Lobimi, sekuestrohet video ku Basha flet për 600 mijë dollarët

Lobimi, sekuestrohet video ku Basha flet për 600 mijë dollarët

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar videon ku Lulzim Basha sqaron pagesat e lobimit në SHBA. Bëhet fjalë për një dalje publike të Bashës në një

Zgjedhjet e 30 qershorit, Policia angazhon 7 mijë efektivë për procesin

Zgjedhjet e 30 qershorit, Policia angazhon 7 mijë efektivë për procesin

Të shtunën në mbrëmje, rreth 7 mijë uniforma blu pritet të marrin në dorëzim materialet zgjedhore për procesin e 30 qershorit. Hartuesit e planit parashikojnë

Vetting/ 11 denoncime ndaj Panajotit, kandidates për Kushtetuese

Vetting/ 11 denoncime ndaj Panajotit, kandidates për Kushtetuese

Vettingu kalon në sitë gjyqtaren e dytë kandidate për Kushtetuese nga e cila varet dhe përmbyllja e listës që Këshilli Emërimeve në Drejtësi do t’i

Video/ Rama poston këngën për veten: Ti je burrë që s’do reklama

Video/ Rama poston këngën për veten: Ti je burrë që s’do reklama

Këngëtari Goliku, ka thurur disa vargje për kryeministrin Edi Rama. Ky i fundit  mbrëmjen e djeshme, ndodhej në Tepelenë për fushatën e 30 qershorit. Mes

Troll-ime

Troll-ime

Nga Edona Llukaçaj Fjala anglisht “troll” në gjuhën shqipe mund të përkthehet si “përbindesh”. “Troll” përdoret për t’iu referuar të gjithë atyre qënieve që kanë fuqi

Shqipëria virtuale e ikonolatrisë dhe ajo e vërteta me halle

Shqipëria virtuale e ikonolatrisë dhe ajo e vërteta me halle

Nga Moikom Zeqo   Ikonolatri do të thotë kulti i ikonave. Një vlerësim i tejskajshëm i figurave publike qoftë në rrafshin mistik, fetar, qoftë dhe

Soreca me kreun e KED: Gjykata e Lartë, funksionale sa më shpejt

Soreca me kreun e KED: Gjykata e Lartë, funksionale sa më shpejt

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, zhvilloi këtë të hënë një takim me kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Takimi

Kolegji rrëzoi dekretin, Presidenca: Skeç i radhës, asnjë suprizë!

Kolegji rrëzoi dekretin, Presidenca: Skeç i radhës, asnjë suprizë!

Menjëherë pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, i cili vendosi të lërë në fuqi 30 qershorin si datë të zgjedhjeve lokale, ka ardhur një reagim nga

Marku: Terrorizimi “shqiptar”, nga persona me nivel të ulët arsimor

Marku: Terrorizimi “shqiptar”, nga persona me nivel të ulët arsimor

Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku ka marrë pjesë në  Konferencën 3 ditore të Kryetarëve  të Gjykatave Supreme dhe Prokurorëve të rajonit  që po zhvillohet  në

Beqiri pas vendimit të Kolegjit: Do shkojmë në zgjedhje, jemi të detyruar

Beqiri pas vendimit të Kolegjit: Do shkojmë në zgjedhje, jemi të detyruar

Kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri tha se kjo parti do të shkojë në zgjedhje të dielën. Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor që rrëzoi

Kolegji Zgjedhor lë në fuqi 30 qershorin, nuk e njeh dekretin e Metës

Kolegji Zgjedhor lë në fuqi 30 qershorin, nuk e njeh dekretin e Metës

Kolegji Zgjedhor shpall verdiktin e tij në lidhje me kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar përfaqësuar nga kryetari Idajet Beqiri për çregjistrimin nga zgjedhjet. Kolegji Zgjedhor

Eurostat: Azilantët shqiptarë, pjesa më e madhe drejt Francës

Eurostat: Azilantët shqiptarë, pjesa më e madhe drejt Francës

26% më shumë shqiptarë kërkuan azil për herë të parë në një nga vendet e Bashkimit Europian gjatë 3 muajve të parë të 2019-s. Kjo

30 qershori, Kolegji Zgjedhor vendos sot mbi kërkesën e PUK

30 qershori, Kolegji Zgjedhor vendos sot mbi kërkesën e PUK

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot kërkesën e Idajet Beqirit, kreut të Partisë Uniteti Kombëtar i cili kërkon shfuqizimin e vendimit të KQZ, i cili rrëzoi kërkesën

Zgjedhjet, mbërrin në selinë e PS drejtuesja e misionit të OSBE

Zgjedhjet, mbërrin në selinë e PS drejtuesja e misionit të OSBE

Drejtuesja e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR, Audry Glover, ka mbërritur në selinë e Partisë Socialiste, në orën 11:00. Zyrtarja e lartë e OSBE po

Telebingo Shqiptare/ Çmimi i madh prej 1,102,700 lekësh, në Shkodër

Telebingo Shqiptare/ Çmimi i madh prej 1,102,700 lekësh, në Shkodër

Nuk kanë të ndalur fituesit në lojën me popullore të fatit në vend, Telebingo Shqiptare. Shorteu i ditës së djeshme ka shpërblyer me dhurata e

Lifestyle

Të gjitha

Foto Lajm

Të gjitha

Enciklopedi

Të gjitha

Këndi i Moikomit

Të gjitha

Këndi i jetës

Të gjitha

Këndi i Arben Dukës

Të gjitha

Letër Kryeredaktorit

Aktualitet