Z domova

Bartoš: Itálie je letos znovu prioritou

Lednový hattrick je něco, co u českých žokejů nebývá k vidění každý týden. Josef Bartoš si ten svůj užil v italské Pise,  kde vyhrál všechny tři dostihy překážkového programu – dvakrát uspěl se svěřenci Josefa Váni mladšího, jednou zabodoval také pro Paola Favera, a podělil tak svého současného i minulého chlebodárce.  Vracet se tak úřadující italský šampion mohl v té nejlepší náladě.

Ze zahraničí

Zastaví Brexit také Velkou národní? (video)

I dostihový sport ve Velké Británii s napětím čeká na výsledky dnešního „brexitového“ hlasování tamního parlamentu,  které už tak dost zmatenou Británii může vrhnout do ještě silnějšího chaosu.  Několik dní po ohlášeném brexitovém datu se totiž  má konat nejpopulárnější evropský dostih, Velká národní steeplechase.

Rozhovor

Šafář: Po vydařeném roce zůstává v Německu

 Jaromír Šafář se předloni s českými drahami loučil s titulem šampiona, když přijal novou výzvu v Německu a kývl na trvalou spolupráci trenéru Pavlu Vovčenkovi.  Nyní má za sebou první „německou“ sezónu, v jejímž rámci sbíral ale pilně starty i v českých a slovenských dostizích. Šampionské pocty mu ovšem zůstaly ve všech třech zemích tentokrát vzdáleny, i tak ale hodnotí poslední sezónu pozitivně…