Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-06-25
Rozboje3
Kradzieże32
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8
2019-06-24
Rozboje3
Kradzieże35
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2019-06-23
Rozboje1
Kradzieże15
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
2019-06-22
Rozboje1
Kradzieże28
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
2019-06-21
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Ku przestrodze - groźne zdarzenie z udziałem rowerzysty

  Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów często są bardzo niebezpieczne. W konfrontacji z samochodem rzadko kiedy rowerzysta ma szanse na wyjście z tego bez szwanku. Ku przestrodze publikujemy nagranie ze zdarzenia, które miało miejsce w minioną sobotę w Mysłowicach na skrzyżowaniu ul. Kościelniaka z Plebiscytową.

 2. Znamy już najlepsze pary patrolowe w śląskim garnizonie

  Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. Po dwudniowej rywalizacji w konkurencjach na macie, torze przeszkód, strzelnicy i po rozwiązaniu testu wiedzy wiemy już, który patrol okazał się najlepszy. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali sierż. sztab. Wojciech Górnik oraz st. sierż. Mariusz Brzezina reprezentujący Komendę Miejską Policji w Rybniku.

 3. Policjanci ranni po nocnym wypadku na S1

  Sosnowieccy śledczy prowadzą czynności w sprawie wypadku z udziałem policjantów, do jakiego doszło dzisiejszej nocy na trasie S1 w Sosnowcu. Na wysokości ul. Lenartowicza na nitce w kierunku Łodzi w zabezpieczający miejsce potrącenia sarny radiowóz uderzył samochód ciężarowy. W momencie uderzenia mundurowi znajdowali się w radiowozie.

 4. Nie dopuśćmy, aby białe stało się czarne

  Dzisiaj w siedzibie śląskiej policji odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu w okresie wakacji 2019 zarówno na drogach, jak i podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania zaprezentowano nowe multimedialne narzędzie - mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których może dojść w trakcie wakacji 2019. Od początku wakacji każde tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe będzie nanoszone na mapę, aby zobrazować użytkownikom dróg skalę zagrożenia. Żywimy nadzieję, że taka grafika przemówi do ich wyobraźni i przyczyni się do zwiększenia ostrożności na drodze, a tym samym do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Działania Bezpieczny weekend-Boże Ciało 2019

  Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Działania "Bezpieczny weekend-Boże Ciało" rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 6.00. Aż do poniedziałku na drogach należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli.

 6. Kontrole autokarów w czasie wakacji

  Wakacje to także czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów nie tylko w województwie śląskim, ale i w całym kraju.

 7. I Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

  Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodzić będziemy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.

 8. Święto Policji w Ambasadzie RP w Rzymie

  W dniu 18 czerwca w Ambasadzie RP w Rzymie odbyły się obchody 100-lecia powstania Polskiej Policji Państwowej. Na zaproszenie kierownika placówki Chargé d'affaires a.i. Szymona Wojtasika i Oficera Łącznikowego Policji kom. Magdaleny Sochackiej na święto przybyli przedstawiciele włoskich służb porządku i bezpieczeństwa publicznego, dyplomaci i oficerowie łącznikowi policji innych państw akredytowani we Włoszech a także polscy wojskowi pełniący obecnie służbę we Włoszech.

 9. Wspólnie zadbajmy o bezpieczny, letni wypoczynek

  Nadszedł czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Koniec czerwca, lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Przez cały wakacyjny czas nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci z całego województwa.

 10. Rozpoczął się turniej par patrolowych - "Patrol Roku 2019"

  Dzisiaj rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. W szranki stanęły 34 pary patrolowe, reprezentujące wszystkie jednostki naszego garnizonu. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.