Nereta iesaistās Lietuvas un Baltkrievijas pārrrobežu sadarbības programmas projektā

Neretas novads, iesaistoties Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā ENI-LLB-1-108 “Promoting preservation, availability and development of intangible culture and local history heritage improving sustainable culture tourism competitiveness in Latvia, Lithuania and Belarus” “/ENI-LLB-1-108 “Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā” par nemateriālās kultūras un vietējā vēstures mantojuma saglabāšanu,  plāno atjaunot brīvdabas estrādi Mazzalves pagastā, renovēt telpas Neretas kultūras namā un izveidot aušanas studijas 3D ekspozīciju “Iemācies aušanas mākslu”.

Neretas novads svin 10 gadu jubileju

Mazzalves pagasta bibliotēkā skatāma leļļu izstāde

Saulainā 13.jūlija sestdienā Mazzalves pagasta bibliotēkā tika atklāta aizkrauklietes Dinas Kopānes autorleļļu izstāde.

Dina Kopāne ir daudzfunkcionāla māksliniece. Lelles tiek radītas no nulles līdz gala rezultātam.  Lai radītu šādus mākslas darbus nepieciešamas zināšanas un prasmes vairākās jomās. Medicīniskā izglītība ir palīdzējusi Dinai veidot plastiskas sejas, kurās atspoguļojas katras lelles temperaments un raksturs.

Neretas novads svin 10 gadu jubileju

Pirms desmit gadiem, apvienojoties bijušā Aizkraukles rajona Neretas, Mazzalves, Zalves un Pilskalnes pagastiem, tika izveidots Neretas novads.  Tāpēc 6. jūlijā, atzīmējot desmito četru pagastu kopdzīves gadskārtu, ar daudzveidīgu programmu tika svinēti Neretas novada svētki.

Svētku rīts sākās ar mājražotāju un amatnieku tirgu un atrakcijām bērniem, dodot iespēju novada mazākajiem iedzīvotājiem un viesiem doties nelielā izjādē ar zirgu un poniju, piedalīties radošajā darbnīcā, kā arī izpriecāties piepūšamajās atrakcijās.

Izlaidumi “Krāsaini sapņi” “Uzbur laimi….”

Jūnijā iestājas astronomiskā vasara, ap Jāņiem augi uzņēmuši sevī visu vērtīgāko, lai palīdzētu tiem, kam tas ir vajadzīgs. Tā notiek dabā. Bet skolā saņemtās gudrības tiek vērtētas eksāmenos: 9. klases skolēni kārto četrus, 12. klases – obligātos eksāmenus latviešu valodā un matemātikā maijā. 2018./ 2019. mācību gadā eksāmenus gan devītie, gan divpadsmitie nokārtojuši ļoti labi, kas liecina par labu sadarbību starp Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēniem un skolotājiem.

Piektdien Neretas novadā notiks ugunsdzēsības praktiskās mācības

Piektdien, 12.jūlijā, plkst. 11:00, Valsts sociālās aprūpes centrā “Mēmele”, Mazzalves pagastā, Neretas novadā notiks ugunsdzēsības praktiskās mācības.

Mācību scenārijs paredz, ka sociālās aprūpes centra dzīvojamās ēkas 2.stāva vienā no istabām izceļas ugunsgrēks. Sadūmojums izplatās pa ēkas stāviem un ugunsdzēsējiem glābējiem ir jāveic cilvēku glābšana un ugunsgrēka dzēšana.

Izposta un atstāj aiz sevis nekārtību

2019. gada 7. jūlija naktī pēc Neretas novada 10 gadu jubilejas svētku koncerta Neretas pagasta Dzirnavu saliņā ikviens tika aicināts uz svētku balli. Pēc svētkiem organizatoriem atklājās nepatīkams skats – izpostītas un salauztas svētku dekorācijas, izmētāti atkritumi un atkritumu urna iemesta upē, izdzertās alkohola pudeles saplēstas pret estrādes bruģi un apgāztas tualetes.

Jaunsudrabiņa muzejā viesosies Latvijas Radio 1 raidījums “Radio mazā lasītava”

“RADIO MAZĀ LASĪTAVA CEĻO”

Kopš 2014. gada Latvijas Radio 1 darbojas raidījums “Radio mazā lasītava”.

Aktieris Gundars Āboliņš lasa priekšā jaunas grāmatas un sarunājas ar autoriem, tulkotājiem, redaktoriem, ekspertiem.

Kapu svētki Pilskalnes pagastā

2019. gada 17. augustā

Plkst. 12.00 – Veseļu kapos
Plkst. 13.30 – Rankaļu kapos
Plkst. 15. 00 – Strobuku kapos

Kapu svētki Zalves pagastā

10.augustā
plkst. 12.00 Damasānu kapos
plkst. 13.30 Cīruļu kapos
plkst. 15.00 Zalves kapos

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other


cheap anello backpack cheap swiss gear backpack cheap Mobile phone wholesale Nfl jerseys cheap yeti cups Cheap power tools X videos Wholesale NBA Jerseys wholesale the north face backpack Dynamo, Kiev wholesale Nhl jerseys cheap Oakleys Sunglasses wholesale Mlb jersey cheap fjallraven backpack cheap gymshark clothes cheap off white cheap hydro flask wholesale Cheap jerseys cheap tumi backpack cheap RayBan Sunglasses
Wholesale jerseys |