Matura Shtetërore, rihapen aplikimet për formularin A1(AFATI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:27 15-04-2019 Matura Shtetërore, rihapen aplikimet për formularin A1(AFATI)

Të gjithë maturantët të cilët nuk arritën të plotësonin formularët e aplikimit për në universitet, do të kenë një shans të dytë. Ministira e Arsimit ka njoftuar rihapjen e aplikimeve në fund të muajit maj.

Maturantët do të kenë 5 ditë në dispozicion, nga data 27 maj deri në datën 31 maj, për të plotësuar formularin.

Aplikimet do të bëhen në rrugë elektronike në ambientet e shkollës.

 “Njoftohen të gjithë maturantët/ kandidatët që nuk kanë aplikuar me formularin A1/ A1Z në portalin Matura Shtetërore 2019, se ky portal dhe portali e-albania do të hapen për aplikime nga data 27 maj deri në 31 maj 2019, nga ora 09:00 deri në orën 16:00.

Plotësimi online i formularit bëhet në shkollat ku maturantët apo kandidatët kanë kryer arsimin e mesën të lartë, ose në shkollën e përcaktuar nga KMSH-ja e vendbanimit nëse shkolla e mesme që kanë përfunduar është e mbyllur”, thuhet në njoftim.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030625104904175
array(1) { ["section"]=> string(66) "matura-shteterore-rihapen-aplikimet-per-formularin-a1-afati-160466" }

Wholesale NBA Jerseys Cheap power tools Cheap Nike Shoes cheap tumi backpack wholesale Mlb jersey cheap off white cheap RayBan Sunglasses X videos cheap Oakleys Sunglasses wholesale Ncaa jerseys cheap swiss gear backpack cheap gymshark clothes Dynamo, Kiev wholesale the north face backpack wholesale Cheap jerseys wholesale Nfl jerseys wholesale Soccer jerseys cheap fjallraven backpack cheap Mobile phone cheap yeti cups
Wholesale jerseys |