Sunday, January 20, 2019

Goditja e grupit të trafikut, i forti i Shijakut u zbulua nga përgjimet

Hekuran Hoxha, personi që do trafikonte drogën që do prodhohej ne laboratorin e Hasit, dhe Admir Hoxha ideator dhe financues...
Read More
Goditja e grupit të trafikut, i forti i Shijakut u zbulua nga përgjimet

Merren dy vendime të rëndësishme për shoferët, procedurat të reja për targat

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se ka marrë dy vendime të rëndësishme për targat...
Read More
Merren dy vendime të rëndësishme për shoferët, procedurat të reja për targat

Mësoni si ndryshon moti sot pasdite dhe nesër

Ditët me ngricat duket se i kemi lënë pas. Gjatë pasdites së sotme pritet që në Shqipëri të ketë reshje...
Read More
Mësoni si ndryshon moti sot pasdite dhe nesër

10 vite pa folur me të bijën? Zbulohet e vërteta tronditëse e gjyshes që përloti shqiptarët

Në puntatën e fundit të “Dua të të bëj të lumtur” u trajtua historia e zonjës Sano, 85-vjeç, e cila...
Read More
10 vite pa folur me të bijën? Zbulohet e vërteta tronditëse e gjyshes që përloti shqiptarët

Kryeministri Rama pyet pacientët në QSUT: A iu morën lekë?

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër punimet që po kryhen për depon moderne të barnave në QSUT. I shoqëruar...
Read More
Kryeministri Rama pyet pacientët në QSUT: A iu morën lekë?

500 gjoba në ditë për parkimet, policia kërcënim të fortë shoferëve

Policia e Tiranës me anë të një videoje u ka bërë sërish thirrje shoferëve që të mos thyejnë rregullat e...
Read More
500 gjoba në ditë për parkimet, policia kërcënim të fortë shoferëve

I ngrysur, kush është politikani që shoqëroi Ramën në kafen e mëngjesit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta më parë një foto në profilin e tij në Instagram, ndërsa konsumon kafen...
Read More
I ngrysur, kush është politikani që shoqëroi Ramën në kafen e mëngjesit

E FUNDIT/ Vjedhje masive në Tepelenë, zbrazet supermarketi dhe një shtëpi

Gjatë natës së djeshme qyteti i Tepelenës ka rënë pre e maskave, të cilat kanë vjedhur një supermarket, një shtëpi...
Read More
E FUNDIT/ Vjedhje masive në Tepelenë, zbrazet supermarketi dhe një shtëpi

Paralajmërimi i fortë i Kryemadhit: Bëhuni gati! Në qershor votohet qeveria e re!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga Skrapari deklaroi se vendi do të shkojë në zgjedhje parlamentare, të cilat sipas saj...
Read More
Paralajmërimi i fortë i Kryemadhit: Bëhuni gati! Në qershor votohet qeveria e re!

Alarm në Pukë: Mos hipni mbi liqenin e ngrirë, ja pse

Bashkia e Pukës i ka bërë thirrje qytetarëve sot dhe në veçanti prindërve, të këshillojnë fëmijët e tyre që të...
Read More
Alarm në Pukë: Mos hipni mbi liqenin e ngrirë, ja pse

‘Skifterët’ shqiptarë gjithnjë e më shumë po sofistikohen, njihuni me teknikat e reja

Grabitja e vlerave gjatë transportit të tyre tashmë nuk përbën lajm, pasi prej kohësh këto ngjarje ndodhin në vendin tonë....
Read More
‘Skifterët’ shqiptarë gjithnjë e më shumë po sofistikohen, njihuni me teknikat e reja

LISTA/ Emrat e Kryesisë së re të Partisë Demokratike

 Këshilli Kombëtar i PD zgjodhi të shtunën me një garë të hapur Kryesinë e re të PD. Këshilli votoi emrat...
Read More
LISTA/ Emrat e Kryesisë së re të Partisë Demokratike

Super e rrezishme, media serbe zbulon misterin e çantës së zezë të Putin

Kur Vladimir Putin arriti në Beograd, presidenti rus shoqërohej nga një truproje me një çantë të zezë në dorë. Ai...
Read More
Super e rrezishme, media serbe zbulon misterin e çantës së zezë të Putin

E internuar dhe e ve, nëna që përballoi e vetme vështirësitë e jetës

Personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” ishte Bakija, e cila solli historinë e jetës së...
Read More
E internuar dhe e ve, nëna që përballoi e vetme vështirësitë e jetës

Vidhet nga themeli argjendari në Lushnje, merren plot 100 milionë lekë mall

Katër persona me maska kanë grabitur një argjendari në mes të qytetit të Lushnjës. 100 milionë lekë të vjetra llogaritet...
Read More
Vidhet nga themeli argjendari në Lushnje, merren plot 100 milionë lekë mall

LAJMET E FUNDIT

POLITIKE

KOSOVA-RAJONI

Kliko per me shume info