Pas takimit me Thaçin, Hahn sërish thirrje: Të pezullohet taksa ndaj produkteve serbe

Publikuar tek: rajon, më 15:52 15-04-2019 Pas takimit me Thaçin, Hahn sërish thirrje: Të pezullohet taksa ndaj produkteve serbe

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka reaguar pas takimit me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin.

Hahn ka bërë sërish thirrje për pezullimin e taksës ndaj produkteve serbe, teska shkruan në Twitter se është e rëndësishme që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rinisë me shpejtësi.

“Takim i mirë me presidentin Hashim Thaçi. Është e rëndësishme që dialogu Kosovë-Serbi të rinisë me shpejtësi, gjithashtu është edhe në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal. Unë përsërita qëndrimin e Bashkimi Evropian se taksa ndaj prodhimeve serbe duhet të paktën të pezullohet”, ka shkruar komisioneri.

Ndërsa në një intervistë për The Washington Post, Hahn kishte deklaruar se “një shkëmbim i mundshëm i territorit mund të jetë si një pjesë e vogël e fundit, e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë”.

Por këtë nuk e ka pritur mirë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, teksa hodhi akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe Hahnit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1204309463501
array(1) { ["section"]=> string(90) "pas-takimit-me-thacin-hahn-serish-thirrje-te-pezullohet-taksa-ndaj-produkteve-serbe-160528" }

X videos cheap hydro flask wholesale Nhl jerseys wholesale Cheap jerseys wholesale Mlb jersey cheap RayBan Sunglasses Dynamo, Kiev cheap fjallraven backpack cheap anello backpack wholesale Soccer jerseys cheap yeti cups wholesale the north face backpack Cheap Nike Shoes Wholesale NBA Jerseys cheap off white Cheap power tools wholesale Ncaa jerseys cheap Mobile phone wholesale Nfl jerseys cheap swiss gear backpack
Wholesale jerseys |