Skolas virtuves darbinieku apmācības

Tuvojoties noslēgumam Nīcas vidusskolas virtuves bloka remontam, virtuves darbiniekus darbam ar jaunajām iekārtām 14.janvārī bija ieradies apmācīt “Metos” grupas demo šefpavārs Ander Listra, kurš Nīcā ieradās no Tallinas. Arī mūsu skolas pavārēm šis ir jaunu izaicinājumu laiks. 

 

 

 

Gripas epidēmija

Pagājušajā nedēļā Valmierā gripas pacientu skaits sasniedzis epidēmijas slieksni, tāpēc no šodienas Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums,  informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). 

Svarīgi atcerēties, ka stiprināt imunitāti palīdz:

  • veselīgs dzīves veids bez kaitīgiem ieradumiem;
  • pilnvērtīgs, vitamīniem bagāts uzturs un dabīgie imunitātes stiprinātāji;
  • regulāra un pietiekama šķidruma lietošana;
  • sabalansēts laiks darbam (mācībām) un atpūtai, pilnvērtīgs miegs;
  • regulārās fizikās aktivitātes un atpūta svaigā gaisā;
  • iekšējais miers un pozitīvās emocijas. lasīt vairāk

vairāk informācijas: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/670

http://www.vmnvd.gov.lv/lv/aktualitates/901-kur-sanemt-medicinisko-palidzibu-gripas-epidemijas-laika

Pateicības koncerts asins donoriem

 

Jau piekto gadu pēc kārtas VADC aicina uz Donoru pateicības koncertu! 

Koncerts notiks  26. janvārī, Kino “Splendid Palace” no plkst. 17.00 līdz 19.30, ierašanās no plkst. 16.00. 

Pieteikties līdz 22.janvārim pie Nīcas ambulances vadītājas I.Štāles, tālrunis 29415662 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Tiks nodrošināts transports!

 

 

 

 

 

 

Kustību prieks festivālā “Bērnu vieglatlētika”

Janvārī piecās Latvijas pilsētās, arī Liepājā, norisinās bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas “Bērnu vieglatlētika” festivāli, kuros kopumā piedalīsies vairāk kā 600 bērnu.

Festivālos Ogrē, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā un Bauskā piedalīsies Latvijas vispārizglītojošo skolu 2. klašu skolēni. Katrā no reģionālajiem posmiem dalībnieku komandām būs iespēja iekļūt finālposmā, kas notiks 15. maijā Rīgā. Ceļazīmi izcīnīs trīs labākās komandas no katra reģiona, turklāt vēl viena fināla komanda tiks izlozēta starp visu reģionālo posmu ceturtās vietas komandām, informē Latvija Vieglatlētikas savienības komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

“Bērnu vieglatlētika” festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dos iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīstīs bērnu vispārējo fizisko attīstību.

“Bērnu vieglatlētikas” programmu apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas mērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus. “Bērnu vieglatlētika” programmu īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), tās ieviešanu Latvijā atbalsta veikalu tīkls “Maxima” un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP).

Šodien mūsu 2.klases komanda cìnās par savu vietu finālā. Turam īkšķus! 

“Tīklu mājas” pārbūve Jūrmalciemā, īpašumā “Piestātne”

“Tīklu māja mainās – tā kļūst par Piestātni, kas paredz tur  izveidot Zvejniecības kultūrvēsturiskā mantojuma, prasmju un tradīciju māju, godā turot vēsturisko un mūsdienu vērtību līdzsvaru. Projekta izstrādes vīzijā Attīstības nodaļa iestrādājusi virkni ar nosacījumiem, kas jāizpilda, lai Piestātne kļūtu par pieejamu ne vien novada viesiem, bet arī novadniekiem.

Projekta mērķis ir jau 2019.gada rudenī nodot ekspluatācijā: pārbūvētu un labiekārtotu teritoriju īpašumā “Piestātne”.

vairāk info

Sveic Margrietu Lākuti 100 gadu jubilejā

100 gadu jubileju atzīmēja mūsu novada vecākā iedzīvotāja Margrieta Lākute, kas visu mūžu aizvadījusi Kalnišķos.Viņu sveica novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis. Simtgadīgā māmuļa ir labestīga un mīļa, labprāt parunājas, priecājas par ciemiņiem. Viņa vēl labi redz, var sevi apkopt  un arī zāles reti vajadzīgas. Neskatoties uz smago darbu un dzīves grūtībām, vienmēr bijusi optimistiska un moža, centusies daudz nekreņķēties. Lasīt vairāk

Sestdien sporta hallē būs liela rosība

Sestdien, 5. janvārī, Nīcas sporta hallē gaidāma liela rosība – no plkst. 11:00 norisināsies “Futbola festivāls” pašiem jaunākajiem FK “Nīca” futbolistiem. Viņi ciemos uzņems komandas no Ventspils, Liepājas un Saldus. Bērni turpinās apgūt pirmās iemaņas uz laukuma, kā arī piedalīsies dažādās aktivitātēs. 
Dienas otrajā pusē savu šī gada pirmo spēli LTFA 1. līgas čempionāta ietvaros aizvadīs lielie FK “Nīca” futbolisti, viesos uzņemot “Ventspils Augstskolas” komandu.
Visi interesenti aicināti atbalstīt gan lielos, gan mazos!

Ja Jaunais gads sācies bez kalendāra

Ja Jaunais gads sācies bez kalendāra, steidzies uz Nīcas tūrisma informācijas centru!  Vēl ir iespējams iegādāties dažus trīsdaļīgus sienas kalendārus ar Dāvida Biruļa foto, kurā redzama jaunā Nīcas zīme. Kalendāra cena – 3.11 eiro.

Atvadu vārdi Indriķim Tauriņam

Mierīgi un rimti pēc labi paveiktiem darbiem Mūžībā devies Indriķis Tauriņš, ilggadējs kolhoza “Imants Sudmalis” priekšsēdētājs Pērkonē, direktora vietnieks un dispečers padomju saimniecībā “Nīca”. Saimniecisks, izdarīgs un atbildīgs. Īsts savas zemes patriots. Iemantojis vietējo iedzīvotāju cieņu un saņēmis apbalvojumu “Par mūža devumu Nīcas novadam”. Lasīt vairāk

Jauno gadu uzsāk ar varenu dejošanu

Jaunais gads ar varenu dejošanu sagaidīts gan Nīcā, gan Rudē – Vecgada balles ilga līdz rītam. Diemžēl lielā vēja dēļ, domājot par drošību, nenotika plānotais svētku salūts. Cerēsim, ka vējš būs aizpūtis visas vecā gada nebūšanas, un šis gads būs veiksmīgs.

Aicina kopā gatavot lielāko musturdeķi Latvijā un pasaulē

Naujenes  muzejs aicina Nīcas novada čaklās rokdarbnieces iesaistīties lielākā musturdeķa gatavošanā Latvijā un pasaulē. Lai piedalītos akcijā, nepieciešams jebkurā tehnikā un krāsā noadīt, noaust vai notamborēt 10 x 10 cm vai 20 x 20 cm lielu kvadrātu. Lai musturdeķi nostieptu no viena Daugavas krasta līdz otram, to nepieciešams izveidot 500 metrus garu. Pašlaik akcijā iesaistījušies vairāk nekā 5000 cilvēki un ir noadīti 300 metri. Savus darbiņus līdz 30. martam var nodot: Otaņķu pagastā  Aijai Škuburei, Nīcas tūrisma informācijas centrā, Grīnvaltu, Jūrmalciema vai Kalnišķu sabiedriskajos centros.

Atraktīvi izspēlē dzīvi Otaņķos pirms simts gadiem

PAPILDINĀTS. Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis 13. decembra vakarā skatītājiem rādīja ko gluži neierastu. Jau no septembra viņi gatavoja muzikālu uzvedumu “Pirms 100 gadiem Otaņķos”. Uzveduma pamatā bija laucinieces un pilsētnieces satikšanās, jaunāko ziņu un precību sludinājumu apspriešana. Atraktīvi tika izspēlētas senās ziņģes par Pidriķi, Doroteju un veco Taizeli. Skatītāji labprāt dziedāja līdz. Foto Video

Bērni uzzina lāstekas jociņus

Uz pirmsskolas vecuma bērnu Ziemassvētku pasākumu 25. decembrī Otaņķu tautas namā bija pulcējies liels skaits mūsu novada jauno ģimeņu, līdzi ņemot arī kādu mīļu vecmāmiņu un vectētiņu. Šogad visus priecēja izrāde “Lāstekas jociņi”. Izrādes tēli bērnus aicināja iesaistīties piedzīvojumā. Foto

Skan dziesmas latviešu un vācu valodā

Ziemassvētku noskaņā 22. decembrī pie vokālā ansambļa “Sentiments” Nīcas kultūras namā viesojās Liepājas vācu biedrības biedri. Viņi iepazīstināja ar savu darbību un aizvadītajām aktivitātēm, no kurām daļa īstenota ar Eiropas Savienības projektu finansējumu. Skanēja ciemiņu izpildītās dziesmas vācu valodā un “Sentimenta” priekšnesumi. Bija svētku mielasts un apsveikumi Ziemassvētkos. Foto

Airētāji saņem godalgotas vietas Latvijas mērogā

Airēšanas slaloma sezona ir noslēgusies, un Rīgā labākajiem sportistiem tika pasniegti kausi “Latvijas kausa 2018” kopvērtējumā. Četri kausi ir atceļojuši arī uz Nīcu. Trīs no tiem saņēma Laura Vecbaštika kā trešā labākā Latvijā OPEN grupā, kā arī par 2. vietu savā vecuma grupā U-16 un 3. vietu K-1s laivu klasē U-18 grupā, bet Rolands Kokins –  par 3. vietu savā vecuma grupā U-16. Trenere Ieva Škubure ir gandarīta par audzēkņu augstajiem rezultātiem, izturību, pacietību sezonas garumā un vecāku atbalstu. Airēšanas slaloma grupa šobrīd treniņus aizvada telpās, kur cītīgi trenē fizisko izturību nākamajai sezonai. Ir pievienojušies arī jauni dalībnieki. Cerams, nākošgad godalgoto vietu ieguvēju rindas tiks papildinātas.

Šķirot atkritumus var būt laba Jaunā gada apņemšanās

Atkritumu sadalīšanās laiks dabā ir gadi, gadu desmiti un vairāk. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ ir svarīgi šķirot atkritumus. Dzīvošanai piemērota vide būs nepieciešama arī nākamajām paaudzēm. Sākt šķirot atkritumus vai darīt to biežāk un apzinīgāk var būt laba Jaunā gada apņemšanās.
Mūsu novada teritorijā šobrīd 9 vietās ir izvietoti šķiroto atkritumu konteineri. Taču ir ļoti svarīgi šķirot pareizi. Ja konteinerā kaut nedaudz ir citi piejaukumi, šāds konteiners tiek skaitīts kā parastais sadzīves atkritumu konteiners. Lasīt vairāk