Ndodh në Itali, futbollisti merret 'peng' në mesin e fushës (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 08:59 05-04-2019 Ndodh në Itali, futbollisti merret 'peng' në mesin e fushës (VIDEO)

Ignazio Barbagallo i ka dhënë fund karrierës futbollistike në një mënyrë mjaft spektakolare. 55 vjeçari i cili u bë i famshëm gjatë eksperiencës së tij te Catania, ka mbyllur një karrierë të gjatë në fushën e blertë dhe për këtë vendim ka kërkuar ndihmën e dy shokëve të tij.

 

Gjatë takimit Viagrande-Nebrodi, një helikopter zbriti në fushën e blertë. Në bordin e mjetit fluturues ndodheshin piloti dhe një tjetër person, shokë të Barbagallo.

Ndihmësi i pilotit ishte i maskuar dhe me ndihmën e një arme, mori “peng” Barbagallos, duke e hipur në helikopter 55 vjeçarin. Pas kësaj skene, treshja u largua shumë larg fushës, ndërsa Disiplina dënoi fushën e Viagrande. Këto të fundit do të mund të luajnë në stadiumin e tyre pas 31 majit, me kampionatin që përfundon më 28 prill.

Gjithashtu, dënimit nuk i shpëtoi as Barbagallos, i cili do pezullohet deri në fund të sezonit aktual, pra në qershor nëse vendos të rikthehet në fushën e blertë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.28059792518616
array(1) { ["section"]=> string(69) "ndodh-ne-itali-futbollisti-merret-peng-ne-mesin-e-fushes-video-159253" }

Cheap Nike Shoes wholesale Nfl jerseys cheap swiss gear backpack wholesale Soccer jerseys cheap RayBan Sunglasses X videos cheap yeti cups wholesale the north face backpack cheap hydro flask cheap gymshark clothes cheap Oakleys Sunglasses wholesale Mlb jersey cheap tumi backpack wholesale Ncaa jerseys Wholesale NBA Jerseys wholesale Nhl jerseys Dynamo, Kiev wholesale Cheap jerseys Cheap power tools cheap off white
Wholesale jerseys |