Gazi lotsjellës në protestë, PD përsërit padinë ndaj Lleshaj

Publikuar tek: aktualitet, më 12:30 15-04-2019 Gazi lotsjellës në protestë, PD përsërit padinë ndaj Lleshaj

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, dorëzoi një tjetër padi kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin kriminal të gazit lotsjellës në protestë.

Kërkesë padia është dorëzuar paraditen e sotme në organin e akuzës.

Kjo është padia e dytë e PD-së për Lleshaj pas asaj të 20 marsit të këtij vitin për të njëjtën akuzë.

“Është e provuar se gjatë zhvillimit të protestës Policia e Shtetit, duke shpërdorur detyrën, ka dhunuar dhe sulmuar me mjete të helmimit masiv dhe ujë me presion qytetarë, të cilët po protestonin paqësisht.”- thuhet në letrën shoqëruese që Bardhi i ka dërguar Prokurorisë së Tiranës.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054679870605469
array(1) { ["section"]=> string(66) "gazi-lotsjelles-ne-proteste-pd-perserit-padine-ndaj-lleshaj-160499" }

cheap yeti cups cheap tumi backpack cheap gymshark clothes cheap fjallraven backpack cheap anello backpack wholesale the north face backpack cheap off white cheap Oakleys Sunglasses wholesale Soccer jerseys cheap Mobile phone X videos cheap hydro flask cheap swiss gear backpack Dynamo, Kiev Wholesale NBA Jerseys wholesale Mlb jersey cheap RayBan Sunglasses wholesale Nhl jerseys wholesale Ncaa jerseys wholesale Nfl jerseys
Wholesale jerseys |