , u zhvillua dhe finalizua operacioni policor i koduar "Gjurmimi", ku u bë e mundur kapja e shtetasit në kërkim I. B 40 vjeç, banues në Shkodër.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, me vendim Nr.35, datë 11.04.2017, ka njohur vendim e autoriteteve të drejtësisë greke ku shtetasi I. B është i dënuar me 25 vite burg, për ngjarjen e ndodhur më 15.08.2001 në Athinë, Greqi,.

Shtetasi I. B ka vrarë me mjet prerës (thike) një shtetas Grek.

Materialet hetimore i kaluan për ndjekje Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Shkodër, për veprën penale “Vrasja me paramendim”, parashikuar nga neni 78 i Kodit Penal.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

cheap Oakleys Sunglasses Wholesale NBA Jerseys Dynamo, Kiev wholesale the north face backpack wholesale Soccer jerseys cheap anello backpack cheap yeti cups wholesale Ncaa jerseys cheap gymshark clothes Cheap Nike Shoes cheap tumi backpack wholesale Nfl jerseys cheap off white cheap fjallraven backpack cheap swiss gear backpack wholesale Nhl jerseys wholesale Cheap jerseys X videos wholesale Mlb jersey cheap hydro flask
Wholesale jerseys |