Ndërpritet fjalimi i ministrit gjerman, aktivistet nudo protestojnë për abortin (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:04 15-04-2019 Ndërpritet fjalimi i ministrit gjerman, aktivistet nudo protestojnë për abortin (VIDEO)

Dy vajza gjermane kanë ndërprerë ministrinin gjerman të Shendetësisë në një fjalim të tij për abortet.

Sipas BBC, ministri Jens Span jepte një leksion për  pasojat negative të abortit me anë të një studimi të kryer.

Në një moment dy vajza pa rroba kanë vrapuar drejt ministrit me shkrime në gjoks dhe në bark: ‘Trupi im,zgjedhja ime’ .

Sipas BBC, vajzat protestuan pasi ky studim synonte që të bënte femrat të kenë mendime kundër abortit.

Ministri gjerman reagoi menjëherë në internet duke thenë: ‘Nuk kam asgjë kundër abortit. Këto akte nuk më bëjnë përshtypje. Punonjësi i hotelit do kishte me shumë mundesi për një bisedim me mua,' duke kritikuar ashtu menyren që këto femrat kanë protestuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023403167724609
array(1) { ["section"]=> string(91) "nderpritet-fjalimi-i-ministrit-gjerman-aktivistet-nudo-protestojne-per-abortin-video-160542" }