Briken Çalja shkëlqen në Europian, kthehet me medaljen e artë

Publikuar tek: sport, më 19:38 09-04-2019 Briken Çalja shkëlqen në Europian, kthehet me medaljen e artë

Sportisti shqiptar Briken Çalja ka marrë medalje të artë në Kampionatin Europianë të peshëngritjes.

29 vjeçari ka marrë medaljen e artë në peshën 71 kilogramë duke përfaqësuar denjësisht ngjyrat kuqezi, ndërkohë që ka lënë pas peshëngritesit e tjerë në stilin e shkëputjes.

Çalja kaloi me sukses provën e parë 152 kilogramë, duke vënë në trysni revalët e tij. Edhe prova e dytë ishte e realizuar me lehtësi, në peshën 156 kilogramë duke e renditur të parin përsëri dhe duke bërë që të gjithë të tjerët të provonin pesha të njëjta a më të larta për ta kaluar.

Çalja shkoi në provën e tretë duke provuar të thyente rekordin Europian me peshën 160 kilogramë por nuk e realizoi dot.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.31761288642883
array(1) { ["section"]=> string(67) "briken-calja-shkelqen-ne-europian-kthehet-me-medaljen-e-arte-159804" }

cheap yeti cups cheap off white wholesale the north face backpack cheap anello backpack cheap Oakleys Sunglasses wholesale Cheap jerseys cheap gymshark clothes cheap tumi backpack wholesale Soccer jerseys cheap RayBan Sunglasses wholesale Nhl jerseys Dynamo, Kiev Wholesale NBA Jerseys wholesale Ncaa jerseys cheap swiss gear backpack Cheap Nike Shoes cheap hydro flask cheap fjallraven backpack X videos cheap Mobile phone
Wholesale jerseys |