Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Młodzieżowe Centrum Kariery zmieniło siedzibę - od teraz działa w Collegium Polonicum

MCK agnieszka_thMłodzieżowe Centrum Kariery przeprowadziło się do Collegium Polonicum. Do nowego miejsca zaprasza „stare” i nowe osoby: uczniów, studentów, osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Pracownicy centrum pomogą np. w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej czy podpowiedzą, gdzie i jak szukać pracy.
 

Słubice stanęły murem za Jerzym Owsiakiem (foto/wideo))

murem za_owsiakiemTakże do Słubic dotarła akcja #MuremZaOwsiakiem. W niedzielne popołudnie mieszkańcy naszego miasta licznie pojawili się na pl. Przyjaźni. Mieli ze sobą czerwone balony, symbol poparcia dla prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten dzień wcześniej ogłosił, że pozostaje na swoim stanowisku.
 

Słubice pożegnały Pawła Adamowicza… (foto/wideo)

koncert pawelW południe 19 stycznia w Gdańsku pożegnano prezydenta Pawła Adamowicza, a o godz. 18 w kościele NMP Królowej Polski w Słubicach odbyły się msza i koncert poświęcone jego pamięci. Modlono się nie tylko za tragicznie zmarłego prezydenta, ale także za jego rodzinę, miasto Gdańsk i za zabójcę.
 

Jowita Świtońska śpiewa dla Jurka Owsiaka (wideo)

jowita switonska_thPo tragicznych wydarzeniach w Gdańsku Jerzy Owsiak zrezygnował z dowodzenia Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jednak z całego kraju napływają do niego głosy poparcia i prośby o zmianę decyzji. Specjalną piosenkę dla szefa WOŚP nagrała Jowita Świtońska, pochodząca ze Słubic piosenkarka.
 

Dlaczego kobiety nie robią cytologii? NFZ uruchamia internetową ankietę

kobieta thNarodowy Fundusz Zdrowia pyta kobiety o badania profilaktyczne raka szyjki macicy - okazuje się, że coraz mniej osób zgłasza się na badania. Dlaczego? NFZ chce się tego właśnie dowiedzieć i prosi o wypełnienie anonimowej ankiety.
 

W Sądowie zło będą pokonywać dobrem

kosciol sadow2Historia lubi się powtarzać, wracają nie tylko dobre, ale i smutne wydarzenia… Prawie 68 lat temu włamano się do kościoła w Sądowie, podobnie stało się niedawno, w drugi dzień Bożego Narodzenia. Mieszkańcy chcą pomóc i organizują zabawę charytatywną połączoną z licytacją.
 

W Drzecinie będą skakać przez przeszkody

konie drzecinW ostatni weekend stycznia Rancho Drzecin zaprasza na halowe zawody w skokach przez przeszkody. Wystartują zawodnicy z Polski i z Niemiec. Jak zwykle - sportowych emocji nie zabraknie.
 

Uwaga na oszustów. Udają, że spisują liczniki

pieniadze PLN_thDo naszej redakcji napłynęły informacje o parze oszustów, która krąży po Słubicach. Mężczyzna i kobieta podają się za osoby spisujące liczniki. Ich ofiarą padła już jedna mieszkanka Słubic w podeszłym wieku.
 

Loopmilla z Niemiec zagra w Prowincji

loopmila thKolejny energetyczny koncert w Klubie Prowincja, tym razem w wykonaniu młodej, niemieckiej grupy Loopmilla. Swoją żywiołowością zarażają publiczność – i zapraszają do zabawy!
 

Można zgłaszać swoje pomysły na Dzień Europy

dzien europy_2018_thJak co roku 9 maja w Słubicach i Frankfurcie wiele będzie się działo. A co dokładnie? Właśnie jest czas, żeby zgłaszać swoje propozycje na świętowanie Dnia Europy.
 

Nasi kolarze walczyli w przełajowych mistrzostwach Polski

przelaj patryk_thDobre wieści z kolarskich tras, a konkretnie ze Strzelec Krajeńskich. 12-13 stycznia na terenach wokół tego miasta odbyły się 82. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. W zawodach udanie zaprezentowali się zawodnicy z dwóch naszych kolarskich klubów – AMG Cybinka Team oraz Zahnklinik Słubice Cycling Team.
 

SOSiR zaprasza dzieci i młodzież na tenisa stołowego

tenis stolowy_slubicePrzypominamy o piątkowych turniejach w tenisa stołowego. 18 stycznia najpierw zmierzą się najmłodsi adepci tego sportu, a po nich zagrają dorośli. Na najlepszych czekają nagrody.
 

Drzecin zaprasza na ferie w świetlicy

swietlica zabawaNa nudę w zimowe ferie nie mogą narzekać także najmłodsi mieszkańcy Drzecina. Czekają na nich zajęcia w świetlicy wiejskiej.
 

Teatr Małe CoNieco z nominacją na wojewódzkie jasełka

pro arte_2019Tegoroczny Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE rozpoczął się, jak zwykle, od spotkań jasełkowych. Na scenie SMOK-a swoje wersje bożonarodzeniowych przedstawień pokazały dwie grupy teatralne: ze Świecka i z Czarnowic. Ta ostatnia będzie reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim.
 

Słubice i Frankfurt wysłały do Gdańska kondolencje

swiatlo przeciwŚmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poruszyła całą Polskę i Europę. Do urzędu w tym mieście napływają setki listów kondolencyjnych – zarówno od zwykłych ludzi jak i znaczących polityków. Pamiętały o tym również władze Słubic i Frankfurtu.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Linki promocyjne

Najnowsze ogłoszenia

2019-01-21Praca - Dam pracę
2019-01-21Praca - Szukam pracy
2019-01-21Nieruchomości - Wynajmę
2019-01-21Praca - Dam pracę
2019-01-21Nieruchomości - Wynajmę

Słubice wczoraj i dziś...

70 lat polskiego miasta Słubice. Co było przed nami?
Historyczny czas polskiego miasta Słubice rozpoczyna się dopiero w 1945 r. Przedtem była to część Frankfurtu nad Odrą. Dlatego chcielibyśmy dzisiaj zająć się 692-letnim okresem tej ówczesnej dzielnicy Frankfurtu.
CZYTAJ WIĘCEJ