E diel,20,Janar,2019
702Abonentë Abonohu
61 Ndjekësit Ndjek
216 Ndjekësit Ndjek
9,352 Fansa Pëlqeje

ALSION RADIO 106.3 Mhz

Platforma e bashkëqeverisjes, 26721 ankesa të zgjidhura

Platforma e bashkëqeverisjes, 26721 ankesa të zgjidhura

Platforma e bashkëqeverisjes “shqiperiaqeduam.al” është një mekanizëm i garantuar që fuqizon qytetarët dhe vë në lëvizje qeverinë në kohë reale...
Read More
549 të punësuar në një javë vetëm përmes Zyrave të Punës

549 të punësuar në një javë vetëm përmes Zyrave të Punës

Punësimi në vend si një nga prioritetet e qeverisë, ka shënuar rritje ku vetëm në 7 ditë janë punësuar 549...
Read More
Tre grabitje me maska brenda 1 ore

Tre grabitje me maska brenda 1 ore

Tre grabitje me maska kanë ndodhur në orët e para të mëngjesi të ditës së sotme. Grabitjet rreth orës 03:00...
Read More
‘Jo njëherë, por dy herë’, shqiptarit i ngrihen të tjera akuza

‘Jo njëherë, por dy herë’, shqiptarit i ngrihen të tjera akuza

Jo një herë, por dy herë është abuzuar me vajzën 19-vjeçare nga Aleksandër Luca dhe një 23-vjeçari rom. Maria Krikopoulou,...
Read More
Arrestohen tre persona, autorë të dyshuar për vjedhjen e një automjeti dhe dy bizneseve.

Arrestohen tre persona, autorë të dyshuar për vjedhjen e një automjeti dhe dy bizneseve.

Arrestohen tre persona, autorë të dyshuar për vjedhjen e një automjeti dhe dy bizneseve. Gjatë operacionit të koduar ‘Ndjekja’, janë...
Read More
Truproja e Putin me çantën e armëve bërthamore në Bedograd

Truproja e Putin me çantën e armëve bërthamore në Bedograd

Kur Vladimir Putin arriti në Beograd, presidenti rus shoqërohej nga një truproje me një çantë të zezë në dorë. Ai...
Read More
Shkencëtarët e Harvardit shokojnë njerëzimin: UFO-t na kanë gjetur, tani do na …

Shkencëtarët e Harvardit shokojnë njerëzimin: UFO-t na kanë gjetur, tani do na …

Më 19 tetor të vitit 2017, astronomët e Universitetit të Harvardit pikasën një objekt të çuditshëm që udhëtonte në sistemin...
Read More
Qytetarët: Kërkesat u plotësuan, studentët të rikthehen në mësim

Qytetarët: Kërkesat u plotësuan, studentët të rikthehen në mësim

Të pyetur nga Agjencia Telegrafike Shqiptare qytetarët shprehen se studentët duhet t’i rikthehen mësimit. Ata mbështesin kauzën e studentëve, por...
Read More
Alarm në Pukë: Mos rrëshkisni mbi liqenin e ngrirë!

Alarm në Pukë: Mos rrëshkisni mbi liqenin e ngrirë!

Bashkia e Pukës i ka bërë thirrje qytetarëve sot dhe në veçanti prindërve, të këshillojnë fëmijët e tyre që të...
Read More
‘Maskat’ grabisin me themel, argjendarinë në mes të qytetit të Lushnjës

‘Maskat’ grabisin me themel, argjendarinë në mes të qytetit të Lushnjës

Katër persona me maska kanë grabitur një argjendari në mes të qytetit të Lushnjës. 100 milionë lekë të vjetra llogaritet dëmi shkaktuar biznesit. pronari...
Read More
Parashikimi i motit, 20 janar 2019

Parashikimi i motit, 20 janar 2019

Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti do të jetë me vranësira të...
Read More
Horoskopi për ditën e sotme, e diel 20 Janar

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 20 Janar

Dashi-Duket si një ditë e keqe që nga nisja me këmbën e gabuar, por në fund gjithçka do të përfundojë...
Read More
BSH: Interesat e ulët nxitën kreditimin e individëve

BSH: Interesat e ulët nxitën kreditimin e individëve

Banka e Shqipërisë publikoi raportin e vrojtimit mbi ecurinë e kreditimit të individëve gjatë 3-mujorit të katërt 2018, ku evidenton...
Read More
Ylli i Formula 1, Jenson Button baba për herë të parë

Ylli i Formula 1, Jenson Button baba për herë të parë

Ylli i Formula 1, Jenson Button do të bëhet baba për herë të parë. Ai njoftoi se e fejuara e...
Read More
I mbytet skafi në brigjet e detit Jon, policia shqiptare shpëton italianin

I mbytet skafi në brigjet e detit Jon, policia shqiptare shpëton italianin

Policia kufitare e Sarandës shpëton një shtetas italian, i cili ishte nisur nga Korfuzi në Sarandë. Skafi i shtetasit italian...
Read More
Spanja në shok, pasi vrau gruan, ekzekuton edhe avokaten mbrojtëse

Spanja në shok, pasi vrau gruan, ekzekuton edhe avokaten mbrojtëse

Një burrë, i dënuar për vrasjen e gruas së tij, i ka dhënë fund jetës pasi vrau avokaten mbrojtëse me...
Read More

ELBASANI SOT

ELBASANI NË FOKUS

AKTUALITET

549 të punësuar në një javë vetëm përmes Zyrave të Punës

549 të punësuar në një javë vetëm përmes Zyrave të Punës

Punësimi në vend si një nga prioritetet e qeverisë, ka shënuar rritje ku vetëm në 7 ditë janë punësuar 549 persona. Sipas statistikave nga Zyrat...

POLITIKË

BOTA

KRONIKË

SPORT

NA NDIQNI

20,524FansaPëlqeje
337NdjekësitNdjek
80NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

MË TË PËLQYERAT

Gledian Llatja Prefekt i Elbasanit

Kush është Prefekti i ri i Elbasanit! (VIDEO)

Gledian Llatja, ka lindur në qytetin e Elbasanit në 31.03.1981. Ka përfunduar shkollën e mesme të përgjithshme Dhaskal Todri, po në Elbasan, në vitin...

Gledian Llatja emërohet Prefekti i ri i Elbasanit!

Këshilli i Ministrave vendosi një ditë më parë lirimin nga detyra të prefektit të Elbasanit, Maksim Malaj dhe zëvendësimin e tij me Gledian Llatja,...

Aluizni Elbasan, bën publike emrat, ja kush duhet të paraqitet

Qytetarët në listën e mëposhtme janë të lutur të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Aluizni Elbasan per plotesuar dokumentacionin sipas shenimeve të mëposhtëme ! Edlira...
error: Permbajtje e mbrojtur!