Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-01-20
Rozboje3
Kradzieże12
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
2019-01-19
Rozboje1
Kradzieże22
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2019-01-18
Rozboje2
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2019-01-17
Rozboje1
Kradzieże28
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2019-01-16
Rozboje0
Kradzieże23
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Mógł liczyć na swego dzielnicowego. Nawet po śmierci

  Starszy aspirant Grzegorz Ballas jest dzielnicowym w Sośnicy. Od lat znał i odwiedzał jednego z mieszkańców swojego rejonu – byłego wojskowego, samotnego i schorowanego pana Piotra. Po śmierci podopiecznego dopełnił danej mu raz obietnicy i spełnił ostatnią wolę żołnierza.

 2. Szukamy sprawcy napadu. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Policjanci poszukują sprawcy trzech rozbojów w placówkach handlowych w Cieszynie. Napastnik kradł pieniądze grożąc nożem. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny. Osoby, które rozpoznają sprawcę, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

 3. Zmiany na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne o powołaniu i powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych w śląskim garnizonie policji. Spośród czterech oficerów jeden z nich został mianowany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji, natomiast pozostałym trzem powierzono pełnienie obowiązków na stanowiskach komendantów miejskich. Uroczystość odbyła się dzisiaj w sali odpraw siedziby śląskiej policji.

 4. Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 5. Namierzyli i zatrzymali autora bezprawnego wpisu internetowego

  Katowiccy policjanci zwalczający cyberprzestępczość, wspólnie z kryminalnymi z Gliwic, namierzyli i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Knurowa. Jest on podejrzewany o to, że na jednym z portali społecznościowych publicznie drwił ze śmierci zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz pochwalał popełnienie tego przestępstwa. O zatrzymaniu mężczyzny powiadomiono już prokuratora, któremu zostanie przekazany zgromadzony materiał dowodowy. Dziękujemy mediom za czujność jaką się wykazały i przekazały policji informacje o bezprawnym wpisie. Jednocześnie przypominamy, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.

 6. Policjanci z gorzyckiego komisariatu uratowali kobietę z pożaru

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach uratowali 66-latkę z płonącego domu. Mundurowi na miejscu pojawili się jako pierwsi. Wiedząc, że w środku jest kobieta, weszli przez balkon do domu i wynieśli z zadymionego pokoju poszkodowaną. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn pożar powstał w kuchni. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Teraz śledczy z pomocą biegłych będą wyjaśniać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

 7. Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszywe zgłoszenie podłożenia ładunku wybuchowego w urzędzie miejskim. Podejrzany został zatrzymany w Gliwicach, kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Czynności w sprawie trwają.

 8. Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 9. Ponad stu policjantów zasiliło śląski garnizon

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 118 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć społeczeństwu. Wysoka liczba nowo przyjętych jest dowodem na to, że zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji nie brakuje.

 10. Zniszczył auto i zaatakował kierowcę, bo ten zwrócił mu uwagę

  Wtargnął na ulicę z psem w miejscu niedozwolonym tuż przed maskę samochodu, zmuszając kierowcę do ostrego hamowania. Chwilę po zwróceniu mu uwagi, silnym kopnięciem zniszczył reflektor auta, a następnie zaatakował siedzącego za kierownicą laguny 63-latka. 37-letni agresor wpadł w ręce policjantów, gdy próbował uciec z miejsca zdarzenia.