LAJM I HIDHUR/ Shuhet LEGJENDA e FUTBOLLIT KOMBËTAR

Publikuar tek: sport, më 16:56 26-03-2019 LAJM I HIDHUR/ Shuhet LEGJENDA e FUTBOLLIT KOMBËTAR

Ndahet nga jeta Ali Mema, një nga legjendat e futbollit kombëtar, protagonist me 17 Nëntorin e famshëm të viteve ’60-’70.

Mema ka ndërruar jetë sot në shtëpinë e tij pas një sëmundjeje të rëndë nga e cila vuante prej kohësh, raporton newsbomb.al.

KUSH ISHTE ALI MEMA:

Ali Mema (ka lindur më 1 shkurt 1943 në Tiranë) është një ish-futbollist shqiptar i cili ka luajtur për "17 nëntori" e Tiranës. Skuadrat me të cilat është aktivizuar: "SK Tirana" (17 nëntori), "Vllaznia" (gjatë kohës kur kryente zborin ushtarak passtudentor), "Partizani" (në kupat ballkanike), "Dinamo" (në kupat ballkanike), "SK Tirana" (17 nëntori).

Kampionate: 4 me SK Tirana (17 nëntori) në sezonet 1964-1965, 1965-1966, 1968 dhe 1969-1970

Kupa të Shqipërisë: 1 me SK Tirana (17 nëntori) 1963

Kampionate si zv-trajner: 3 me SK Tirana (17 nëntor) 1981-1982, 1984-1985, 1996-1997

Me ekipin Kombëtar: 12 ndeshje

Me ekipin olimpik: 3 ndeshje

Takime ndërkombëtare miqësore dhe zyrtare për Kupën e Kampioneve dhe Kupën Ballkanike midis klubeve: 80

Mban titujt: “Mjeshtër i Madh”, “Mjeshtër Sporti”, “Mjeshtër i Merituar”, “Nderi Sportit Shqiptar”, “Legjenda e Futbollit Shqiptar”, “Mirënjohje e Qytetit të Tiranës”, në “Librin e Artë” të Klubit të Futbollit “Tirana”.

55853796_2105332202835298_856787349248409600_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24517607688904
array(1) { ["section"]=> string(57) "lajm-i-hidhur-shuhet-legjenda-e-futbollit-kombetar-157982" }

cheap off white cheap Oakleys Sunglasses Dynamo, Kiev Cheap Nike Shoes Wholesale NBA Jerseys wholesale Soccer jerseys cheap gymshark clothes cheap anello backpack cheap fjallraven backpack Cheap power tools wholesale Cheap jerseys cheap Mobile phone X videos cheap RayBan Sunglasses wholesale the north face backpack wholesale Mlb jersey wholesale Nfl jerseys cheap yeti cups cheap hydro flask wholesale Nhl jerseys
Wholesale jerseys |