PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā Dārzciema ielā divu dienu garumā 2019. gada 31. maijā un 1. jūnijā interesentiem tika piedāvātas iespējas praktiski darboties meistardarbnīcās ar koku, metālu un papīru, nozarēs atzītu lektoru vieslekcijas un iedvesmas stāsti, dažādi paraugdemonstrējumi, interaktīvas spēles un radošas nodarbības ar mērķi pārbaudīt savu piemērotību izvēlētajai profesijai un saņemt atgriezenisko saiti par savu gatavību darba tirgum.

2019. gada 1.jūnijā iniciatīvas “Latvijas skola soma” iervaros Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Valsts tehnikums” Mācību centrā Dārzciema ielā 70 izskanēja koncertprogramma “Dzīves dziesma”. Uzvedumā piedalījās aktrise Anita Grūbe (dzejas un prozas lasījums), baritons Nauris Indzeris, basbaritons Imants Erdmans un dziesmu autors, koncertmeistars Māris Lasmanis. Koncertā izskanēja fragments no programmas “Dzīves dziesma”, kurā tika atskaņotas mīlas dziesmas ar latviešu literatūras klasiķu Friča Bārdas, Pāvila Rozīša, Augusta Saulieša un Viļa Plūdoņa dzeju. Tās izjusti izpildīja Nauris Indzeris. Koncerta turpinājumā Anita Grūbe klausītājus iepazīstināja ar pirmo latviešu dziedāšanas svētku, kas notika 1864. gadā Dikļos, organizētāja, skolotāja, rakstnieka un luterāņu mācītāja Jura Neikena (1826-1868) daiļradi. Liriskas un arī drastiskas dziesmas ar viņa vārdiem izpildīja Imants Erdmans.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļa nodaļas izglītības metodiķe un profesionālo priekšmetu skolotāja Ilona Grivane no 26. maija līdz 1. jūnijam ar Erasmus+ mobilitātes projekta atbalstu devās profesionālajā pilnveidē uz Viļņas Dzelzceļa un biznesa pakalpojumu profesionālo skolu Lietuvā.

Mobilitātes mērķis bija iepazīties ar Lietuvas profesionālo skolu sistēmu un ar Lietuvas dzelzceļa darba tehnoloģijas sistēmu un tās darba rādītājiem.

1. Lietuvā profesionālās skolās audzēkņi mācās pēc modulārās programmas. Moduļus apgūst kredītpunktos. Viens kredītpunkts ir 27 stundas, no tām 22 – kontaktstundas. 20% ir teorija un 80% – praktiskās mācības. Lietuvā profesionālo izglītību apgūst trīs gados.

2. Pasažieru un kravu pārvadāšanas darba organizēšana līdzīga kā Latvijā. Pasažieru un kravu pārvadājumu grafiks tiek sastādīts gadu uz priekšu.

3.Atšķirībā no Latvijas Lietuvā tiek izmantotas trīs automātiskās bloķēšanas sistēmas: Tales, Siemens, Луч, kuras tika apvienotas zem sistēmas LEONARDO DA VINČI. Latvijā tiek izmantotas šādas sistēmas: Tales, Siemens, EBILock 950 Bombardier un Lietuvas virzienāsistēma LEONARDO DA VINČI.

4.Lietuvā izmanto:

čehu sliežu autobusus Pesa 620m un EJ-575 lokomotīvi, kā arī Latvijā izgatavotu DR1 dīzeļvilcienu – pasažieru pārvadājumiem ;

 

vācu Siemens vilcienu un Latvijā modernizētās 2M62 lokomotīves, ZEPFIR itāļu manevru lokomotīvi – kravu pārvadājumiem.5Lietuvā izmanto ceļu ar sliežu platumu 1435mm kravām no ES un 1520mm – kravām no Krievijas un citām Rietumu valstīm.

5. Ļoti patika jaunās modernās lokomotīves un vilcieni. Audzēkņiem bija iespēja pārslēgt pārmijas, vadīt manevru lokomotīvi.

 

 

Rīgas Valsts tehnikuma profesionālo priekšmetu skolotāja Lāsma Balceraite un Laidzes teritoriālās struktūrvienības vadītāja un profesionālo priekšmetu skolotāja Baiba Purlica šā gada maijā ar Erasmus+ mobilitātes projekta atbalstu devās profesionālajā pilnveidē uz Ziemeļkarēlijas pašvaldības izglītības un mācību konsorciju Somijā. Skolotājas iepazinās ar rīkoto konkursu SkillsFinland2019 un ar mācību darba procesiem profesionālās ievirzes skolās.

Latvijas Reitingi