Pezullimi i Mynyr Konit, mblidhen dekanët e UT, Kule mbështet Shahinin: Vendimi i ministres efiçent! Shkeljet nuk justifikohen

Publikuar tek: aktualitet, më 13:18 15-04-2019 Pezullimi i Mynyr Konit, mblidhen dekanët e UT, Kule mbështet Shahinin: Vendimi i ministres efiçent! Shkeljet nuk justifikohen

Dekanët e Universitetit të Tiranës janë mbledhur sot për të diskutuar rreth vendimit të ministrisë së Arsimit, Besa Shahini për të pezulluar rektorin e UT, Mynyr Koni.

Për dekanin e fakultetit të Ekonomisë, Dhori Kule, vendimi i ministres ishte efiçent, pasi sipas tij është krijuar një situatë ngërçi dhe shqetësuese, madje masa është e vonuar. 

"Do desha ti përcjell opinionit publik që situata është vonuar shumë. 1 vit e gjysëm ka që ne megjithëse kemi konstatuar shqetësimin që i kemi bërë prezent, dhe ligji më së funmi gjeti dritë leshile u respektua. Ngerci i krijuar nuk konfirmohet nga dëshirat e individëve, ka institicione. Një prej tyre është edhe ministria e Arsimit. Po kështu konstatime me shkeljet janë bërë edhe nga KLSH, gjykata. Situatë ngërçi shumë shqetësuese, u desh edhe protesta e studentëve dhe deri më sot vlerësimi im është që këtë e kanë mbajtur peng politika. E kanë vonuar situatën dhe sot pas reagimit të studentëve dhe unë do thoja që ministrja e Arsimit nuk është pjesë e sjelljes politike arriti të marrë një vendim efiçent", tha ndër në tjera Kule.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020076990127563
array(1) { ["section"]=> string(129) "pezullimi-i-mynyr-konit-mblidhen-dekanet-e-ut-kule-mbeshtet-shahinin-vendimi-i-ministres-eficent-shkeljet-nuk-justifikohen-160507" }

wholesale Soccer jerseys X videos cheap yeti cups cheap tumi backpack cheap Mobile phone cheap hydro flask cheap Oakleys Sunglasses Cheap Nike Shoes wholesale the north face backpack cheap off white Wholesale NBA Jerseys wholesale Nhl jerseys cheap gymshark clothes cheap swiss gear backpack wholesale Mlb jersey Dynamo, Kiev wholesale Nfl jerseys cheap fjallraven backpack wholesale Cheap jerseys Cheap power tools
Wholesale jerseys |