Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

  Aktualitet

  “Reuters” zgjedh si foto të javës spërkatjen me bojë të Ramës, reagon Paloka

    “Reuters” zgjedh si foto të javës spërkatjen me bojë të Ramës, reagon Paloka

  Incidenti i enjtes së kaluar në Kuvendin e Shqipërisë, ku kryeministri Edi Rama u spërkat me bojë nga deputeti demokrat

  Lexo me Shume

  Pas PD, edhe LSI merr vendimin, Kryemadhi: Unanimisht, djegim mandatet!

    Pas PD, edhe LSI merr vendimin, Kryemadhi: Unanimisht, djegim mandatet!

  Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të LSI, kryetarja Monika Kryemadhi tha se LSI-ja ka vendosur t’i bashkohet, opozitës

  Lexo me Shume

  Qeni i Emiliano Sala fotografohet përpara funeralit dhe kjo foto ka prekur gjithë botën

    Qeni i Emiliano Sala fotografohet përpara funeralit dhe kjo foto ka prekur gjithë botën

  Të shtunën miq, kolegë,familjarë i kanë dhënë lamtumirën e fundit futbollistit Emiliano Sala i cili u nda nga jeta në

  Lexo me Shume

  Lulzim Basha: “PD ka vendosur zyrtarisht djegien e mandateve”

    Lulzim Basha: “PD ka vendosur zyrtarisht djegien e mandateve”

  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë para mediave në orën 13:00 për të informuar qytetarët për vendimet e

  Lexo me Shume

  Wanda Nara përlotet në emision: “Icardit sikur i kanë prerë një këmbë“

    Wanda Nara përlotet në emision: “Icardit sikur i kanë prerë një këmbë“

    Java që lamë pas nuk ishte e  qetë për Mauro Icardin dhe ka gjasa që aventura e sulmuesit argjentinas

  Lexo me Shume


  Federata Shqiptare e Futbollit zbulon datën kur do të luhet ndeshja e parë në “Arena Kombëtare”

    Federata Shqiptare e Futbollit zbulon datën kur do të luhet ndeshja e parë në “Arena Kombëtare”

  Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që ndeshje e parë në stadiumin “Arena Kombëtare” do të zhvillohet në datë 11

  Lexo me Shume

  (Video) Neymar feston ditëlindjen dhe mes lotësh shpreh dëshirën e tij që i emocionoi të gjithë

    (Video) Neymar feston ditëlindjen dhe mes lotësh shpreh dëshirën e tij që i emocionoi të gjithë

  Neymar ka festuar ditën e djeshme 27-vjetorin e tij të lindjes në Paris. Miqtë e tij kishin organizuar një festë

  Lexo me Shume

  Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj dënohet me 8 vite

    Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj dënohet me 8 vite

  Romela Begaj dënohet me 8 vjet nga Federata Botërore e Peshëngritjes pasi nuk ka mundur të provojë përpara gjykatësve të

  Lexo me Shume

  (Foto)Shiu përmbyt “Selman Stërmasin”, ndërpritet Tirana-Flamurtari

    (Foto)Shiu përmbyt “Selman Stërmasin”, ndërpritet Tirana-Flamurtari

  Reshjet e shiut përmbytën stadiumin “Selman Stërmasi”, ku po zhvillohej dhe ndeshja e kupës mes Tiranës dhe Flamurtarit. Ajo është

  Lexo me Shume

  Avioni i tij humbi nga radarët, publikohet audio me fjalët e fundit të futbollistit Sala

    Avioni i tij humbi nga radarët, publikohet audio me fjalët e fundit të futbollistit Sala

  Futbollisti Emiliano Sala e kishte që në fillim parandjenjën se një gjë e keqe mund t’i ndodhte atij në këtë

  Lexo me Shume

  Evazioni fiskal, Ronaldo paraqitet në gjykatën e Madridit dhe arrihet marrëveshja

    Evazioni fiskal, Ronaldo paraqitet në gjykatën e Madridit dhe arrihet marrëveshja

  I buzëqeshur, i qetë dhe për dore me partneren e tij Ronaldo ka mbërritur në gjykatë mëngjesin e sotëm. Paraqitja

  Lexo me Shume
      Nëse je i shenjës së Ujorit, e sigurtë që këto gjëra i kupton dhe i jeton çdo ditë!

  Nëse je i shenjës së Ujorit, e sigurtë që këto gjëra i kupton dhe i jeton çdo ditë!

  Ka disa gjëra që vetëm personat e së njëjtës shenjë i kuptojnë, dhe duke qenë se jemi në sezonin e Ujorit, ju prezantojmë 11 gjërat që i jetoni çdo ditë.

  Lexoje te plote
      Çfarë është Shën Valentini për shqiptarët?

  Çfarë është Shën Valentini për shqiptarët?

  Shën Valentini është çuditërisht një nga festat që festohet më shumë nga shqiptarët, edhe pse njihemi si popull që nuk dhurojmë shumë dashuri, apo jo? E megjithatë, pavarësisht dëshirës për

  Lexoje te plote


  Receta e mëngjesit/ Kifle role

    Receta e mëngjesit/ Kifle role

  Një recetë shumë e lehtë për tu përgatitur në mëngjes, për një kifle shumë të shijshme. Përgatitja Përbërësit 2 paketime

  Lexo me Shume

  Supë krem me kungulleshka dhe copa pule

    Supë krem me kungulleshka dhe copa pule

  Përbërësit 200 gr gjoks pule 500 gr kunguj 1 qepë 2 patate rreth 700 ml lëng vegjetal krip dhe piper

  Lexo me Shume

  Pancake me kos dhe marmalatë qershie

    Pancake me kos dhe marmalatë qershie

  Një mënyrë e veçantë e përgatitjes së pancake. Në 20 minuta mund të keni gati një mëngjes të shijshëm apo

  Lexo me Shume

  Sanduiç me Salcë pesto dhe Vezë

    Sanduiç me Salcë pesto dhe Vezë

  Një gatim i shpejtë dhe i shijsëhm sidomos për mëngjeset e shpejta. Shumë i shijshëm dhe për fëmijët të cilët

  Lexo me Shume

  Në shkollat franceze, termat “mami” dhe “babi” do zëvëndësohen me “prindi 1” dhe “prindi 2”

      Në shkollat franceze, termat “mami” dhe “babi” do zëvëndësohen me “prindi 1” dhe “prindi 2”

  Në tekstet shkollore në Francë, prindërit e një fëmije nuk do quhen më “mami” dhe “babi”, por do emërtohen “prindi 1” dhe “prindi 2”. Ky ndryshim vjen si pjesë e

  Lexo me Shume

  “Shkurti i mini-filmave”- këngët shqiptare që u shoqëruan me klipe domethënëse këtë muaj

      “Shkurti i mini-filmave”- këngët shqiptare që u shoqëruan me klipe domethënëse këtë muaj

  Mund të themi të bindur se viti 2019 ka nisur në mënyrë të suksesshme për tregun muzikor shqiptar. Projektet e reja që janë publikuar janë përcjellur mjaft mirë nga publiku,

  Lexo me Shume

  Alesia Bami në “E Diell” por jo për lotarinë! Zbulohet krah kujt mashkulli do të shfaqet ajo në programin e së dielës

      Alesia Bami në “E Diell” por jo për lotarinë! Zbulohet krah kujt mashkulli do të shfaqet ajo në programin e së dielës

  Prej disa ditësh mediat online shkruajtën për Alesia Bamin dhe largimin e saj nga “Stop”, programi në të cilin prej disa sezonesh luante rolin e velinës. Pas një interviste që

  Lexo me Shume

  Pas “tradhëtisë” dhe kurthit virtual, Rezart Veleshnja flet për marrëdhënien që ka aktualisht me Lorenën: Na hakuan të dyve

      Pas “tradhëtisë” dhe kurthit virtual, Rezart Veleshnja flet për marrëdhënien që ka aktualisht me Lorenën: Na hakuan të dyve

  Javën e kaluar kudo në media është shkruar për Rezart Veleshnjan dhe reagimet e tij në rrjete sociale ku tregonte se e dashura e tij e kishte tradhëtuar e madje

  Lexo me Shume

  Ardian Bujupi në bashkëpunim me artistin e njohur latin: “Kemi përfunduar videoklipin”

      Ardian Bujupi në bashkëpunim me artistin e njohur latin: “Kemi përfunduar videoklipin”

  Ardian Bujupi është një ndër këngëtarët më të njohur shqiptar, që ka arritur sukses dhe jashtë trevave. Dy muaj më parë, ai publikoi këngën “Guns&Roses” me Helly Luv, që tashmë

  Lexo me Shume

  Thuhet se është ters, por 9 vite më parë Ami theu një nga “rregullat” e dasmës

      Thuhet se është ters, por 9 vite më parë Ami theu një nga “rregullat” e dasmës

  Sipas një besëtytnie bashkëshorti yt i ardhshëm nuk duhet ta shohë për asnjë arsye fustanin tënd të bardhë para ditës së dasmës, duke e arsyetuar me faktin se mund të

  Lexo me Shume

  “Turp! Duhet të hiqet kjo e paaftë”- Aktorja e Portokalli del kundër drejtoreshës së teatrit

      “Turp! Duhet të hiqet kjo e paaftë”- Aktorja e Portokalli del kundër drejtoreshës së teatrit

  Aktorja e “Portokalli” Delinda Disha me anë të një postimi në Insta-story i ka bërë thirrje ditën e djeshme Bashkisë Tirane, që të zëvendësojë drejtuesen e tanishme të Teatrit Eksperimental,

  Lexo me Shume

  Laura Vorpsi qenka bërë nënë për herë të dytë dhe askush nuk dinte asgjë

      Laura Vorpsi qenka bërë nënë për herë të dytë dhe askush nuk dinte asgjë

    Ajo ishte një ndër zëdhënëset më bukuroshe të PD-së dhe po flasim për Laura Vorpsin. Askush nuk e dinte por ajo është bërë nënë për herë të dytë. Laura

  Lexo me Shume

  “Ndihmë babi po rreh mamin”, fëmija i shpëton jetën nënës së tij

      “Ndihmë babi po rreh mamin”, fëmija i shpëton jetën nënës së tij

    Fëmija shqiptar i ka shpëtuar jetën nënës së tij në Greqi , duke thirrur  nga ballkoni për ndihmë “babi po rreh mamin”. Fqinjët ka lajmëruar menjëherë policinë, të cilët

  Lexo me Shume

  Stormi festoi ditëlindjen e saj të parë, Travis Scott i blen dhuratën e çmuar

      Stormi festoi ditëlindjen e saj të parë, Travis Scott i blen dhuratën e çmuar

  Kylie Jenner ka zbuluar dhuratën e çmuar qe Travis Scott, reperi i njohuri dhe partneri i saj i ka dhuruar vajzës së tyre në 1 vjetorin e lindjes. Vogëlushja festoi

  Lexo me Shume

  Tashmë që është bërë nënë, Jona Spahiun e tmerron pamja e fëmijëve që luajnë në celular

      Tashmë që është bërë nënë, Jona Spahiun e tmerron pamja e fëmijëve që luajnë në celular

  Jona Spahiu ka qenë e ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhiali, ku ka rrëfyer eksperiencën e saj si një nënë e re dhe

  Lexo me Shume

  Spartak Ngjela për gratë: ”Pushtetin e keni, po s’dini ta merrni”

      Spartak Ngjela për gratë: ”Pushtetin e keni, po s’dini ta merrni”

  I ftuar në puntatën e radhës në barin e emisionit “THUMB”me Aulona Mustën dhe Fatma Haxhialiun ishte avokati i njohur, Spartak Ngjela. Ai njihet për marrëdhënien e mirë që ka

  Lexo me Shume

  Pavarësisht se të gjithë i thonë se “e marrin m’sysh”, ka një arsye përse Jona zgjodhi të publikonte fotot të të birit

      Pavarësisht se të gjithë i thonë se “e marrin m’sysh”, ka një arsye përse Jona zgjodhi të publikonte fotot të të birit

  Besojmë se shumë prej jush, sidomos ju nënat e reja e keni dëgjuar shpesh nga njerëzit përreth t’ju thonë se nuk duhet ta nxirrni të voglin tuaj në rrjete sociale

  Lexo me Shume

  Këngëtari shqiptar tregon për herë të parë: Një fanse në Australi tentoi të më puthte, ja si veprova!

      Këngëtari shqiptar tregon për herë të parë: Një fanse në Australi tentoi të më puthte, ja si veprova!

  Muharrem Ahmeti është një emër mjaft i dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm. Ai ka qenë i ftuar në emisionin “Thumb” me Aulonën dhe Fatmën. Muharrem Ahmeti ose ndryshe

  Lexo me Shume

  Jona Spahiu e mendon ndryshe kthimin në ekran: Të gjithë po shkojnë tek llogjet e Instagram-it

      Jona Spahiu e mendon ndryshe kthimin në ekran: Të gjithë po shkojnë tek llogjet e Instagram-it

  Rreth 5 muaj më parë Jona Spahiu është bërë nënë e një vogëlushi të quajtur Raiden. Që në muajt e parë të shtatzënisë Jona u shkëput nga televizioni dhe normalisht tashmv

  Lexo me Shume

  Përkrah Era Istrefit, Dj i famshëm botëror: “Femrat kosovare po sundojnë botën”

      Përkrah Era Istrefit, Dj i famshëm botëror: “Femrat kosovare po sundojnë botën”

  E kishim kuptuar edhe më parë që Dj i famshëm botërorë Diplo dhe këngëtarja Era Istrefi kanë një shoqëri shumë të mirë me njëri-tjetrin, ajo që nuk dinim është se Dj

  Lexo me Shume

  Makinat përplasen kokë më kokë në Bulqizë, 3 të plagosur

      Makinat përplasen kokë më kokë në Bulqizë, 3 të plagosur

  Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë në qytetin e Bulqizës. Dy automjete janë përplasur kokë më kokë me njëra-tjetrën duke shkaktuar tre të plagosur, njëri prej të cilëve

  Lexo me Shume

  “Të duam Kosovë”, tenori i njohur shqiptar emocionon me video-projektin për ditën e Pavarsisë

      “Të duam Kosovë”, tenori i njohur shqiptar emocionon me video-projektin për ditën e Pavarsisë

  Me rastin e 11-vjetorin e Pavarësisë, tenori shqiptar i njohur në botë, Ramë Lahaj na ka dhuruar të gjithëve një video-projekt emocionues, kushtuar Kosovës. Rame Lahaj e ka përpunuar këngën

  Lexo me Shume

  Ka zgjedhur të mos martohet, Spartak Ngjela tregon arsyen

      Ka zgjedhur të mos martohet, Spartak Ngjela tregon arsyen

  Spartak Ngjela ishte i ftuari i radhës në emisionin “THUMB” të Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut. Ndoshta shumë pak persona e dinë, por avokati edhe pse në moshën 71-vjeçare, nuk

  Lexo me Shume

  Jona Spahiu flet për depresionin pas lindjes së djalit të saj: Kam kaluar momente të çekulibruara

      Jona Spahiu flet për depresionin pas lindjes së djalit të saj: Kam kaluar momente të çekulibruara

  Rreth 5 muaj më parë Jona Spahiu është bërë nënë e një djali. Moderatorja e njohur dhe partneri i saj Frenklin kanë sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë, një

  Lexo me Shume

  Gjërat po bëhen serioze, supermodelja kalon Shën Valentinin me këngëtarin 23 vite më të vogël

      Gjërat po bëhen serioze, supermodelja kalon Shën Valentinin me këngëtarin 23 vite më të vogël

  Marrëdhënia mes Liam Payne dhe Naomi Campbell sa vjen e bëhet më e afërt. Supermodelja dhe këngëtari i njohur e kanë kaluar Shën Valentinin bashkë, sikurse raporton edhe “The Sun”.

  Lexo me Shume

  Në 11-vjetorin e Pavarsisë së Kosovës, Sokol Balla ndan lajmin e papritur

      Në 11-vjetorin e Pavarsisë së Kosovës, Sokol Balla ndan lajmin e papritur

  11- vjetorin e Pavarsisë së Kosovës, Sokol Balla e ka uruar  zyrtarisht si një shtetas kosovar. Ndërkohë që janë përgjithësisht shqiptarët e Kosovës ata që kërkojnë dhe dëshirojnë që të

  Lexo me Shume

  Të shtëna me armë në Vlorë, ekzekutohen dy persona dhe plagoset një tjetër

      Të shtëna me armë në Vlorë, ekzekutohen dy persona dhe plagoset një tjetër

  Krim i rëndë ka tronditur sot Vlorën ku dy persona janë ekzekutuar me armë zjarri, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 12:45 në zonën

  Lexo me Shume

  Ramush Haradinaj flet në ditën e Pavarësisë të Kosovës: “Ky është viti i konsolidimit!”

      Ramush Haradinaj flet në ditën e Pavarësisë të Kosovës: “Ky është viti i konsolidimit!”

  Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen solemne në nder të 11-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se ky vit është vit i

  Lexo me Shume

  Te Gjitha Kategorite