Xhudistja kosovare fiton medaljen e artë në ‘Antalya Grand Prix’

Publikuar tek: sport, më 22:21 05-04-2019 Xhudistja kosovare fiton medaljen e artë në ‘Antalya Grand Prix’ Distria Krasniqi, xhudistja kosovare qe fitoi medaljen e arte ne Antalya

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë, në ‘Antalya Grand Prix 2019’, që u zhvillua sot në Turqi.

 

Lajmin e bëri të ditur trajneri i saj, Driton Kuka, në një postim në Facebook.

Postimi në Facebook:

‘Disi (Distria) impresive në Grand Prix Antalya 2019. E artë. 700 Pikë Olimpike.Të gjitha fitoret me Ippon’.

23 vjeçarja nga Peja të katërta kundërshtaret e saj, turken Gulkader Senturk, serben Andrea Stojadinov, koreanen Yujeong Kang dhe në finale xhudisten nga Kazakistani Otgontsetseg Galbadrakh, i mposhti me ‘Ippon’ (gjuajtje direkte) në më pak se 5 minuta.

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë, në ‘Antalya Grand Prix 2019’, në Turqi.

kuka.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.06283712387085
array(1) { ["section"]=> string(69) "xhudistja-kosovare-fiton-medaljen-e-arte-ne-antalya-grand-prix-159344" }

cheap Oakleys Sunglasses wholesale Nhl jerseys cheap fjallraven backpack Dynamo, Kiev Cheap Nike Shoes wholesale Ncaa jerseys cheap gymshark clothes cheap swiss gear backpack wholesale Cheap jerseys cheap RayBan Sunglasses cheap tumi backpack cheap anello backpack cheap yeti cups wholesale Nfl jerseys cheap off white X videos Wholesale NBA Jerseys cheap Mobile phone wholesale Mlb jersey wholesale Soccer jerseys
Wholesale jerseys |