Skandali në Angli, tifozët e Chelsea thirrje rraciste ndaj Salah

Publikuar tek: sport, më 13:03 12-04-2019 Skandali në Angli, tifozët e Chelsea thirrje rraciste ndaj Salah

Pas një video skandaloze të publikuar në rrjet në Angli ka shpërthyer debat i ashpër.

Në video dëgjohet teksa një grup tifozësh të Chelsea shfaqen duke thirrur në kor. Ata bëjnë thirrje me sfond racist në drejtim të sulmuesit të Liverpool, Mohamed Salah, duke e cilësuar atë “bombardues”, ndërsa i referohen origjinës së tij islamike.

Ngjarja nga ndodhur në Pragë, përpara sfidës së Blutë e Londrës luajtën kundër Slavias në çerekfinalet e Ligës së Europës.

Ndërkaq, mediat ndërkombëtare raportojnë se klubi londinez identifikoi tifozët dhe i tërhoqi abonimet, duke mos i lejuar ata të hyjnë në stadium.

Po ashtu menjëherë reagoi edhe Liverpool, i cili kërkoi marrjen e masave.

Untitled-2.jpg

Untitled-5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 1.071720123291
array(1) { ["section"]=> string(70) "skandali-ne-angli-tifozet-e-chelsea-thirrje-rraciste-ndaj-salah-160141" }

X videos wholesale Cheap jerseys wholesale Soccer jerseys cheap swiss gear backpack wholesale Mlb jersey Cheap power tools cheap off white cheap Oakleys Sunglasses cheap yeti cups cheap hydro flask cheap Mobile phone wholesale Nfl jerseys Cheap Nike Shoes cheap anello backpack cheap RayBan Sunglasses cheap tumi backpack Wholesale NBA Jerseys wholesale Nhl jerseys cheap gymshark clothes cheap fjallraven backpack
Wholesale jerseys |