Agem nowy

wiadomości Zobacz wszystko →

Policja zatrzymała dilera narkotykowego z Legnicy

marihuany

Przez   3 godziny temu

47-letni legniczanin jest podejrzany o posiadanie narkotyków i handel nimi. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli marihuanę oraz metamfetaminę.

Czytaj więcej →

Rzeszotary, Raszówka, Gorzelin i Chróstnik już jadą!

Opera Zdjęcie_2019-06-17_155004_twitter.com

Przez   20 godzin temu

Tygodniowo ok. 9 tysięcy pasażerów korzysta z pociągów Kolei Dolnośląskich na nowej, uruchomionej 2 tygodnie temu linii Legnica-Lubin. Od dzisiaj pociągi są dostępne również dla mieszkańców Rzeszotar, Raszówki, Gorzelina i Chróstnika.

Czytaj więcej →

Remont drogi w Bartoszowie. Wprowadzono objazdy

construction-1748730_960_720

Przez   21 godzin temu

Gmina Legnickie Pole informuje, że w związku z przebudową od dziś do końca sierpnia zamknięta będzie droga w Bartoszowie. Obowiązują objazdy, zgodnie z poniższym planem.

Czytaj więcej →

Anonim o Żelaznym Moście niepokoi samorządy

sztab

Przez   1 dzień temu

W związku z doniesieniami prasowymi o rzekomych zaniedbaniach, jakich przy budowie Kwatery Południowej Zbiornika Osadowego Żelazny Most dopuścił się Zakład Hydrotechniczny KGHM (ZH KGHM), a mającymi mieć bezpośredni wpływ na szczelność zbiornika oraz bezpieczeństwo mieszkańców sołectw położonych najbliżej, w Urzędzie Gminy Polkowice zwołano specjalną naradę.

Czytaj więcej →

Satyrykon 2019 (FOTOGALERIA)

czerwiec 709

Przez   4 dni temu

W Legnicy Satyrykon rozkręcił się na dobre. W alei sław pod Filipkiem odsłonięto dwie tablice: jedną poświęconą Marii Czubaszek, drugą przypominającą postać Zdzisława Smektałę. Na scenie w Rynku prezydent Tadeusz Krzakowski włożył łańcuszek ze złotym kluczykiem na szyję irańskiego artysty Seyeda Ali Miraee, którego rysunek wygrał tegoroczny konkurs. Ludzie zwiedzają wystawy i bawią się w Miasteczku Funny [...]

Czytaj więcej →

Falenta: Kaczyński oferował Wojnarowskiemu Skarb

wonarowski-norbert-300x221

Przez   4 dni temu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oferował Norbertowi Wojnarowskiemu – byłemu posłowi Platformy Obywatelskiej z Lubina – posadę Ministra Skarbu w zamian za pomoc przy nakręcaniu afery taśmowej. Tak twierdzi skazany za nią na 2,5 roku więzienia Marek Falenta. Nazwisko Wojnarowskiego pojawia się w liście, którym Falenta szantażuje prezydenta Andrzeja Dudę. Pełną treść listu ujawniła [...]

Czytaj więcej →

Policjanci ujęli seryjnego podpalacza z Legnicy

pożar

Przez   4 dni temu

Legniccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie kilku pojemników na odzież i kontenerów na odpady. Podpalacz został zatrzymany kilka godzin po tym, jak podłożył ogień po raz kolejny. Grozi mu pięć lat za kratami. 

Czytaj więcej →

Ktoś zostawił psy na okrutną śmierć – pomóżcie go ująć

pies2,klOWfqWibGpC785HlXs

Przez   4 dni temu

Ktoś przywiązał do drzewa w Lasku Złotoryjskim dwa pieski. Dzięki legniczance, która tamtędy przechodziła, zwierzęta zostały uratowane. Sprawcę tego bestialskiego czynu poszukuje Straż Miejska w Legnicy.

Czytaj więcej →

gospodarka i finanse Zobacz wszystko →

Drony nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych

drones-4147149_960_720

Przez   23 godziny temu

Nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych zostaną przeprowadzone testy bezkolizyjnego zarządzania ruchem dronów. Polska Miedź oraz Instytut Lotnictwa zainicjowali współpracę na rzecz rozwoju nowych technologii. List Intencyjny pomiędzy partnerami podpisano w obecności Prezydenta RP, Andrzeja Dudy w USA, podczas ceremonii otwarcia Polskiego Tygodnia Biznesu i Innowacji.

Czytaj więcej →

Dodatkowe pieniądze na kontach klientów w ZUS

abacus-4167869_960_720

Przez   4 dni temu

Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek. Są klienci, którzy na waloryzacji zyskali ponad 100 tys. złotych.

Czytaj więcej →

Polskie Radio nagrodziło zarząd KGHM Polska Miedź

Nagroda Polskiego Radia

Przez   4 dni temu

Podczas III edycji Gali Nagród Gospodarczych Polskiego Radia KGHM Polska Miedź S.A. otrzymał I miejsce w kategorii „Dobry Zarząd”. Nagrodę w imieniu spółki odebrał prezes zarządu Marcin Chludziński. Jest ona przyznawana firmom, dla których zysk finansowy nie jest jedynym priorytetem.

Czytaj więcej →

Zasiłek macierzyński z ZUS Legnica: aż 19 tys. zł

wallet-1688120_960_720

Przez   5 dni temu

21 tys. zł miesięcznie – tyle wynosi najwyższy zasiłek macierzyński wypłacany w województwie Dolnośląskim, który otrzymuje nie mama tylko tata, wrocławianin, który korzysta z urlopu rodzicielskiego. Daleko mu jednak do najwyższego zasiłku macierzyńskiego w Polsce, który wynosi 78 tys. zł i jest wypłacany mamie w Warszawie. Kilku innym osobom ZUS wypłaca, co miesiąc ponad 20 [...]

Czytaj więcej →

Prezes KGHM wyróżniony przez gazetę Sakiewicza

IMG_0219

Przez   6 dni temu

Prezes KGHM Polska Miedź S.A Marcin Chludziński otrzymał wyróżnienie w konkursie „Polski Przedsiębiorca 2018″. Nagroda stanowi uhonorowanie ostatniego roku działalności prezesa Chludzińskiego, która przyczyniła się do rozwoju i sukcesów finansowych Spółki.

Czytaj więcej →

Generałowie z USA będą szkolić do pracy w KGHM

cropped-4

Przez   7 dni temu

KGHM Polska Miedź S.A. i Fundacja KGHM Polska Miedź inaugurują projekt „Przewodnicy”. W jego ramach wybrana grupa 30 studentów i absolwentów weźmie udział w cyklu wykładów oraz warsztatów przygotowujących ich do przyszłej pracy w biznesie, administracji i organizacjach pozarządowych. Zajęcia prowadzić będą eksperci z KGHM Polska Miedź S.A. i uznani doradcy z Polski i Stanów [...]

Czytaj więcej →

Akcjonariusze KGHM nie chcą dywidendy. Zysk ocalał

Transmisja na żywo - Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź S.A. – Opera 07.06.2019 122157.bmp

Przez   11 dni temu

Drugi rok z rzędu akcjonariusze KGHM zagłosowali za pozostawieniem w spółce całego zysku, zgodnie z rekomendacją zarządu. Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy KGHM w Lubinie prezes Marcin Chludziński argumentował za rezygnacją z dywidendy. Mówił o potrzebach inwestycyjnych spółki: drążeniu nowych szybów, projekcie udostępniania złoża, budowie pieca WTR w Hucie Miedzi Legnica 

Czytaj więcej →

Koleje Dolnośląskie będą jednak budować w Legnicy

hala-kolei-dolnoslaskich-047-1024x683

Przez   11 dni temu

Zarząd Kolei Dolnośląskich S.A. zdecydował o rozbudowie zaplecza technicznego do obsługi taboru przy ul. Pątnowskiej w Legnicy. Jeszcze trzy miesiące temu analizował, czy nie sensowniej byłoby zlokalizować tę inwestycję w pobliżu dworca głównego we Wrocławiu. Budowa nowego zaplecza technicznego ma ruszyć w połowie przyszłego roku, a jego uruchomienie jest planowane na trzeci kwartał 2022 r.

Czytaj więcej →

sport Zobacz wszystko →

Prezydent podziękował złotym szczypiornistkom

img_0808,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Przez   21 godzin temu

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił dziś (17 czerwca) do Ratusza zwyciężczynie Finał Pucharu Polski Młodziczek w Piłce Ręcznej, zawodniczki EUCO UKS Dziewiątka Legnica. Była radość z historycznego zwycięstwa, podziękowania i gratulacje.

Czytaj więcej →

Piłkarze miedzi Legnica wracają do treningów

85571560585580

Przez   1 dzień temu

Dzisiaj Miedź Legnica rozpocznie przygotowania do nadchodzącego sezonu. Legniczanie będą trenować na boisku bocznym w Parku Miejskim. Podczas przygotowań rozegrają szczęść sparingów.

Czytaj więcej →

KGHM i Jerzy Górski zachęcają do aktywności

025

Przez   4 dni temu

KGHM zaprasza do udziału w Festiwalu Różnej Aktywności Fizycznej organizowanym wspólnie z Jerzym Górskim, triathlonistą i podwójnym Ironmanem. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 15 -16 czerwca na terenie Mariny w Głogowie przy ul. Obozowej 2.

Czytaj więcej →

Legniczanka mistrzynią Polski w aerial hoop

62182714_2688733621154877_1442333250168029184_n,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Przez   6 dni temu

Legniczanka  Aleksandra Fąfara została mistrzynią Polski w Akrobatyce Powietrznej – Aerial hoop (koło cyrkowe) w kategorii profesjonaliści. Teraz przed nią Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa zorganizowane przez Polish Federation Air Power Athletics. odbyły się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Rywalizowało w nich  blisko 300 zawodniczek i zawodników.

Czytaj więcej →

Legnickie kluby sportowe otrzymały rządowe dotacje

Dotacje dla klubów

Przez   7 dni temu

Dziewięć legnickich klubów sportowych otrzymało dotacje w ramach rządowego programu „Klub” w wysokości 10 tys. zł (kluby jednosekcyjne) lub 15 tys. zł (wielosekcyjne).

Czytaj więcej →

Marcin Warcholak wzmocni obronę w Miedzi Legnica

2019-warcholak_1559923406_3406

Przez   8 dni temu

Po zakontraktowaniu trzech młodych piłkarzy przyszedł czas na zawodnika o zdecydowanie większym doświadczeniu i ograniu na wysokim poziomie. Nowym zawodnikiem Miedzi Legnica został dziś występujący na lewym boku obrony Marcin Warcholak. Witamy na pokładzie!

Czytaj więcej →

Szczypiornistki z Dziewiątki Legnica mistrzyniami Polski!

05uks9_2019,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Przez   11 dni temu

Zorganizowany w Legnicy 5-6 czerwca Finał Pucharu Polski Młodziczek w Piłce Ręcznej zakończył się wspaniałym zwycięstwem drużyny EUCO UKS Dziewiątka Legnica.

Czytaj więcej →

Maciej Śliwa piłkarzem Miedzi Legnica

maciej-sliwa-miedz-legnica_1559837531_7531

Przez   11 dni temu

Pochodzi ze Starachowic i nieco ponad trzy tygodnie temu wkroczył w pełnoletniość. Zagrał pięć razy w LOTTO Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków i zdobył dla niej jedną bramkę. Od teraz będzie strzelał dla Miedzi Legnica. Witamy w klubie Macieja Śliwę.

Czytaj więcej →

kultura Zobacz wszystko →

Legnica: “Skarb wdowy Schadenfreude” w podwórku

Skarb fot. Piotr Kanikowski

Przez   1 dzień temu

Podwórko przy legnickiej Scenie na Nowym Świecie będzie w piątkowy wieczór 21 czerwca świadkiem widowiska z ogniem, dymami, muzyką, śpiewem, odrobiną dolnośląskiej historii i nostalgii, sporą dawką humoru oraz satyrycznymi szpilkami nakłuwającymi świat manipulowany przez telewizję. Taki jest „Skarb wdowy Schadenfreude” Roberta Urbańskiego wyreżyserowany przez Lecha Raczaka. Początek o godz. 21.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać [...]

Czytaj więcej →

Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego w Legnicy

2158_1560215550

Przez   4 dni temu

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne, warszawskie piosenki, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze przedwojenne przeboje, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Teraz usłyszmy je w Legnicy, na [...]

Czytaj więcej →

Program Satyrykonu i Funny Foods. Baw się, Legnico!

s

Przez   4 dni temu

W piątek rusza Satyrykon 2019 oraz miasteczko Funny Food. Zapraszamy! Uczta dla duszy i dla ciała. Nie żałujcie sobie przyjemności. Oto program obu imprez.

Czytaj więcej →

“Modrzejewska by Legnica”. Poprawiny po chrzcinach

głomb maciejewska 314

Przez   6 dni temu

Co Teatr Modrzejewskiej zmienił w Twoim życiu? Jeszcze nie jest za późno, by w filmie Karola Budrewicza odpowiedzieć na to pytanie. Poszukiwane są również fotografie życia teatralnego z lat 1999 – 2019. Film i wystawa zdjęć będą towarzyszyć wrześniowym obchodom 20. rocznicy nadania legnickiemu teatrowi imienia Heleny Modrzejewskiej. Na wspomnienie chrzcin do Legnicy wybiera się [...]

Czytaj więcej →

“Folkowe dziewczyny świata” ze “Świata pod Kyczerą”

2159_1560305593

Przez   6 dni temu

“Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zaprasza do Galerii Młodych (Pl. Zamkowy 2)  na wystawę fotografii “Folkowe dziewczyny świata”, autorstwa Rafała Wyciszkiewicza. Wystawa jest związana z Międzynarodowym Festiwalem Folklorystycznym “Świat pod Kyczerą”.

Czytaj więcej →

Zbliża się Satyrykon. Legnico, będzie Ci do śmiechu

satyrykon 2014 091

Przez   6 dni temu

Ciekawe wystawy, spotkania z artystami z całego świata, koncerty, trzy dni zabawy, miasteczko Funny Food z atrakcjami dla wszystkich: od dzieci po seniorów – przed nami finał Satyrykonu 2019!

Czytaj więcej →

„Wyzwolenia” po raz ostatni w teatralnym sezonie

Wyzwolenia 01 Fot. Karol Budrewicz

Przez   8 dni temu

Inspirowana dramatem Stanisława Wyspiańskiego, ale całkowicie oryginalna sztuka Magdy Drab wyreżyserowana przez Piotra Cieplaka, to tegoroczny finalista 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ostatnie w sezonie 2018/2019 wieczorne spektakle na legnickiej Scenie Gadzickiego w sobotę i niedzielę (15 i 16 czerwca) o godz. 19.00.

Czytaj więcej →

Koncert w ciemności. “Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”

fot. Karol Fatyga_koncerty w ciemności

Przez   8 dni temu

Już 12 czerwca w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbędzie się wyjątkowy koncert symfoniczny z cyklu „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. W trakcie występów muzycy zagrają część repertuaru bez dyrygenta, nie widząc siebie nawzajem i polegając wyłącznie na słuchu. Celem wydarzeń jest zwiększenie wrażliwości społecznej na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku i przybliżenie [...]

Czytaj więcej →

styl życia Zobacz wszystko →

Piękna lekcja historii na cmentarzu żydowskim

Lekcja historii

Przez   21 godzin temu

Kilkaset osób przybyło w niedzielne popołudnie (16 czerwca) na legnicki cmentarz żydowski. Inauguracyjny spacer historyczny, przygotowany przez specjalistów z Muzeum Miedzi, okazał się sukcesem.

Czytaj więcej →

Osiągnij sukces InfluencerkiBeauty!

FBN_3433

Przez   1 dzień temu

Instagram to jeden z najpopularniejszych kanałów jeśli chodzi o media społecznościowe. Za jego pomocą możemy pochwalić się świetnymi zdjęciami, zainteresować swoimi talentami inne osoby oraz nawiązywać nowe, przyjazne relacje. To aplikacja z ogromnym potencjałem, który wykorzystywany jest dzień w dzień przez ludzi z całego świata. Większość Instagramowych kont obraca się wokół danej kategorii. Jedną z [...]

Czytaj więcej →

” Skrzydlaty” Gullwing i inne legendy Mercedesa w Jaworze

Mercedes_plakat

Przez   1 dzień temu

22 czerwca br. serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji na OW „Jawornik”, gdzie w godz. 14.00-16.00 będzie można podziwiać wystawę zabytkowych mercedesów, które w ramach XVIII Zlotu Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2019 w Jeleniej Górze, przyjadą także do Jawora, aby uczestniczyć w Konkursie Elegancji i jednocześnie cieszyć oko widzów.

Czytaj więcej →

Policjanci z Chojnowa zapraszają na zbiórkę krwi

krew chojnów

Przez   4 dni temu

18 czerwca 2019 r. od godziny 9.00, na parkingu przy Komisariacie Policji w Chojnowie, zaparkuje Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tego dnia, do godziny 13.00, każdy chętny będzie mógł oddać honorowo krew. Każdy, kto podzieli się krwią, przyczyni się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce!

Czytaj więcej →

Ziętal ruszył w Polskę. W 24 dni objedzie kraj na rowerze

zietal 032

Przez   4 dni temu

Tuż po godzinie 8.30 legniczanin Piotr Ziętal wyruszył spod Fontanny Neptuna w swą kolejną rowerową podróż. Chce w 24 dni objechać Polskę wzdłuż granic. Przed nim 3 tysiące kilometrów. Na ich pokonanie ma 24 dni – tyle trwa jego urlop w Poczcie Polskiej.

Czytaj więcej →

Zasiłek macierzyński z ZUS Legnica: aż 19 tys. zł

wallet-1688120_960_720

Przez   5 dni temu

21 tys. zł miesięcznie – tyle wynosi najwyższy zasiłek macierzyński wypłacany w województwie Dolnośląskim, który otrzymuje nie mama tylko tata, wrocławianin, który korzysta z urlopu rodzicielskiego. Daleko mu jednak do najwyższego zasiłku macierzyńskiego w Polsce, który wynosi 78 tys. zł i jest wypłacany mamie w Warszawie. Kilku innym osobom ZUS wypłaca, co miesiąc ponad 20 [...]

Czytaj więcej →

Jan Paweł II w oczach dziecka i osoby dorosłej

Jan Paweł II (1)

Przez   6 dni temu

Stowarzyszenie od serca “Faustynka” zaprasza 18 czerwca o godz. 16.30 do swojej siedziby przy ul. Gwiezdnej 35a/3 w Legnicy na otwarcie wystawy “Jan Paweł II w oczach dziecka i osoby dorosłej”.  Patronat honorowy nad wystawą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jej przygotowanie wsparli m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz starosta legnicki Adam Babuśka.

Czytaj więcej →

Legnica na 24. miejscu w rankingu rowerów miejskich

rower-2

Przez   7 dni temu

Serwis Dadelo.pl opracował Ranking Systemów Rowerów Miejskich. Eksperci ocenili 38 polskich miast pod kątem m.in. cen, ilości użytkowników, częstotliwości wypożyczeń, długości sezonów. Pod uwagę brano też infrastrukturę rowerową. Legnica ma korzystne ceny za wypożyczenie roweru, ale pojazdów w systemie jest za mało w stosunku do ilości mieszkańców. Miejsce 23 chyba nie zadowala.

Czytaj więcej →

rozrywka Zobacz wszystko →

Legnica: “Skarb wdowy Schadenfreude” w podwórku

Skarb fot. Piotr Kanikowski

Przez   1 dzień temu

Podwórko przy legnickiej Scenie na Nowym Świecie będzie w piątkowy wieczór 21 czerwca świadkiem widowiska z ogniem, dymami, muzyką, śpiewem, odrobiną dolnośląskiej historii i nostalgii, sporą dawką humoru oraz satyrycznymi szpilkami nakłuwającymi świat manipulowany przez telewizję. Taki jest „Skarb wdowy Schadenfreude” Roberta Urbańskiego wyreżyserowany przez Lecha Raczaka. Początek o godz. 21.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać [...]

Czytaj więcej →

” Skrzydlaty” Gullwing i inne legendy Mercedesa w Jaworze

Mercedes_plakat

Przez   1 dzień temu

22 czerwca br. serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji na OW „Jawornik”, gdzie w godz. 14.00-16.00 będzie można podziwiać wystawę zabytkowych mercedesów, które w ramach XVIII Zlotu Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2019 w Jeleniej Górze, przyjadą także do Jawora, aby uczestniczyć w Konkursie Elegancji i jednocześnie cieszyć oko widzów.

Czytaj więcej →

Program Satyrykonu i Funny Foods. Baw się, Legnico!

s

Przez   4 dni temu

W piątek rusza Satyrykon 2019 oraz miasteczko Funny Food. Zapraszamy! Uczta dla duszy i dla ciała. Nie żałujcie sobie przyjemności. Oto program obu imprez.

Czytaj więcej →

Zamiast kąpieliska Kormoran jest Kąpielove Beach & Bar

62392406_424382448395798_1560765848073797632_n

Przez   5 dni temu

Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wydzierżawił na trzy lata kąpielisko Kormoran prywatnemu przedsiębiorcy z Wrocławia. Nowy gospodarz ma szereg pomysłów na uatrakcyjnienie tego miejsca: będą nowe meble, sprzęt do pływania, bar z zimnym piwem i przekąskami, koncerty, kino letnie. warsztaty, spotkania z artystami, występy dj-ów… Otwarcie sezonu w Kąpielove Beach & Bar już 21 czerwca.

Czytaj więcej →

Zbliża się Satyrykon. Legnico, będzie Ci do śmiechu

satyrykon 2014 091

Przez   6 dni temu

Ciekawe wystawy, spotkania z artystami z całego świata, koncerty, trzy dni zabawy, miasteczko Funny Food z atrakcjami dla wszystkich: od dzieci po seniorów – przed nami finał Satyrykonu 2019!

Czytaj więcej →

Legnica. “Titanic” przypłynął ze Złotoryi i wygrał

img_9438_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Przez   8 dni temu

Tłumy legniczan podziwiały wspaniałe pływadła, zmagające się z wartkim nurtem rzeki podczas XXI Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Zwyciężył Titanic, czyli kaczawski „transatlantyk”, który – mimo, że uderzył w górę – to i tak szczęśliwie zawinął do portu.

Czytaj więcej →

Inauguracja Legnickich Wieczorów Organowych

2156_1560051918

Przez   8 dni temu

Międzynarodowy Festiwal Organowy – Legnickie Wieczory Organowe to cykl koncertów, które już po raz 28. odbywać się będą od wiosny do jesieni w legnickiej Katedrze. Na Koncert Inauguracyjny zapraszamy 11 czerwca (wtorek) o godz. 19.15 do legnickiej Katedry. Wstęp wolny.

Czytaj więcej →

Dolnośląski Przegląd Orkiestr Dętych na Rynku w Legnicy

orkiestra dęta

Przez   12 dni temu

W sobotę, 8 czerwca o godzinie 12.00 w Rynku rozpocznie się Dolnośląski Przegląd Orkiestr Dętych. Przekonamy się, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła.

Czytaj więcej →

wiedza Zobacz wszystko →

Drony nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych

drones-4147149_960_720

Przez   23 godziny temu

Nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych zostaną przeprowadzone testy bezkolizyjnego zarządzania ruchem dronów. Polska Miedź oraz Instytut Lotnictwa zainicjowali współpracę na rzecz rozwoju nowych technologii. List Intencyjny pomiędzy partnerami podpisano w obecności Prezydenta RP, Andrzeja Dudy w USA, podczas ceremonii otwarcia Polskiego Tygodnia Biznesu i Innowacji.

Czytaj więcej →

Osiągnij sukces InfluencerkiBeauty!

FBN_3433

Przez   1 dzień temu

Instagram to jeden z najpopularniejszych kanałów jeśli chodzi o media społecznościowe. Za jego pomocą możemy pochwalić się świetnymi zdjęciami, zainteresować swoimi talentami inne osoby oraz nawiązywać nowe, przyjazne relacje. To aplikacja z ogromnym potencjałem, który wykorzystywany jest dzień w dzień przez ludzi z całego świata. Większość Instagramowych kont obraca się wokół danej kategorii. Jedną z [...]

Czytaj więcej →

Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych zaprasza!

4B3A0638

Przez   1 dzień temu

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Finanse, rachunkowość i podatki oraz Zarządzanie; trzech kierunkach inżynierskich – Informatyka, Logistyka i transport oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia) – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej →

Nowość w PWSZ: pedagogika przed- i wczesnoszkolna

gowin 162

Przez   5 dni temu

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy otrzymał od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Czytaj więcej →

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej zaprasza!

Downloads4

Przez   6 dni temu

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mają możliwość kształcenia się na czterech kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Coaching zdrowego stylu życia, Dietetyka, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne, jednym kierunku jednolitych studiów magisterskich (studia pięcioletnie) – Fizjoterapia oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia dwuletnie) – Pielęgniarstwo.

Czytaj więcej →

Generałowie z USA będą szkolić do pracy w KGHM

cropped-4

Przez   7 dni temu

KGHM Polska Miedź S.A. i Fundacja KGHM Polska Miedź inaugurują projekt „Przewodnicy”. W jego ramach wybrana grupa 30 studentów i absolwentów weźmie udział w cyklu wykładów oraz warsztatów przygotowujących ich do przyszłej pracy w biznesie, administracji i organizacjach pozarządowych. Zajęcia prowadzić będą eksperci z KGHM Polska Miedź S.A. i uznani doradcy z Polski i Stanów [...]

Czytaj więcej →

Sesyjna wieczorna nauka w bibliotece legnickiej PWSZ

student-3500990_960_720

Przez   8 dni temu

W dniach 10-15 czerwca 2019 r. Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprasza do skorzystania z usług Wypożyczalni, która w tym okresie wydłuża godziny pracy do godziny 19:00.

Czytaj więcej →

Dla niemal wszystkich dzieci legnickie żłobki mają miejsce

Żłobki

Przez   12 dni temu

W ramach rekrutacji do żłobków publicznych na rok 2019-2020 rodzice złożyli 536 wniosków o objęcie opieką ich dzieci w wieku do trzech lat. Wnioski 487 rodziców spełniały wymogi formalne, określone w uchwałach Rady Miejskiej Legnicy. Jedynie troje dzieci z tej grupy nie zostało przyjętych.

Czytaj więcej →

Zobacz wszystko →