Z domova

Wroblewski:Když by derby nevyšlo, Gangster zkusí překážky

 

Amazing Gangster vyhrál v pražské Chuchli v rámci rozjezdu letošní sezóny Michalův memoriál a hodně nahlas se hovořilo o tom, že jde pravděpodobně o jeho poslední rovinový start. Kůň, který působil nezvladatelným dojmem, ale poté vytěžil výborné druhé místo z klasické Velké jarní ceny a nyní míří i na start tříletého vrcholu při Českém derby.  A to celé za situace, kdy v něm jeho trenér stáje vidí velký překážkový talent.

Ze zahraničí

Royal Ascot: Radost v dešti pro Dettoriho (+video)

Druhý den ascotského královského mítinku ve středu přinesl nejlepší výsledek, jaký si mohli řadoví návštěvníci přát. V deštivém počasí se totiž v dvou největších testech odpoledne konal pověstný „flying dismount“ v podání živé legendy, Lanfranca Dettoriho. Italský rodák dokázal v Queen Mary Stakes pro dvouleté klisny zaskočit soupeřky v sedle 18:1 nabízené Raffle Prize trenéra Marka Johnstona, aby následně zviditelnil další legendu, Sira Michaela Stouta. V Prince of Wales ´Stakes pro čtyřleté a starší vyhrál s Crystal Oceanem a potvrdil, že mu ascotské závodiště nadále mimořádně svědčí. Crystal Ocean mimochodem loni na stejné dráze při podzimních Champion Stakes o jediné místo porazil českého zástupce Subway Dancera.

Rozhovor

Minařík: Angkor Wat je dobrou šancí

 

V roce 2016 přivedl Filip Minařík hrdinu Velké červnové ceny Timekeepera k devátému místu v Českém derby. O  tři roky později bude nejúspěšnější český žokej historie v sedle dalšího vítěze Velké červnové a dalšího svěřence Josefa Váni. V sedle Angkor Wata se pokusí na závodišti, kde absolvoval své jezdecké začátky, dobýt vytouženou modrou stuhu s vědomím všech specifik, která dostih jménem derby přináší.