SŽDC investuje ročně na zlepšení zabezpečení přejezdů přibližně miliardu korun

SŽDC investuje ročně na zlepšení zabezpečení přejezdů přibližně miliardu korun Premium

19.7. – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje ročně přibližně miliardu korun na zlepšení zabezpečení všech typů železničních přejezdů. Každý rok se tak zvýší úroveň zabezpečení na přibližně 150 úrovňových kříženích. Vzhledem k závažným střetnutím způsobeným nedodržováním pravidel silničního provozu jeho účastníky také aktuálně přehodnocuje pravidla pro přípravu dalších staveb, které souvisejí se zvyšováním bezpečnosti na železničních přejezdech. 

Firmě ČSAD Hodonín vrostly tržby na 1,47 miliardy a klesla ztráta

19.7. – Dopravní firmě ČSAD Hodonín loni rostly tržby o 131 milionů na 1,47 miliardy Kč a snížila ztrátu na 700 000 Kč. Z posledních čtyř let tak skončilo hospodaření již potřetí v minusu, avšak nejnižším. Na hospodaření působila řada negativních faktorů, avšak i přesto se podařilo dosáhnout dobrého výsledku a stabilizace společnosti i díky lepšímu hospodaření jiných než přepravních služeb, uvedl předseda představenstva František Luža ve výroční zprávě ve Sbírce listin.

Schmitz Cargobull získal ocenění Best Brand 2019

19.7. – Německý výrobce přípojných vozidel Schmitz Cargobull opět získal ocenění za image pro nejlepší značku Best Brand 2019, a to v kategorii skříňových návěsů a chladírenských nástaveb.

ClassNK certifikovala řešení SMARTShip od Alpha Ori Technologies Premium

ClassNK certifikovala řešení SMARTShip od Alpha Ori Technologies

19.7. – Přední společnost pro klasifikaci lodí ClassNK schválila typovou certifikaci pro patentované digitální řešení SMARTShipTM vyvinuté Alpha Ori Technologies (AOT). SMARTShipTM je platforma IoT (Internet of Things – internet věcí), která umožňuje provoz mnoha systémů s různými stupni autonomie. V současné době je instalována na více než třech desítkách námořních lodí. 

Vysočina má na opravu silnic ze SFDI přes 179 milionů korun

18.7. – Kraj Vysočina získal ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy silnic druhých a třetích tříd přes 179 milionů Kč. Loni to bylo víc než 384 milionů Kč. Získané peníze vystačí na méně než polovinu z 26 připravovaných oprav. Jejich celková hodnota je asi 500 milionů Kč. Opravy dotované ze SFDI musí být dokončené ještě letos, řekl hejtman Jiří Běhounek.

Bývalý rakouský kancléř Christian Kern je ve vedení ruských železnic

19.7. – Bývalý rakouský spolkový kancléř Christian Kern se stal členem rady ředitelů ruských státních železnic. Oznámila to ruská média. Christina Kern, který byl v minulosti šéfem rakouských státních drah (ÖBB), vedl rakouskou vládu od května 2016 do prosince 2017.

Společnosti Krone a Torello slaví deset let partnerství

18.7. – Italský poskytovatel logistických služeb Torello a německý výrobce návěsů Krone společně s italským dovozcem Real Trailer oslavili 10 let úspěšné spolupráce. Při této příležitosti zástupci Torella převzali v pobočce Krone v Lübtheenu 50 nových chladírenských návěsů Cool Liner.

Firmy, jež staví část dálnice D3 u Hodějovic, mají zpoždění

17.7. – Italsko-slovenské sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, které staví za sedm miliard Kč část dálnice D3 Hodějovice – Třebonín, se na stavbě dostalo do téměř třítýdenního zpoždění. Zdržení se týká dokumentace stavby. Firmy na popud Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předložily nový harmonogram, který dodržují a zpoždění dohánějí. Uvedl to mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

On-line kalkulátor pomůže cestujícím s právy při zpožděném letu

18.7. – Informace o tom, zda cestujícím přináleží nějaká práva v případě zpožděného či zrušeného letu nebo při problémech se zavazadly, lze nově zjistit v „Leteckém kalkulátoru vašich práv“, který na svém webu spustilo Evropské spotřebitelské centrum (https://evropskyspotrebitel.cz/…vasich-prav/). On-line kalkulátor je v češtině, je zdarma a lidem po zadání místa odletu a příletu ihned sdělí, co mohou v konkrétní situaci dělat nebo požadovat. Informoval o tom Ondřej Tichota z Evropského spotřebitelského centra ČR.

Výstavba středočeského úseku D3 by podle premiéra měla začít v roce 2024

18.7. – Výstavba středočeského úseku dálnice D3 na jih Čech by měla začít v roce 2024, kdy bude zároveň zprovozněno dálniční spojení z Tábora do rakouského Lince. Po včerejším jednání se starosty dotčených obcí v muzeu v Jílovém u Prahy to uvedl premiér Andrej Babiš. Na adresu odpůrců takzvané západní varianty D3 řekl, že o dálnici rozhodla vláda už před 20 lety a že nelze vyhovět všem. Obce ale mohou počítat s tím, že se jejich připomínky budou prioritně řešit. Týkat by se to mělo například vody a hluku.

CTPark Ostrava dosáhl díky novým kontraktům plné obsazenosti Premium

CTPark Ostrava dosáhl díky novým kontraktům plné obsazenosti

17.7. – Společnost Brembo, která je s více než tisícem pracovníků největším zaměstnavatelem CTParku Ostrava, rozšířila své prostory o dalších 25 tisíc m2. Novými nájemníky se staly firmy Hyundai a Hilite, které budou využívat 24 tisíc, respektive 12 tisíc m2. Díky tomu je ostravský průmyslový park nyní kompletně obsazen.

spinner

X videos Cheap Nike Shoes cheap anello backpack wholesale Ncaa jerseys cheap fjallraven backpack wholesale Cheap jerseys cheap off white Dynamo, Kiev wholesale Nhl jerseys cheap Oakleys Sunglasses wholesale the north face backpack Wholesale NBA Jerseys cheap swiss gear backpack cheap Mobile phone wholesale Nfl jerseys cheap tumi backpack wholesale Soccer jerseys cheap RayBan Sunglasses cheap hydro flask wholesale Mlb jersey
Wholesale jerseys |