Agjensia e Lajmeve DurresLajm

admin | 04/13/16

POLITIKË

23/04/2019 - 19:40

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Zëvendës Presidentin e Parlamentit Europian dhe eurodeputetin e Lëvizjes 5 Yjet (Movimento 5 Stelle), z.Fabio Massimo Castaldo.

KRONIKË

23/04/2019 - 20:56

Autori i 5-të i dyshuar për grabitjen në aeroportin e Rinasit, Elton Pikli është arrestuar nga policia në Qafë Thanë. 32-vjeçari Elton Pikli, banues në Krujë, ushtronte profesionin e kasapit.

KULTURË

19/04/2019 - 20:56

Ditën e enjte, Dita Ndërkombëtare e Monumenteve në Amfiteatrin e Durrësit u celebrua me Ekspozitën “Shprehem me mozaik”, e cila ishte edhe aktiviteti final i nje programi edukimi të realizuar nga DRKK Durrës në bashkëpunim me DAR Durrës.

SOCIALE

23/04/2019 - 09:20

Gjirokastra, Korça dhe Berati u renditen ndër qarqet me numrin me lartë të të vdekurve gjatë vitit 2018 në raport me popullsinë, teksa Tirana, Kukësi dhe Durrësi shënuan norma më të ulëta.

SPORT

23/04/2019 - 18:16

Një sezon që po shkon drejt fundit mes polemikash për Callem Hudson-Odoi, që mesa duket do e mbyllë me një lajm të rëndë.

Në ndeshjen ndaj Burnley, 18-vjeçari la fushën në minutën 41’, duke u larguar i shoqëruar nga dy mjekë të skuadrës.

23/04/2019 - 11:42

TECH

22/04/2019 - 15:05

Sipas një studimi të qendrës kombëtare për sigurinë kibernetike në Britaninë e Madhe, miliona njerëz përdorin fjalëkalime të thjeshta në llogari të rëndësishme, ku më i përdoruri i llogarive që janë hakeruar më shumë është 123456.

SHËNDETI

22/04/2019 - 21:26

Stina e re sjell ndryshime edhe në organizëm me një rritje të nivelit të serotoninës dhe dopaminës gjatë ditëve; pasojat janë më shumë lëvizje, edhe në orët e mbrëmjes, dhe kjo mund të ketë efekte negative tek ritmi, gjumë-zgjim.