Hoqi për një moment burkën, dënohet me burg 32-vjeçarja, nënë e dy fëmijëve

Publikuar tek: bota, më 11:54 15-04-2019 Hoqi për një moment burkën, dënohet me burg 32-vjeçarja, nënë e dy fëmijëve

Historia e 32-vjeçares Vida Movahendi ka bërë xhiron e mediave në botë pasi ajo u dënua për arsye se hoqi për një moment në publik burkën.

Gjykata e Iranit e dënoi me 1 vit burgim gruan e cila kishte hequr burkën e saj në publik, në kryeqytetin e Teheranit në Iran, pasi sipas saj ishte shumë vapë dhe ajo nuk merrte dot frymë.

Avokati i 32-vjeçares e kritikoi vendimin e gjykatës si në vendim çnjerëzor dhe se klientja e tij është një femër që bëhet viktima e një ligji absurd.

Vida Movahendi, ka dy vajza dhe tani do duhet që të largohet nga familja e saj për një vit.

Femra nga e gjithë bota kanë reagur publikisht duke mbledhur vota për lirimin e saj. Gjithashtu shumë femra janë fotografuar publikisht pa burkë në rrugët e kryeqytetit në shenjë proteste kundër vendimit të gjykatës.

Një ligj i drejtë apo absurd sipas jush?

57052935_1431375227005565_8955033818914357248_n.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.56347298622131
array(1) { ["section"]=> string(80) "hoqi-per-nje-moment-burken-denohet-me-burg-32-vjecarja-nene-e-dy-femijeve-160492" }

cheap anello backpack wholesale the north face backpack cheap tumi backpack wholesale Cheap jerseys cheap RayBan Sunglasses cheap Mobile phone cheap yeti cups Wholesale NBA Jerseys wholesale Nhl jerseys cheap hydro flask cheap fjallraven backpack cheap off white cheap swiss gear backpack cheap Oakleys Sunglasses wholesale Ncaa jerseys cheap gymshark clothes X videos wholesale Mlb jersey wholesale Soccer jerseys Cheap Nike Shoes
Wholesale jerseys |