Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-03-20
Rozboje3
Kradzieże28
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
2019-03-19
Rozboje5
Kradzieże22
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2019-03-18
Rozboje2
Kradzieże43
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
2019-03-17
Rozboje2
Kradzieże17
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2019-03-16
Rozboje3
Kradzieże16
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Ślubowali w obecności Ministra i Komendanta Głównego Policji

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 100 nowych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się ich uroczyste ślubowanie. Rotę ślubowania przyjął od nowo przyjętych mundurowych Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć społeczeństwu.

 2. Zmiany na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej policji odbyła się dzisiaj uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w kilku komendach miejskich oraz w wydziale kadr komendy wojewódzkiej. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono 8 oficerom z garnizonu śląskiego. Podczas spotkania pożegnano także odchodzącego na emeryturę podinsp. dr. Andrzeja Kucharewicza – Zastępcę Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który żegna się z mundurem po 24 latach służby. Rozkazy i podziękowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 3. Poszukiwani sprawcy napadu na bank! Publikujemy nagrania monitoringu

  Policjanci z Katowic poszukują sprawców napadu na bank. Dwóch mężczyzn weszło do placówki bankowej i przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali personel, żądając wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli. Publikujemy nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały zdarzenie oraz sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji.

 4. Egzamin dla kandydatów do szkoły oficerskiej

  Wczoraj w południe odbył się egzamin dla kandydatów na policyjne szkolenie dla oficerów. Blisko tysiąc policjantów z całego kraju przystąpiło do testu wiedzy, który ma sprawdzić ich umiejętności. Od jego wyniku zależy, czy mundurowi rozpoczną szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Szczytnie i w przyszłości będą mogli zostać oficerami. Postępowanie kwalifikacyjne zostało zorganizowane przy współudziale Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 5. Znamy już zwycięzców XII Memoriału im. podkom. Tadeusza Bartosika

  W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji zakończył się XII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika. Po zaciętym finale na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja śląskiej Policji. Wybrano również zawodników wyróżniających się na boisku. Po wręczeniu nagród i złożeniu gratulacji, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oficjalnie zakończył turniej.

 6. W walce o Wielkiego Szlema ukończył Setkę Komandosa

  Zabrzański policjant mł. asp. Andrzej Spiechowicz ukończył Setkę Komandosa. Bieg zorganizowany został przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu. Zawodnicy musieli pokonać dystans 100 km w umundurowaniu ćwiczebnym, ciężkich butach oraz z plecakiem o wadze min. 10 kg. Setka Komandosa, to kolejny bieg zabrzańskiego policjanta w drodze do zdobycia Wielkiego Szlema Komandosa.

 7. Policjant uratował pasażerów z płonącego autobusu

  O tym, że policjantem jest się także po godzinach służby, po raz kolejny przypomniał funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Poruszając się swoim prywatnym samochodem przez będzińską dzielnicę Grodziec, zauważył kłęby dymu wydobywające się spod jadącego przed nim autobusu. Policjant natychmiast ruszył z pomocą i wyprowadził pasażerów z płonącego pojazdu. Dzięki jego szybkiej reakcji nikt nie ucierpiał.

 8. Pomaganie mają we krwi... „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”

  Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się dzisiaj akcja honorowej zbiórki krwi. W tym roku, w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, akcja krwiodawstwa odbyła się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Policjanci i pracownicy cywilni chętnie oddawali krew oraz rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. W sumie zebrano 11 litrów życiodajnego płynu, który trafi do najbardziej potrzebujących. Przykład "szedł z samej góry", bowiem krew oddał także szef śląskich policjantów nadinsp. Krzysztof Justyński, który regularnie uczestniczy w honorowych zbiórkach krwi.

 9. Bezpiecznie na meczu w Jastrzębiu-Zdroju

  Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, wraz z policjantami z innych jednostek garnizonu śląskiego, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i GKS Katowice. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Podczas zabezpieczenia tego spotkania nie doszło do żadnych incydentów, ani też zakłócenia spokoju.

 10. 11 kg marihuany i 125 sztuk nielegalnych roślin przejęte przez myszkowskich kryminalnych

  Myszkowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że na terenie powiatu częstochowskiego w Zalesicach uprawiane są konopie indyjskie. Kiedy doszło do realizacji sprawy, w budynkach gospodarczych śledczy zabezpieczyli 125 krzewów konopi indyjskich, prawie 11 kilogramów marihuany i 5 tabletek ekstazy. W tej sprawie kryminalni zatrzymali 45-latka. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.